Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Melyik hónap a legideálisabb...

Melyik hónap a legideálisabb a bölcsőde elkezdéséhez?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Kb két hónappal azelőtt hogy menned kell dolgozni.
2018. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Januárba lesz két éves a fiam, anyós szerint már szeptemberben vigyem, amikor sok új gyerek van, hogy ne egy összeszokott közösségbe menjen, mert akkor nehezebben illeszkedik be. Sógornő szerint meg inkább márciusba vigyem az influenza szezon után.
2018. febr. 16. 17:22
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
De mikor kell menned dolgozni? Én biztosan nem aszalnám bent a gyereket ha nem muszáj
2018. febr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

dolgozni mész gondolom, legalább 2-3 hónapot hagyj rá a beszokásra, nem csak az hogy megmaradjon, hanem a mi példánkból kiindulva: az első 2 hónapból kb 10 napot volt oviba, annyit volt beteg...niylván ezt a melóhelyen nem tolerálták volna ha nem vagyok itthon még a kistesóval....


szóval emiatt legalább 2-3 hónapot hagyj rá a dologra. Ha kezdők közé megy, azért lesz szorongó feszült, mert mindenki más az lesz....én inkább vinném összeszokott társaságba, ebben a korban még nincs klikkesedés, nem is igazán egymással játszanak, észre se fogják venni hogy új gyerek van, csak nyugtázzák hogy ott van...az én lányom vegyes csopiba ment oviba, abszolút összeszokott bandába, ráadásul ott a nagyok már klikkesednek, mégis szeretettel fogadták.

Az influenza szezon nem oszt nem szoroz szerintem, így is non stop beteg lesz az elején. majd adj neki imunerősítőt 6 héttel azelőtttől, hogy elkezdené

2018. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Októberben kezdett, én nov 1el mentem vissza. Nekünk azt mondta az ignő, h mindenki szeptemberben akar kezdeni, de nem tudnak mindenkit akkor beszoktatni a gondozók. Így maradt nálunk az október. Nem volt sokat beteg.(eddig 3x) abból egy a 2 hetes beszokás után mikor még itthon voltam. Ez inkább a bölcsitől és a melódtól függ. Nálunk sok választás nem lett volna.
2018. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Egy gyerektől függ. Én a fiamnál 2 évesen éreztem azt, hogy már kevés vagyok neki, kellenek az ingerek és a gyerektársaság. Ő júliusban született, szeptemberben ment bölcsibe.
2018. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Az a hónap, mikor muszáj mennie, mert nincs ki vigyázzon rá.
2018. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem is sógornődnek van igaza. Az én fiam csak oviba járt. Novemberi születésű, de én is csak tavasszal vittem oviba, mire lefutott az influenza. Mivel új közösségbe megy, az első pár hónapba többször lesz beteg, de mire jön a következő évi megfázós, influenzás időszak, már jóval erősebb lesz az immunrendszere.
2018. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha teheted márciusban, az influenza szezon után.

Ha nem teheted, akkor amikor munkába kell állnod, előtte 2-3 héttel kezdje. Szeptemberben biztos nem iratnám be ha csak fél év múlva mennék dolgozni. A bölcsisek még kicsik, nem lesz nehezebb beilleszkednie ha később kezd. Nálunk ráadásul elég nagy a mozgás, sokan jönnek év közben, illetve aki év közben tölti a 3-at az megy oviba és jön helyette új gyerek.

2018. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a második csemete (kislány) járt csak bölcsődébe. Az a javaslat nagyon jó, hogy mielőtt mész dolgozni 1-2 hónappal korábban menjen a beszoktatás miatt!

Kislányunk nagyon akart menni, mivel látta, hogy bátyja minden nap ment óvodába. Ő is az a típus volt, aki élvezte a gyerekek társasságát, anya és a lakás már kevés volt neki. Egy hét alatt beszokott! Hiszti soha nem volt! Elszomorodva is csak akkor volt néha, ha későn mentünk érte, azaz már sokan hazamentek előtte. Erre odafigyeltünk!

Mi kifogtuk a világ legtökéletesebb bölcsődéjét! (XI. Mogyoróskert Bölcsőde) Gyerekszeretők, kedvesek, segítőkészek az ott dolgozók! Hatalmas kert, sok játék, rengeteg "csapatépítő" foglalkozás szülőkkel együtt.

(Manapság általános iskolába járnak a csemeték, de ott alig ismerünk valakit. Még a farsangok is zártkörűek, kizárólag a gyerekeknek.)

2018. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!