Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a megoldás arra, ha "lejára...

Mi a megoldás arra, ha "lejáratják"a gyermeket? Ez jellemző az intézményekre?

Figyelt kérdés

Az egyik bölcsis gondozója olyan, hogy folyamatosan "leszolja" a gyerekem, ami hidegen is hagyna, ha nem látnám olyankor a gyermeken..

Pl állandoan erőlteti az elköszönest de olyan stilusban mintha azt éreztetné, ha nem köszön, akkor biztos elmaradott.

Gyermekem még egy csigátol is bucsut szokott venni, de amikor megyek érte, a kitörő örömben nagy ívben ejti a gondozot, aki viszont ilyenkor mindig lehúzná, pl menjen előbb vissza szépen elpakolni a jatekot, indulaskor meg amikor száguldana kifelé, szigoru hangnemben ismetelgeti hofy szia xy, hogy koszonjon a gyerek


Vagy

Multkor a gyerek elott azt ecsetelte szintén szigoru nagy hanggal, hogy uristen más gyerek cipojét akarta felvenni (a gyerek epp azt akarta mutatni hogy már önalloan öltözik erre ezt kapja...)es el is keseredett a hangnemtol


Legutobb mivel kocsival erkeztunk messzirol a bolcsibe, szintén ezzel a mogorva hangnemmel, szinten a gyerek elott kiakad, hogy jezusom még mindig cumisuvegből iszik, holott tudja hogy kb már egy éve iszik bent poharbol még én mentegetoztem hogy kocsiba hirtelen igy találtam praktikusnak



Ahhoz hogy a gyermek ilyen esetektől ne veszitsen az önbizalmábol (ami még kialakuloban van es serülékeny)hogyan kompenzálhatnék?


Szeretném "megtanulni", mert ha az oviban/iskolában is akadni fog ilyen ember, akinek ráadásul számitanak is a szavai a gyermeknek, szeretném ha a gyermek mégis lelkileg egyensulyban maradna, elvégre nem burokban élünk, de ne séruljon


2017. máj. 12. 07:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a gond, hogy mire szeretnék rávenni a gyereket, hanem a hangnemmel.

Ez még felnőttnek is rosszul esik, hát egy kisgyereknek.

Amikor bölcsődét kerestünk, ott elmondták, hogy a pozitív megerősítést alkalmazzák. Minimális büntetés van, mert úgysem fogják fel. Szidni csak fizikai bántalmazás esetén szoktak, de az is két mondat és gyorsan kiemelik a gyereket a szituációból.


Most óvodakeresésnél szintén rákérdeztem és olyan ovit választottunk, ahol ugyanezt a választ kaptam.


A bölcsődében rend van, de a korukból adódó "bénázásokat" elnézik nekik.

Pont cipőcsere fordult elő legutóbb, akkor kedvesen figyelmeztették, hogy az más cipője, ennyi. Nincs ledorongolás.

2017. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Úr Isten, itt tényleg nem érti senki?


A hangnemmel van a gond. Nem normális leoltani egy gyereket, főleg egy 2 évest. Szép szóval, rávezetéssel is lehet nevelni.


Az, meg hogy odarohan anyucihoz, amikor meglátja és nem köszön, azzal mi a baj? Hiszen még nem indultak el!!!


Amikor én voltam ovis, már akkor, és a fiam bölcsijében is úgy van, hogy amikor meglát, odarohan hozzám, ölelkezünk, örül nekem, MAJD AZTÁN visszamegy elpakolni (ha lehet annak nevezni egy másfél éves pakolását) és közösen elköszönünk a dadától (mivel a fiam még nem beszél) és viszem öltözni.


Jah, és nyugodtan le lehet pontozni.

2017. máj. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
58%

Mint kisgyermeknevelő egyet kell értsék a kérdezővel.

Egy gyermeket nem dorgálunk meg ilyen apróságok miatt .

1. Nálunk is gyermek és kedv függő hogy miután kiadom a szülőnek köszön e vagy sem , ha nem köszön azzal sincs semmi gond én elköszönök tőlük és megyek vissza a csoportba.

2. Az hogy te cumis üvegből itatod a kisgyermeked az autóban saját egyéni dolgod a bölcsiben meg iszik pohárból és ennyi itt sem értem a gondozónő problèmáját.

3. Persze szóljon neki hogy más cipőjét veszi fel de normális stílusban.

Nálunk valószínűleg én mennék irodára ha igy viselkednék és jelezve lenne a vezető felé.

2017. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!