Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Diákmunka mellett is jár a...

Diákmunka mellett is jár a gyerektartás amíg egyetemre járok?

Figyelt kérdés

Hogy legyen valami felmutatható tapasztalatom, mire végzek az egyetemen, szeretnék a szakommal kapcsolatos diákmunkát vállalni. Mivel sajnos megcsúsztam pár tárgyammal, így bele is tudnám építeni az órarendembe. Továbbá még is plusz pénz szerzési lehetőség lenne, amit eltudnék rakni magamnak. Mire megszerzem a diplomát, még nem leszek 25 éves.


Nem vagyunk apámmal rossz kapcsolatban, de mivel 1 éve felvett egy nagy összegű hitelt a feleségével, akivel tudják is fizetni (megérzik, hogy fizetniük kell, főleg, hogy építkeznek is, de nem élnek rosszul), így felmerült bennem, hogy lehet, hogy megpróbálja megszüntetni a gyerektartást felém, ha elkezdem a diákmunkát.


Az lenne a kérdés, hogy a diákmunkára hivatkozva hivatalosan megvonhatja a gyerektartást?



2020. ápr. 22. 02:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mennyit fogsz keresni a diákmunkával? Mennyi most a tartásdíjat? Mennyit keres apad és a felesége és mekkora a hitel törlesztő? Van e náluk kiskorú -kozos- gyerek?
2020. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Én várhatóan kb 100.000-ret fogok keresni nettóban. Attól függ, h mennyire találnak jól képzettnek, de majd ősszel fogok elkezdeni konkrétan keresni.

A gyerektartás 40.000. Apám kb 220-250.000-ret keres, a párja (tippre) 150-180.000-ret. Van egy 14 éves mostohafia. A hitel kb 100-120.000, saját ingatlanban élnek.

2020. ápr. 22. 11:12
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hat ne haragudj, de nettó 100e az majdnem a minimálbér, apad joggal kérheti a tartásdíj megszunteteteset és ehhez még az se számít, mennyit keres, vagy van e kiskoru gyerek.
2020. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
16%

Azért megnézném 100e-ből, hogy fizetsz albérletet, élsz meg, vagy fizetsz rezsit. Ha meg csúszol ne haragudj, de nem támogatnálak. Azért, mert valamit nem tanultál meg arról nem tehet a szülőd, ha önhibán kívüli a dolog, akkor persze másképp gondolkodok, de linkeskedést nem támogatnék.


Ez a gyerek/rokontartás eléggé ostobán lett összerakva, de köszönöm annak, aki leírta! Így legalább ezen pontok alapján nekem se kell majd anyámat támogatni.

2020. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

14!


Anyád majdani támogatása más kérdés. A rokontartas speciális esete a szulotartas, itt igencsak bizonyítani kellene neked ahhoz, hogy ha jogosultra, ne iteljek meg.

"(3) Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére."


Ami meg az albérletet stb illeti: nem kötelező. A továbbtanulás sem, mellesleg. Van, akinek a szülei ha akarnak se tudnak albérletet, meg egyetemet fizetni a gyereknek. De erre van a diákhitel.


A kerdezo meg egyenlőre olyanon aggódik, ami jelenleg nem is feltétlenül fog bekövetkezni.

2020. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem bulizni járok meg ilyenek... Egyszerűen annyira nehéz egyes tárgyaknál a tananyag, hogy hiába tanultam, megbuktattak. Volt olyan is, hogy 1 tanár 2x is megbuktatott, aztán egy másik tanárnál átmentem 3. alkalommal... Nem szánt szándékkal "linkeskedek".

Már csak emiatt is elakarom kezdeni a diákmunkát, mert nem a megszabott eredeti 7 félév alatt fogom tudni befejezni.

2020. ápr. 22. 12:04
 17/22 A kérdező kommentje:
Vagy amikor leadnak egy tananyagot és sokkal másabb formában és nehezebben kérdezik vissza. Ilyen miatt volt, hogy egy zárthelyin az évfolyam kb 70%-a megbukott. De a legvégére is kb a fele megbukott a tárgyból. (Én szerencsére átmentem belőle).
2020. ápr. 22. 12:55
 18/22 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem kell magyarázkodnod.
2020. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
15%
Ha jelenleg nem dolgozol és van, aki állja a képzéseidet, végképp nem értem, hogy nem tudtál tanulni, ha más dolgod nincs azon kívül. De hát a hal is a fejénél bűzlik.
2020. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
63%
Az általad leírt számokat alapul véve, apádéknak a hitel és a gyerektartás kifizetése után maradna 80 ezer/fő/hó. Neked meg a munka+gyerektartás 140 ezer Ft/hó. Szóval miért kéne nekik kevesebből megélniük, mint neked?
2020. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!