Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Valaki segítene? Koraszülöttes...

Valaki segítene? Koraszülöttes téma.

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni,hogy az extrém kis súllyal született koraszülött babánknak meddig jár emelt összegű családi pótlék?

Tudna valaki ebben segíteni nekem?

2013.04.14-én született a kisfiunk 32.hétre 1120 gr-mal. 9hétig volt kórházban.

Kaptunk az emelt összegű családi pótlék intézéséhez egy papírt,amit a neonatológusunk igazolt,elküldtük,megkaptuk.Van utazási kártyánk is,amivel 90%os kedvezménnyel utazhat egy kísérő a Picivel...

Csakhogy a kártya 2014.06.30-án lejár,és most nem tudom,hogy akkor az emelt családi is megszűnik,vagy felülvizsgálják,elbírálják,vagy mi van ilyenkor?

valahol azt olvastam,hogy egészségi állapottól függetlenül 3 éves korig jár,de nem találom ezt az oldalt,vagy cikket.

Várom a hozzászólásokat,mindenkinek szép napot!

Rita


2014. máj. 12. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
3 éves koráig jár, de az igazolás és a kártya csak 1 évig érvényes. Újra kell kérned papírt koraszülött gondozáson és megigényelni.
2014. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 3 éves korban lesz kontroll,de próbálom elérni a doktornőt.
2014. máj. 16. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam elmúlt 1,5 éves de fennakadás nélkül kapjuk az emelt családit (kis súly miatt), tudtommal az 3 éves koráig jár mindenképp, utáa felülbírálják és továbbiakban csak akkor jár, ha probléma van a babával.
2014. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia igen, mi is tapasztaljuk hogy zökkenö mentesen jön a pénz. Vajon a kártyát is szó nélkül cserélik?
2014. máj. 31. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Közben megnéztem a kártyát is és az is 3 éves koráig szól, szóval addig nem lesz csere.
2014. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi,de nekünk 06.30-án lejár a kártyánk,ezért kérdeztem,hogy vajon kicserélik-e automatikusan,vagy kérni kell... ?
2014. jún. 5. 17:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megitélik akkor automatikussan cserélni fogják az utazási kártyát is ha mégse kérvényezd és 1 hét alat ajánlva viszi a postás. De azt ugye tudjátok helyi járatokon ingyen utazhatok ? Metro helyi busz villamosok bent a belvárosokban.
2014. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vidéken,falun élünk,de a helyközi buszra nagy hasznát vettük a kártyának,mikor tornára jártunk...

Köszi a válaszokat.

2014. jún. 10. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!