Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Diákmunka mellett is jár a...

Diákmunka mellett is jár a gyerektartás amíg egyetemre járok?

Figyelt kérdés

Hogy legyen valami felmutatható tapasztalatom, mire végzek az egyetemen, szeretnék a szakommal kapcsolatos diákmunkát vállalni. Mivel sajnos megcsúsztam pár tárgyammal, így bele is tudnám építeni az órarendembe. Továbbá még is plusz pénz szerzési lehetőség lenne, amit eltudnék rakni magamnak. Mire megszerzem a diplomát, még nem leszek 25 éves.


Nem vagyunk apámmal rossz kapcsolatban, de mivel 1 éve felvett egy nagy összegű hitelt a feleségével, akivel tudják is fizetni (megérzik, hogy fizetniük kell, főleg, hogy építkeznek is, de nem élnek rosszul), így felmerült bennem, hogy lehet, hogy megpróbálja megszüntetni a gyerektartást felém, ha elkezdem a diákmunkát.


Az lenne a kérdés, hogy a diákmunkára hivatkozva hivatalosan megvonhatja a gyerektartást?



2020. ápr. 22. 02:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Igen meg és ez tapasztalat. Nekem anyámmal rossz volt a viszonyom. Nem is tudta, hogy dolgozom így akarta megvonni tőlem azt a havi 10 ezret, ami járt, mert azt a 10 ezret is korábban könyörögte ki a 20% vagy 15000Ft helyett. Amikor betöltöttem a 18at két hétre rá be is perelt, ekkor még nem dolgoztam. Viszont 1 évvel később már igen diákként. Ez nekem egy 2 éves per volt, amit anyám megnyert. És tudod hogy? A bíróság a hátam mögött lekérte a diákszövetkezettől a bérpapírjaimat. Akkoriban még nagyon kevés volt az órabér ha tisztességesen végighúztad a hónapot kaptál 45000-50000 közt. Így volt ez májusban amikor érettségi szünet volt. A bíró 3 havi keresetet bekért ugye az áprilisi volt kb 10-15e fizetés a májusi 47e június szintén 15-20e. És tudod mit mondott a bíró? Hogy uram magam tud 47000 forintot keresni. Önnek meg van egy öccse az anyjánál, akit az anyának el kell tartani. Nem szorul rá arra a 10e Ft-ra. Persze anyámnak adóssága volt van és fizetés letiltása volt már mert nem fizetett, a cigit is ugyanúgy szívja. Nem az öcsém miatt kellett az a 10e Ft, hanem, hogy megmutassa, hogy neki csak azért sem kell fizetnie. És hidd el nem mondanám ezt, ha nem lenne igaz. De ezt a saját bőrömön tapasztaltam és valóban 2 évig lett húzva a per.
2020. ápr. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ, mennyit keresel. Ha a szakoddal kapcsolatos munkát végzel, és keresel vele mondjuk 80 ezret, apukád meg mondjuk 180 ezret, ebből megy neki a hitelbe, és fizet neked gyerektartást, és marad neki mondjuk 80-100 ezer, neked meg úgy lenne 100-120 ezer, akkor miért kellene, hogy ő kevesebből éljen, mint te, mikor mindketten felnőttek vagytok, ráadásul anyukádtól is kapsz pénzt. Ha te keresel 50 ezret, neki meg marad 200 ezer, akkor tud támogatni.
2020. ápr. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
A gyerektartás megszűnt, mikor 18 éves lettél. Onnantól rokontartásra vagy jogosult, de azt nem kötelező fizetni apukádnak. Beadhat egy kérvényt a bíróságra, mivel dolgozol, ezért már nem vagy rászorulva a pénzre, és könnyen lehet, hogy a bíróság neki ad igazat. Akkor nem kell tovább fizetnie.
2020. ápr. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Mivel már nagykorú vagy, apad bármelyik pillanatban kérelmezheti hogy szüntessék meg a ygermektartasdijat és helyette rokontartast állapítsanak meg. Ennek összege jóval kevesebb lesz és bizony ha diákmunkabol van megfelelonbeveteked, akár még is szüntethetik. Ez viszont mind a bíróság hatásköre, tehát apad nem dönthet hipp hopp úgy, hogy akkor most már nem fizet.
2020. ápr. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Ez baromság, amit írtok a rokontartásról! A gyereke és tanul. Ameddig tanul, addig jár nem rokontartás, hanem gyerektartás! Amúgy meg, ha értelmes szülő és a gyereke tisztességes és dolgozik ne gondolkozzon el azon, hogy megvonja a pénzt. Tőlem anyám elvette, ami járt. Nem volt elég a 4 év gyerekelhelyezési per, még azt a kis pénzt is elvette. Hát meg is kapta a sorstól, amit akart ajtót se nyitok rá és ilyen szülőt, aki ilyet tesz a gyerekével nem is tisztelek. Ha esetleg anyám elhalálozna sem hatna meg és nem érdekelne, temesse el az öcsém, vagy aki akarja, de ha tőlem sajnálta azt a havi 10e-t én se fogok neki urnát meg semmit se venni.
2020. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

5!


Nem, ez nem egészen így van. Ha a gyerek nagykorú lesz, a különélő szülő bármikor kérheti, hogy a gyermktartasdijat rokontartast változtassák. A rokontartas pedig nem jár alanyi jogon és az osszege is jóval kisebb.

2020. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
A gyerektartásra 18 éves korig jogosult a gyermek, abban az esetben tolódik ki legfeljebb 20 éves koráig, ha nem fejezte be a középiskolai tanulmányait. Onnantól rokontartásról beszélünk.
2020. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
Akik rokontartásról beszélnek kérem őket, hogy a hatályos jogszabályt linkeljék nekem ide erről, beleértve ezt a dolgot, hogy a gyermek már nagykorú.
2020. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Parancsolj!


"

XXII. FejezetA továbbtanuló nagykorú gyermek tartása


4:219. § [A rokontartásra és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó szabályok alkalmazása]


A nagykorú gyermek tartására a rokontartás közös szabályait és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó rendelkezéseket az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.


4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]


(1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.


(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.


(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha


a) a gyermek a tartásra érdemtelen;


b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy


c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.


(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.


(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.


4:221. § [A tartásdíj mértéke]


A tartásdíj mértékének meghatározásánál a továbbtanuló gyermek indokolt szükségleteit, saját jövedelmét, vagyoni helyzetét, a tanulmányai folytatásához jogszabály által biztosított kedvezményeket, támogatásokat és a szülők teherbíró képességét kell figyelembe venni.


4:222. § [Tájékoztatási kötelezettség a tanulmányok folytatásáról]


A továbbtanuló gyermek képzését, tanulmányait biztosító intézmény a tartásdíj fizetésére kötelezett szülőt – kérelmére – köteles tájékoztatni a tanulmányok végzésének fennállásáról vagy megszűnéséről."


[link]

2020. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Pont az utolsó leírás miatt írtam ki a kérdést.


Hiszen tartom vele a kapcsolatot (javarészt én keresem), 22 vagyok és tanulok.... Oké, hogy csúsztam, de tanulok! Nem könnyű a szak amire járok... És ezzel a diákmunkával semmi hivatalosabb írást nem találtam, csak saját véleményeket....

A nővéremet is támogatta addig így, amíg egyetemre járt, úgy, hogy ő is diákmunkázott a végén/ gyakornok volt a legeslegvégén. Diákmunkára is csak a minimum óraszámot akarok majd menni.


Csak most a hitel miatt kérdéses, hogy számíthatnék e erre a továbbiakban is...

2020. ápr. 22. 10:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!