Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Most miért nem küldik hamarabb...

Most miért nem küldik hamarabb a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Mi csórók vagyunk és nagyon jól jött volna most a gyessel együtt, a fizetés is csak jovohet közepén jön. Bevernem a kormánytagok képét, elhiszem leszarjak, milliós fizetesekkel.
2019. okt. 29. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
82%
Mondd le az internetet, annyival több marad a zsebedben hó végére!
2019. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom miért a családi pótlékból akarnak megélni egyesek?

Az ingyen pénz, ha jövőhéten megszüntetnék akkor se szólhatna senki egy szót se. Örüljetek, hogy adják.

Azt a nagy fizetésed nem tudod beosztani 1 hónapig???? Nem a kormánytagok képét kell beverni, jó hogy nem már majd te fogod megmondani mikor utalják.mikor pont akkor utalják amikor ideje van. Gondolom nem tudtad eddig mikor lesz halottak napja... az ilyen minek vállal gyereket mikor itt remeg 12 ezer ft miatt...

2019. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
34%

Ez a "mondd le az internetet, több pénzed marad" szöveg elég unalmas már, mégis sokszor előjön. Egyrészt, lehet hogy csomagban van, ha azt lemondja rosszabbul is kijöhet a többi szolgáltatás. Másrészt, nekem iskolás gyermekeim vannak, elengedhetetlen a net. E-napló, kör-emailek, zárt facebook csoportok a szülőknek, rengeteg információ ott jön, arról nem beszélve hogy a tananyaghoz is sokszor kell információt keresni a neten, szóval hagyjuk már ezt!


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én is meglepődtem, mert általában ha a Mindenszentek miatt hosszú hétvége van, el szokták utalni előbb. De most biztos nem fogják, mert arról már tudnánk. Ahhoz hogy csütörtökön megkapjuk, holnap már utalni kellene (a postaihoz meg talán már ma kellett volna - ezt nem tudom pontosan), és semmit nem jelentettek be ezzel kapcsolatban.

2019. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
69%

"Szüljön mindenki, csórón és pocsék szülőkkel is jobb élni, mint nem élni."


Napi "szüljél agyba-főbe, ha kell, ha nem" agymosott slágerünket hallhattuk.🤦🏽‍♀️ Gratulálok, igazán nagy észre vall minden csórót gyerekgyártásra biztatni, főleg akiknek tizen ill. huszonpárezer forinton múlik a megélhetése hó végén.. Ezért tartunk itt ahol, mert felelőtlenül, 0 Ft megtakarítással, agyatlanul csinálja mindenki a kölyköket, sőt néhányan még bíztatják is erre a többi agyatlant.

Lehet itt össze-vissza hablatyolni, köríteni meg megmagyarázni a semmit, a felelős gyerekvállalás nem ott kezdődik, hogy hó végére totál kinullázod magadat, se nem ott hogy GYK-n remegszba családiért! Bármi váratlan, nagy(obb) összegű kiadás közbejöhet, lebeteghet bármelyik kereső fél akár néhány hónapra is, akkor mit csinálsz?? Normális ember nem szül úgy, hogy forint fillérre ki van minden számítva, aztan ha valami mégsem terv szerint alakul, akkor meg pislog, mint hal a szatyorban vagy siránkozik, hogy ő csóró.

Szóval egyáltalán ne szüljön mindenki, főleg ne azért, mert "kell" az országnak. Őszintén, ki a bánatot érdekel az állítólagos népességfogyás, ha én speciel nem akarok gyereket?! Azért biztos nem fogok szülni, mert ez az elvárás. Az ember magának szül, nem másnak, a nyugdíj pedig már így is kész parádé, nem is merem feltelezni, hogy mire mi nyugdíjasok leszünk, lesz még egyáltalán nyugdíj.... Az embernek magának kell gondoskodnia a nyugdíjáról, nem másoktól elvárni, hogy gyereket gyártson, csak hogy hátha lesz nyugdíja ezáltal! Félre kell szépen tenni minden hónapban X összeget az öreg korra, nem felelőtlenül szülésre biztatni minden marhát..!

2019. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
61%
Arról már csak szót se ejtsünk, hogy a mai fiatalok meglehetősen nagy része suli után egyből külföldre veszi az irányt, jelzem nagyon helyesen, szóval ennyit arról, hogy jajj szülni kell, mert majd ők fognak adózni. Aha, persze, főleg ha egyből megy is az illető külföldre. Márpedig akinek van egy kis esze, nem marad itt. Az ismerőseim 95%-a már külföldön van és a maradéknak is nagyon erősen tervben van.
2019. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
39%

Szép szép, de én itt vagyok 2 dédszülővel, 6 nagyszülővel, egyik sem képes magáról gondoskodni, külföldre nem tudnak menni, mert idősek, aztán itt vannak a szüleim, külön párkapcsolatokban, belőlük is sok lesz..egyetlen életképes gyerekük vagyok, ők gondoskodnak az idősekről egyelőre velem felváltva.


Tudod te, mennyi egy idősek otthona?? 140 havonta/perfő normális helyen, ahol nem verik és alázzák meg őket..


Mi lesz itt, ha nem lesz nyugdíjuk sem? Mellé meg van egy 5 éves gyerekem, akit egyedül nevelek, biztos lesz párom, az apjának is egyedüli gyereke, rossz esetben az is be fog csatlakozni egy kis idősgondozásra nála 50 év múlva..


Modern család, sok öreg egy családban, kevés gyerek.


Persze én nem mehetek külföldre, mint az uncsitesóm, mert akkor senki sem marad itt gondoskodni az öregekről..És ezek még mindig csak testi szükségletek, érzelmiekről szó sincs, ahol két magáról gondoskodni képtelen feusztrált idős sérelmeik miatt alázzák és/vagy verik egymást.


Örülj neki, hogy ez téged nem érint egyelőre, mert mindenkid sorra kihal 60 körül, vagy egészségben öregednek meg, de 65 felett màr kegyetlenül kevés ember egészséges és képes magáról gondoskodni, lakhatását fizetni, tisztántartani a lakását..


El lehet húzni külföldre, ez nem az én bajom szöveggel, de ahhoz egy nagyon hajlékony gerinc kell..


Addig könnyű, amíg nem a te rokonaid!


Az ország 2/3a nénikből és bácsikból áll, a te rokonaidból, a szomszédod rokonaiból, a barátaid rokonaiból..


Az elhúzott fiatalokból nem lehet fedezni az ellátásukat..


Szívás a helyzet, de mikor kimegy egy fiatal, nem gondol arra, hogy hoppá, most nyírtam 2 nénit meg egy bácsit passzívan.


Felelős gyermekvállalás addig oké, hogy adjunk minél többet nekik, amennyi tőlünk futja, de ha valakinek nem telik arra, hogy a gyereknek lakást vegyen, vagy csak drága ruhákat, attól bőven lehet jó szülő, a gyereke örülni fog, hogy vele élhet.


Nyomorban is szeretik az emberek a családtagjaikat.. arról nem is beszélve, hogy ez egy világviszonylatban gazdag ország, a mi nyomorunk másnál luxus..


Le kéne szállni a földre és nem vagyont halmozni azokra, akik talán megszületnek egyszer, hanem azokra költeni, akik már élnek.

2019. okt. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
76%

Mondd csak, egyébként te miről beszélsz? Sajnáltatni szeretted volna magad meg fényezni hogy te milyen istenkirály vagy amiért nem léptél le mint az unokatesód?

Szóval tehát, ha jól értem az ember azért kell gyereket szüljön (nem arról van szó, hogyha akar, hanem arról, hogy konkretan szülnie KELL), hogy aztán majd be tudja fogni idős korában gondozónak, illetve le tudja húzni anyagilag. Ez igen. Tehát az ember nem azért vállal gyereket, mert ő maga szeretne, hanem puszta merő önzőségből, hogy legyen aki majd idős korában eltartja és gondoskodik róla. Hát ne haragudj, de ez egy iszonyat torz kép az egész gyerekvállalásról, mint olyanról.

Normáliséknál ez úgy néz ki, hogy azért vállalnak az emberek gyereket, mert szeretnének és még csak véletlen sem azért, hogy majd legyen, aki eltartsa őket öreg korukban! Őszintén sajnálom, hogy te eddig ezt nem tudtad.

Nem arról van szó, hogy az ember ne segítene a szüleinek, de azért mindennek van egy határa. Az embernek megvan a saját maga élete, te sem gondolhatod komolyan hogy minden gyermeknek kötelessége csapot-papot otthagyva rohanni a szüleihez vagy esetleg nagyszüleihez, dédszüleihez (???), amint azok nyugdíjasok lesznek és gondoskodni kéne róluk. Az én szüleim pl 25 éves koruk óta minden hónapban felretesznek 20 ezer forintot nyugdíjas éveikre, mert gondolnak a jövőre is és eszükbe nem jutna minket, gyerekeiket befogni az ő gondozásukra.

Hajlékony gerinc meg tudod mihez kell? Ahhoz, hogy valaki mindezt elvárja a gyerekétől és elvárja, hogy bár külföldre akar menni, inkább maradjon itt, hogy majd ha nekik szükségük lesz rá, akkor kéznél legyen. Nehogy már az legyen a szemét, akinek élni meri a saját életét, legyen az bárhol, igen akár külföldön. Talán ha jobban megbecsülnék az emberek munkáját és az esetek nagy részében nem sz*arert-hugyért dolgoztatnák őket, akkor nem vonulnanak ki ennyien külföldre!


"de mikor kimegy egy fiatal, nem gondol arra, hogy hoppá, most nyírtam 2 nénit meg egy bácsit passzívan."


Ezt meg te sem gondolhatod komolyan! Undorító ez a lelki zsarolás, amit azokra az emberekre akarsz nyomni, akik a saját életüket merik élni!

Már miért kéne nekem vagy bárki másnak arra gondolnia, hogy ha én kimegyek külföldre vajon mi lesz a szomszéd nénivel?! Szóval a fiatalok áldozzák fel az életüket az időseknek és pattogjanak úgy, ahogy fütyülnek nekik?? Bravo. Egy fiatalnak miért nincs meg ahhoz a joga, hogy önálló életet éljen azzal, akivel akar, ott ahol akar? Nem másoktól kell elvárni a segítséget, elsősorban mindenki saját magáért felel és senkitől sem várható el, hogy feladja az addigi életét és akár a saját családját teljesen háttérbe nyomja! Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy gondoskodjon a jövőjéről, félre kell tenni minden hónapban X összeget, amihez nem nyúlsz és nem azt a fiatalt kell szidni, aki a jobb életért kimegy külföldre.

Nem mellesleg attól, hogy valaki itt marad sem garancia arra, hogy lesz kapacitása, energiája és főként pénze arra, hogy saját maga és családja mellett még az ük-ükszüleit is eltartsa...

2019. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
64%

Úgy ahogy az előző írja.

Na de mit vársz attól akinek a családi pótléktól függ az élete és hogy lesz e mit ennie???

2019. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
68%

Szégyen vagy. Te tipikus az a szülő vagy, ki eltapsolja a pénzt, és a gyerekére nem gondol mit eszik (vészhelyzetben is). Mert Te nem gondolsz bele, hogy a te hibad miatt vagy szegény. Persze "én nem vagyok fityiszes" duma sokra mész vele. Magadnak hazudsz. Te ha hirtelen fideszes lennél több fizetést kapnal? Nem.


Egyébként tavaly 31én jött meg, így meg van az esélye, hogy most is. De ha jővőhéten jön meg, én csak a gyerekedet sajnalom.

2019. okt. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
30%

Egy szóval nem mondtam, hogy csóró vagyok, csak nincs bajom azokkal, akiknek elfogy a pénzük, mert nem karrieristák, kevesebb bennük az ambíció, vagy bármi hasonló!


Szerintem az az undorító, hogy a pénze alapján ítélnek meg valakit.


Az meg nem érzelmi zsarolás, hanem tudatosság, hogy meg akarok teremteni és fenn akarok tartani egy rendszert, azt a rendszert, ami az életünket irányítja! Igen, nekem van beleszólásom és felelősségem is azért, hogy az ország működjön, mivel itt akarok élni és a gyerekeim is.


Jó gondolat, hogy húzzunk el oda, ahol felfogják az emberek, hogy egymásért is dolgoznak, ezért működik náluk a világ, de ha sok hasonló megy ki, ahelyett, hogy változtatna, ott is pont úgy összeomlik, mint itt!


Van kollektív felelősség nem csak a bolygónkért(hálistennek már nem kiáltják ki èrzelmi zsarolásnak, hogy mit képzelsz, hogy megszabod miből mennyi vizet iszok, oda szemetelek, ahova akarok), de a társadalmi rendszerért is, amiben élünk! Ha nem tetszik éppen, nem vonul ki az ország egyik fele, hanem változtat!


Nem érzelmi zsarolás az, ha másokra is gondolsz, vagy globálisan látod a világ működését, mert mind egy egész része vagyunk minden szempontból!


Ki kéne húzni a fejeteket a feneketekből és észrevenni, hogy amit tesztek, hatással van a környezetetekre, nem csak magatokig, meg a gyerekeitekig látni a következő 5 évben, mert az a gyerek 50 évig fog élni legalább és nem az lesz a legnagyobb gondja, hogy havi 30at vagy 50et költhessen e ruhára.

2019. okt. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!