Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Titeket is felidegesitett...

Titeket is felidegesitett volna a vedono?

Figyelt kérdés

Negyedik gyermekem bolcsodebe jar, es meglepett amikor szoltak hogy masnap ebben az idoben jelenjunk meg az irodaban. Tudtuk ott lesz az ovodai vezeto, az ovono es a vedono. Ok, de nagy meglepi volt mikor megtudtam ki az a plussz egy fo. A vedono keresere aki osszehozta a beszelgetest, o hivott az onkorm. Tola gyamugytol egy illetot.

Semmi baj a gyermekkel, egeszseges, tiszta, jol fejlodikruhaja pelenkaja van, anyagi gondunk nincs. Egy ev alatt 3x volt latogatoba, utoljara jan. Ban.akkor elkezdte mondani a hozzataplalast , kiskanallal etetest, meg hogy lassan szoktassam le a szopizasrol, es hogy csakis vizet adjak inni, semmi mast soha! Es ma azert hivta a gyamugyist mert elkezdte VOLNA mondani / ha hagytam volna, es ha nem allok ki az igazamert /hogy azert hivta a gyamugyist, mert nem hallgatunk ra, nem tartjuk be az utasitasait.

Ettol kezve figyelik a gyereket jobban.

Nagyon felbosszantott, mert attol a naptol kezdve figyelemmel kiserik a szuloket es gyermeket. Azert minket is, mert szerinte nem jo szulok vagyunk, es latogataskor azt gondolta, baj van a kapcsolatunkkal, hol ez nem igy van.


2018. febr. 7. 23:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
Ha az bölcsisnénik úgy látták volna hogy minden rendben van a gyerekkel, akkor nem csődült volna oda mindenki, valami részletet kifelejtettél.
2018. febr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Kihagyod a legfontosabbat. Az igazat.

Ennyiért NEM csinálnak ekkora gyülekezést! Ez vagy kamuka, vagy kihagytál pár gázos részletet.

2018. febr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Ez azért hazugság (mert ez már túl van a kamun), mert a bölcsikben általában gyümölcslé a tízórai! A gyámügy kiment a bölcsibe mert te nem csak vizet adsz, holott a bölcsi gyümölcslevet ad minden nap.

Meg amúgyis....kiment a gyámügy? Ilyen banális dologért? miért hazudsz?

2018. febr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
Hát utolsó, azért nem minden bölcsiben. Nálunk pl csak tisztított víz van, a tízórai pedig mindig friss gyümölcs, gyümölcslevet nem kapnak.
2018. febr. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%

A bölcsiben általában elég passzívak, ha úgy látják is, hogy minden rendben van, max a véleményüket írják le egy papírra, de amúgy bárki kérését teljesítik, legalábbis nálunk.


Szerintem itt jó lenne tudni, mekkora a gyerek. Ha még egy év alatti, miért kértèk, hogy hagyd abba a szoptatást?


Már rég volt ez a rész nálunk, de mintha a hús jóval később jönne a hozzátáplálásban, mint a gyümölcsök, zöldségek.


Ha mondjuk 3 hónapja mondta ezt, biztos a féléves státusz miatt volt ott. Ha most 9 hónapos a gyereked, semmi baja nem lesz, ha nem eszik minden nap húst, pláne, ha szoptatsz is.


Az én gyerekem ennyi idősen heti 2x, ha megevett kb 4 kiskanálnyi húsos főzeléket, hetente 2 kiskanál egyéb püré ment le, ami leginkább alma és banán volt, nagyrészt cicizett és szépen gyarapodott.



Ha vegaként nevelnétek egyáltalán nem kapna húst, ha jól tudom ez nem törvénybe ütköző, ezért kihívni a gyámügyet..


Vidéken(szabolcsban) minden babateába raknak egy kanál cukrot, rácsodálkoztak, hogy nem kellene. A gyerekek mégis egészségesek, nem túlsúlyosak és szépen tudnak aludni. Olyan tanulmány sem készült, hogy ott kevesebb ideig élnének az emberek, kifejezetten sok az idős abban a 3 nagyközségben, amit én ismerek.


Az meg nevetséges, hogy baj van a kapcsolattal.. nekem mondjuk nincs egyáltalán kapcsolatom gyerek mellett, akkor én ássam el magam?


Sem a párkapcsolati gondok, sem a hozzátáplálás nem a gyámügy dolga. Én simán lecseréltetném a védőnőt a gyámügyre. Jöjjenek ők többször a védőnő helyett.


Velem egyszer a háziorvos töltetett ki egy ostobáknak való tesztet az első találkozás után. Honnan informálódok gyógyszerek kapcsán:a, tévéből, b orvostól, c hallomás alapján. Ilyennel volt tele az egész a4es oldal, pusztán azért, mert nem voltam neki szimpatikus. Értelmiségi családból származom, diplomás vagyok, és kifejezetten visszafogottan, de csinosan öltözöm, semmi megosztó dologban nem hiszek, mint pl a homeopátia. Odaírtam a kitöltött papír aljára, hogy mindig kikérek másik szakvéleményt, hogy helyesen tudjak dönteni. Utána orvost váltottam.


Vannak ilyen kukacoskodók. Ha úgy érzed személyes ellentét van köztetek akármi miatt, kérheted a gyámügyet a védőnő helyett, csak másik védőnőt nem kérhetsz.


Szerintem pikkel rád a korai bölcsi miatt.


Másrészt, ha valami oknál fogva mégis normális lenne, akkor csak túlbuzgó, biztos fiatal. Gondolom hallott egy hangos szót, vagy egy foltot rajtad, és máris családon belüli erőszakra gyanakszik. Vagy tesztek cukrot a teába, és máris alkalmatlannak ítél, mert az "egészségtelen".


Szerintem a bölcsi miatti ellenszenv lesz az oka az egésznek, jobban jársz, ha lecseréled.

2018. febr. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

14, ez azért ritka. Nálunk kerületi étkeztetés van (kb. 8 bölcsi), mindegyiknél ua. az egésznapi étkezés. És meg egész sok bp-i állami bölcsiben. A kérdező gyereke meg nem hinném hogy bio magánbölcsibe jár...

De mindegy is, az tuti hogy emiatt nem megy ki gyámügy!

2018. febr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%
Mi van?Mekkora a gyerek? Óvoda vagy bölcsi?
2018. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

De, csinálnak ekkora perpatvart, sajnos.

Azzal kezdem, gyerekjólétis vagyok.

Ha a gyerekkel foglalkozó BÁRKI jelez, hogy szerinte valami nem oké, esetkonferenciát kell összehívni, ahol mindenkinek, akinek köze van a gyerekhez (iskola, óvoda, bölcsi, védőnő, szülő stb) meg kell jelennie, itt döntik el, hogy gondozásba veszik-e. Ha a gyerekjólétis szerint (mert nem a gyámügyes volt ott, ez tuti, nem szeretnek ők kiszállni az asztal mögül, csak ha már nagyon muszáj) nincs is semmi komoly ok, akkor is meg kell jelenni és le kell folytatni ezt a beszélgetést. Persze azt fogja mondani, h figyel a gyerekre jobban, nem blamálhatja le a kollegáját a szülő előtt, de valószínűleg sírva röhögve közölte a kollegákkal az irodában... meg mérgesen, hogy ilyennel veszik el az idejét.

Szóval ha tényleg csak ennyi volt a gondja, akkor ne aggódj.

2018. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
81%
Hogy a gyámügyet képviselője csak súlyos esetben jelenik meg. (gondozónő vagyok)
2018. febr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
36%
18 vagyok, lemaradt, hogy ez az új rendszer, tavaly év eleje óta van így, és nekünk is a tökünk tele vele, mert sokkal több munka, rengeteg adminisztráció egy ilyen, és van, hogy feleslegesen
2018. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!