Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödébe gondozónőnek...

Bölcsödébe gondozónőnek illetlenség?

Figyelt kérdés
Tudom, h még messze van, de szeretnék felkészülni rá időben. Arra gondoltam, h a gyerek gondozónője kap egy szép kis ajándékkosarat és benne egy borítékot karácsonyra (természtesen pénzzel). Ez szerintetek illetlenség?Ezzel inkább megbántanám? Puszta jószándék vezeérel, tudom, h nincsennek túlfizetve és maximálisan elégedettek vagyunk vele.

2017. okt. 16. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%
Bújtathatjuk a kedvessèg mögé is, de amennyiben nem szokàsos mèrtèkű "kedvessègről" van szó pl.virág,csoki ès társai, úgy akkor is csak a munkáltatója hozzájárulásával fogadhatja el!
2017. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%
Ès úgy nyilván a tevèkenysègre tekintettel kapja a "kedvessèget", hisz 10èv múlva már nem fogsz neki ajándékot adni, ugye??
2017. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%
Inkább csoki vagy egy maszatos kéznyom a gyerkőctől. Vagy vmi kézzel készült dolog. Kis levendulapárna, horgolt kötött akármizett dolog, amit Te vagy egy családtag készít.
2017. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válszt a pro és kontra érveket is. Arra a következtetésre jutottam, h ajándékutalványt fog kapni, ezt nagyon jó ötletnek tartom és nekem eszembe sem jutott. :)

Úgy gondoltam, h kap egy csomagot benne finomságokkal, bonbon, kávé, kakaó, tea, méz stb. és ebbe benne lesz a boríték is az utalvánnyal. Tehát a boríték egyáltalán nem fog látszódni, ergo senki sem fogja észrevenni.

Van 2 nagyobb gyerekem is, ők magánbölcsibe jártak, ahol havi szinten kemény tizezreket hagytunk ott. Itt mivel 3 gyerekem van és állami bölcsiről beszélünk teljesen ingyen van minden. nem kell a kajáért fizetni és nincs gondozási díj sem. Szóval szerintem ez a minimum, h karácsonykor és év végén egy nagyobb összeggel megköszönöm a munkáját és az ajándékutalványban nem látok semmi sértőt vagy kivetni valót.

Utolsónak: mint már írtam, van 2 nagyobb gyerekem is, és hidd el az ovonéniknek és a gondozónők dugig van a lakásuk a kézzel készült személyes csecsebecséktől. Neked persze, h értékes mert a tied csinálta, de a gondozőnőnek csak 100. sz@rság, ami csak a port fogja. Én inkább egy képeslap pártján vagyok, amire majd ragsztunk vagy rajzolunk valamit benne az utalvánnyal.

2017. okt. 16. 19:01
 15/18 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok, óvónő. Én ilyesmiknek örültem/örülnék.
2017. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk ezt úgy oldjuk meg, hogy a csoport közös ajándékot ad a gondozóknak és a dadusnak is év végén és karácsonykor - mindenki annyit ad be, amennyit gondol, és ebből veszünk közösen valamit. Év végén ebből kijött egy-egy szép csoki, és ajándékutalvány 10-10 ezer Ft értékben, aminek nagyon örültek.
2017. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Rokonom dolgozott több évtizedig bölcsiben, ballagásra, karácsonyra, szülinapra, névnapra kapott ajándékot (a csoporttól közösen, de egyes szülőktől is külön). Nem pénzt, de vázát, édességet, virágot stb. A pénz szerintem illetlen dolog, inkább már az utalvány, bár abból el kell dönteni, milyet... az ajándékkosár és a meleg szavak bőven megéri, hidd el, nem kell ennyire nyomulni!
2017. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mi a fene ***** válasza:
Én kollektiv ajándékot adnék. Ajándékcsomagot, és osszák szét.
2017. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!