Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a megoldás arra, ha "lejára...

Mi a megoldás arra, ha "lejáratják"a gyermeket? Ez jellemző az intézményekre?

Figyelt kérdés

Az egyik bölcsis gondozója olyan, hogy folyamatosan "leszolja" a gyerekem, ami hidegen is hagyna, ha nem látnám olyankor a gyermeken..

Pl állandoan erőlteti az elköszönest de olyan stilusban mintha azt éreztetné, ha nem köszön, akkor biztos elmaradott.

Gyermekem még egy csigátol is bucsut szokott venni, de amikor megyek érte, a kitörő örömben nagy ívben ejti a gondozot, aki viszont ilyenkor mindig lehúzná, pl menjen előbb vissza szépen elpakolni a jatekot, indulaskor meg amikor száguldana kifelé, szigoru hangnemben ismetelgeti hofy szia xy, hogy koszonjon a gyerek


Vagy

Multkor a gyerek elott azt ecsetelte szintén szigoru nagy hanggal, hogy uristen más gyerek cipojét akarta felvenni (a gyerek epp azt akarta mutatni hogy már önalloan öltözik erre ezt kapja...)es el is keseredett a hangnemtol


Legutobb mivel kocsival erkeztunk messzirol a bolcsibe, szintén ezzel a mogorva hangnemmel, szinten a gyerek elott kiakad, hogy jezusom még mindig cumisuvegből iszik, holott tudja hogy kb már egy éve iszik bent poharbol még én mentegetoztem hogy kocsiba hirtelen igy találtam praktikusnak



Ahhoz hogy a gyermek ilyen esetektől ne veszitsen az önbizalmábol (ami még kialakuloban van es serülékeny)hogyan kompenzálhatnék?


Szeretném "megtanulni", mert ha az oviban/iskolában is akadni fog ilyen ember, akinek ráadásul számitanak is a szavai a gyermeknek, szeretném ha a gyermek mégis lelkileg egyensulyban maradna, elvégre nem burokban élünk, de ne séruljon


2017. máj. 12. 07:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

Van egy ovis kiscsoportos fiam és egy bölcsis kiscsoportos lányom. Mindketten ősszel kezdtek. Mindkettejüknek meg kellett tanulni bizonyos szabályokat. Ők is boldogan szinte repülnek az ajtóhoz, amikor belépek. Az óvó néni ilyenkor finoman Rájuk szól, hogy pakolják el a játékot, amivel játszottak. Én amint belépek a csoportszobába, azonnal leguggolok, magamhoz ölelem Őket, és megkérem Őket, hogy szaladjanak vissza elpakolni, én ott várom Őket. Az elején volt, hogy elsírták magukat, de gyorsan megtanulták, hogy ha gyorsan elpakolnak, gyorsan szaladhatnak a karjaimba. És az óvó néni is látta rajtam a szándékot, hogy segíteni szeretném az Ő munkáját. Szval a hangnem valóban nem megfelelő, de a te támogató magatartásoddal a gyermek sem törik le, és az óvónő is érzi a segítséget. Próbáld ki a következő alkalommal, hogy nagyon kedves szeretgető hangnemben arra buzdítod a gyermeked, hogy tegye a helyére a játékot. Meglátod, az óvónő is máshogyan fog viszonyulni hozzád.

A cumisüveget én sem értem. Mi minden nap kocsizunk, autóval járunk a város másik végében talélható oviba, bölcsibe. A gyerekek (a 2 éves kislányom is) sportkupakos flakonból vizet isznak. Szoktam venni Nekik egy zsugorfóliás 3 decis mentes vizet (sportkupakosat), és a kocsi csomagtartójéban tartom. Mindig van friss vizük, ha megszomjaznak. Sosem ittak cumisüvegből.

Az elköszönés megint alap. Miután felöltözünk, visszasétálunk a csoportszoba ajtajába, és együtt hangosan elköszönünk. A legelején talán egyszer mondta az óvónénink, hogy illő elköszönni, mielőtt elmegyünk. Akkor finoman annyit mondtam Neki, hogy tudom, csak először felöltözünk, mindjárt jövünk elköszönni. Azóta ez így megy, soha nem szól be az óvó néni, sőt, mindig szuperlativuszokban beszél a fiamról. A bölcsiben ugyanez a helyzet.

Legyél picit együttműködőbb, hidd el, az oviban is máshogyan fognak hozzád állni.

A cipős sztori valóban fura, én ott finoman megmondtam volna, hogy egy bölcsis korú gyermeknél még simán belefér, hogy rossz cipőt próbál felküzdeni a lábára. De legalább próbálkozik. Hangosan, lelkesen megdicsértem volna a gyermekem, hogy milyen ügyes, és könnyedén elnevettem volna a dolgot, hogy "De édes vagy drágám! Az a Pistike cipője!" A gondozónőt nem hagytam volna szóhoz sem jutni.

Ha a hangnemmel továbbrab is problémád van, azért beszélgess el a gondozónővel, persze normálisan, konstruktívan!

2017. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
Hát valakinek muszáj megtanítani, ha a saját anyja nem mondj hogy pakoljon el maga után és köszönjön. ha ennyire nem tetszik, maradj otthon vele, te tökéletesen neveled gondolom.
2017. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Hpont hogy a gyerekem köszönős, elpakolós, pohárból ivós típus már bő egy éve.

Ezért nem értem az egyik gondozó görcsös kirohanásait.

2017. máj. 12. 16:51
 14/23 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha ezt a bölcsiben is magától csinálja szó nélkül, akkor én sem értem.
2017. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Baranka ***** válasza:
74%
Két ovis korú gyermekem van. Köszönés tök alap. Bár az én gyerekeimnek szinte csak az óvónőknek köszönnek ha belépnek a csoportszobába, de köszönnek. A mi ovinkban is el kell pakolni a játékokat (amivel játszik éppen) ha megy értük a szülő. Ez nem lejáratás. Óvónők is szokták mondani mig az ovi területén vagyunk addig az ő szabályaik vannak érvényben (játék elpakolás stb). És én ezzel egyetértek teljes mértékben.
2017. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
29%

Kedves kérdező!

Szerintem teljesen jogos a kiakadásod. Nem értem, hogy lehet az, hogy egy ilyen kicsi gyerkőccel is már megalázóan beszélnek.. hozzáteszem az általános pedagógia egyik alapelve, hogy a gyereket nem alázzuk meg. Köszönni valóban tudni kell, de lehet csak olyan napja volt a picinek, hogy nem volt eszében.

Az a baj, hogy a legtöbb gondozónő már rég nyugdíjba mehetne vagy nincs megfelelő képzettségük, de hála égnek pár éven belül is csak diplomásokat fognak felvenni. Az meg végképp feláborító, hogy önállóságot követel egy BÖLCSIS gyerektől.


Üdvözlettel: egy kisgyeremkenevelő szakos egyetemi hallgató

2017. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó, mond hogy még csak első éves vagy, mert akkor megértem hogy nem nagyon láttál még kisgyereket, és nem voltál bölcsődében, így nem tudhatod milyen munka folyik ott.


Ha már felsőbb éves vagy, gondolkozz el a váltáson. Gondolj bele, ha a gondozónőnek nem lennének szabályai és minden gyerek azt csinálhatna amit akar,milyen káosz lenne ott. Meg gondolj bele, a gyerek nem pakol el mikor jönnek érte, ezért azt a gondozónőnek kell. És míg a játékot pakolja, hátat fordít vagy lehajol, és közben mondjuk a te gyereked baleset éri, mert nem tudott rá figyelni, mit reagálnál? Azért vannak ezek a szabályok, hogy a társas együttlétet megkönnyítsék felnőtt és gyerek számára egyaránt. Nem hiszem hogy túl nagy elvárás lenne a köszönés és a maga után elpakolás. Nem azt várják el hogy az egész csoportszobát tegye rendbe...


Az az alap hogy köszönünk, és elpakoljuk a játékokat. Legalább ott legyenek szabályok, már ha a kérdezőnél nincsenek. Kisgyerek és nem buta. Minél korábban elkezdjük a szabályokhoz szoktatást, annál könnyebben beleépül a napi rutinjába, és nem feladatként fogja megélni, hanem már neki alakul ki az ezirányú szükséglete. És a kérdező szerint se egyszeri eset volt hogy nem köszönt, hanem rendszeres. Azt meg nem mondhatod hogy mindig rossz napja van.

2017. máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
amúgy a kisgyermeknevelő nem főiskolai végzettség véletlenül? csak mert egyetemet írtál. Legalábbis a miénk főiskola.
2017. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%

16!


Csak egy probléma van, ami miatt a teljes hozzaszolasod értelmét veszti: nincs egyetemi szintű kisgyermek nevelő oktatás. 😉

2017. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Létezik csecsemő és kisgyermeknevelő BA képzés :D
2017. máj. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!