Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Igaz-e, hogy a bölcsődékben...

Igaz-e, hogy a bölcsődékben dolgozók nagyon rövid életűek?

Figyelt kérdés

Most fog kezdődni egy féléves gyakorlatom. A bölcsis gyerekek folyamatosan betegek. Mindenképp ezt szeretném csinálni, ők az életem, a célom...

De azt, hogy folyamatosan beteg legyek én is, nem fogom tudni tolerálni. Két napot töltöttem eddig bölcsiben 2 doboz antibiotikum lett a vége.


Mit tehetnék ez ellen? Hozzájuk fogok szokni, vagy ez örök betegeskedéssel jár? Köszönöm a válaszokat.


2018. jan. 31. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez állati:))) Persze, hogy igaz! És nemcsak a bölcsődékben dolgozók, hanem a háziorvosok, az asszisztenseik, az óvónénik, a dadusok, a tanítók és tanárok, a buszsofőrök stb. is mind-mind nagyon rövid életűek...A bölcsőde a legveszélyesebb melóhely. Jaaaaajjjj...
2018. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Lanyom ovonoje 10 eve dolgozik az oviban. Iden volt eloszor komolyabban beteg par napot.


En is evekig dolgoztam gyerekek kozt. Egyszer voltam beteg.


Kolleganom evi 4-5-szor tuti tappenzen volt.

2018. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A mosónők halnak korán. Amúgy hányszor teszed még fel ezt a kérdést?
2018. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

hozzá kell szoknod. mint a piciknek az első időszakban, úgy neked is.

kitartást

2018. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Tanítónő vagyok. Az osztály fele hiányzik. Holnap reggel az igazgatóiban kezdem a napot és kérek veszélyességi pótlékot. Plusz temetési segélyt is. 10 éve tanítok pár év kihagyással. Ha 3x voltam beteg, akkor sokat mondok.
2018. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De ti mind oviról és iskoláról beszéltek. Egy ovis negyed annyit sem beteg, mint egy bölcsis és nem is csühg egész nap az óvónőn. Egy iskolás meg aztán végképp..

2018. febr. 1. 06:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd hozzászokik a szervezeted! Eleinte én is mindig beteg voltam, de mióta dolgozok (3 év) egyszer voltam beteg.

Ne haragudj, de ez kicsit butuska kérdés volt :)

2018. febr. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Miert kellene ahhoz rajta csungeni? Magyarazd el, mert ez erdekes.

Teljesen ugyanugy telekohogi az ovis es az iskolas is a levegot. Nem ezen mulik.

2018. febr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ovis negyed annyit sem beteg, mint egy bölcsis "


Ja, csak egy bölcsist az első köhintésre hazaküldik, és csak orvosi igazolással viheted. Az ovisnak meg ha kiszakad a tüdeje, akkor is mehet...

Tapasztalat.


Amúgy meg alapjáraton a beteg gyerek otthon van, nem intézményben.

Én nem tapasztaltam, hogy a bölcsis gondozók, vagy az óvónők nagyon betegesek lennének. Mostanában dől ki 1-2 óvónő, amikor 30 gyerekből kb 10-12 van csak oviban...

2018. febr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám gondozónő volt, egy éve ment nyugdíjba. Nem volt betegesebb mint más, most is csak a térde rossz amihez a köhögésnek semmi köze egyébként makk egészséges.

Egyébként ha nagyon beteg a gyerek akkor nem hozhatják, sőt a lázad gyerek szüleit felhívták hogy jöjjön érte és vigye orvoshoz. Nem járhat olyankor a gyerek közösségbe, mert nem csak a gondozókat de a gyerekeket is megbetegíti.

Ne túlozd el a problémát!

2018. febr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!