Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék

A kérdés

2 evesen szeretném bölcsibe íratni az ikreimet. Megviseli vajon őket?

Felek, hogy az anya gyermek kapcsolat zavart szenvedne, ha ilyen koran bölcsibe adnám őket, de szeretnék dolgozni menni. A környezet hozzáállásától is félek. Mindenki azt mondja, hogy úgyis 3 évig jar a gyed maradjak itthon velük. De őszintén, amikor nincs itthon a férjem (dolgozik) mar a veget jarom majdnem mindennap. Mindent egyszerre, hisztik, semmi sem jó, veszekednek. És persze a plusz pénz is nagyon jól jönne.

máj. 15. 21:09  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A gyerekeknek az a legjobb, ha az anyukájuk is kiegyensúlyozott, akkor ők is jobban érzik magukat. Nem fog zavart szenvedni az anya gyerek kapcsolat attól, ha beíratod őket a bölcsibe. Sok gyermek ekkor már egyébként is igényli a társas kapcsolatokat. A környezet mindegy mit mond, ez a ti családotok.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont máj. 15. 21:28 Privát üzenet

Senkinek a véleményével ne foglalkozz, csak azzal, hogy nektek mi a legjobb.

Kétévesen nem fognak könnyen beszokni - fiatalabbaknak simán szokott menni. De szeretni fogják, jót fog tenni nekik a társaság. Persze ők otthon sincsenek egyedül, de akkor is, más gyerekek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont máj. 15. 21:29 Privát üzenet
3 gyerekem is járt bölcsibe. Imádták, nagyon jót tett a közösség, hülyeségeket beszélnek! Ha reggel 8-tól délután 3-ig bölcsiben vannak, akkor is van reggel 1 közös órátok és délutántól estig is legalább 5 óra + a hétvégék, ünnepek, szünetek. Kell a közösség a gyerekeknek, a bölcsiben nagyon önállóak lesznek. Sok bölcsis szobatisztán megy oviba, míg az otthon lévő gyerekeknél pont ezért kell halasztani az ovikezdést is. Közésségben jobban ragad rájuk minden, mint otthon.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont máj. 15. 21:31 Privát üzenet
Nem jár 3 évig a gyed, csak kettőig utána gyest kapsz, azt a 24 ezer forintot vagy mennyit..

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont máj. 15. 22:11 Privát üzenet
4es, ne írj baromságot. Ikrekről szól a kérdés, abban az esetben 3 évig jár a gyed.

# 5/14Időpont máj. 15. 22:14 Privát üzenet
Ja bocsánat, az ikrek információ elkerülte a figyelmem

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont máj. 16. 06:33 Privát üzenet

Szerintem fog sérülni, a bölcsi nem egy jó dolog, végszükség esetén érdemes csak amikor kb kenyérre se futja. Kifogás szaga van a dolognak, nem azt nézed, hogy a gyerekeidnek mi a legjobb, hanem, hogy neked.

Persze ettől még sokan csinálják.

A válasz 10%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont máj. 16. 07:53 Privát üzenet

Utolsó, vannak 2 éves ikreid?

Mert nekem igen, és tökéletesen megértem a kérdezőt...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont máj. 16. 08:26 Privát üzenet

sok gyerek 2 évesen bölcsis már.ha így érzed akkor menjenek bölcsibe(enyémek is 2 évesen mentek,és imádták) csak ha eldöntöd akkor belül is el kell engedned őket különben megérzik rajtad,és akiknél ez van ott a gyereken is látszik hogy nem akar elválni reggelente mert anya se akarja igazán.

Engem ufo-nak néznek hoy vigyorogva megy be a fiam a bölcsbe reggelente mig a többi gyerek hisztizik:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont máj. 16. 08:36 Privát üzenet

Ez tobb mindentol fugg, a gyerek szemelyisegetol, a helytol, a te hozzaallasodtol, hogy hanyszor, es mennyit lenne bent, stb. Eredetileg 3,5 evesen terveztem oviba iratni a gyerekem legkorabban, ezt o szepen felulirta a szemelyisegevel, egyszeruen hiaba vittem kozossegbe, jatszoterre gyerekek koze minden nap, keves volt neki.

Ez 18 honapos koraban kezdodott nala, 20 honaposan azt mondtam, ez mar nem allapot, es beirattam a bolcsibe, szerencsere eppen sikerult helyet is kapnunk nem sokkal kesobbre. 22 honaposan szokott be a tervezett 4-6 het helyett 3 het alatt egyetlen konnycsepp nelkul, de csak delutan 2-ig volt nyitva a bolcsi, 10 gyerek volt egy csoportban 2 gondozonenire es egy idonkent eljovo dadara. Alvas utan meg pici jatek volt, aztan mentem is erte, ahol o altalaban az ellenkezo iranyba szaladt, es meg maradni akart. Pont, hogy a beszokaskor a kisebb, 1-1,5 ev kozotti gyerekek keresgeltek folyton az anyukajukat, a 2-2,5 evesek tok jol elvoltak, de ez is biztosan gyerekfuggo. Az en gyerekem is hisztis volt, mikor ketten voltunk, a bolcsiben imadott lenni, szerette a hatterben a nyuzsgest, meg persze azert nem is volt olyan sok gyerek, az idegeim meg mar annyira kivoltak, hogy minden aldott delelott megy a nyuszites, hogy menjunk mar ki... A bolcsi ota lenyugodott, azota mar ovis, ahova 2,5 evesen vettek at, azt is nagyon szereti, ugy kell reggel puszitvadasznom tole, mert kulonben beszalad. Ja es amugy nagyon jo a kapcsolatunk, eleg anyas, sokaig egyuttaludtunk, hordoztam, figyelek a valaszkesz nevelesre, nem hagytam sirni babakent, ezt csak arra irom, hogy nem azert szeret kozossegbe jarni, mert engem utal:D

Szoval en tennek egy probat a helyedben, ha van ra lehetoseged.

# 10/14Időpont máj. 16. 12:27 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A második gyermek megszületése előtt adjam bölcsibe a picit, vagy maradjon otthon a kistestvérrel?
Miért jó egy 2 éves gyereknek, ha bölcsibe jár?
Nyíregyházán a Zöld kuckó bölcsibe közlekedés?
Mikor vinnétek ez esetben bölcsibe a gyermeketeket?
Tényleg nem fogják bevenni a gyerekemet a bölcsibe? Többi lent.
Nagyon megviseli a gyerekeket a korán kelés? Minden 2. héten 6-ra kell majd beérnünk a bölcsibe?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Bölcsődék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!