Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Fiam elmúlt 18 éves, esti...

Fiam elmúlt 18 éves, esti iskolába jár, családit kap. Meddig vagyok köteles fizetni a tartásdíjat?

Figyelt kérdés
A nappali iskolákból kirúgták igazolatlan hiányzások miatt,így csak esti iskola jöhetett szóba. 10 hónapja nem csinál semmit,bemegy a vizsgákra,az órákra csak néha. Gyakorlatilag az egész hetet számítgépezéssel tölti,mert a munka is büdös. Elvileg az estiben azért nem kell bejárni,mert feltételezik,hogy az ember dolgozik mellette...Meddig kell fizetnem a semmittevéséért? Amíg pár év múlva át nem rugdossák az érettségin?
2014. szept. 5. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Ez családi ügy, jobb, ha ott is marad. A gyerek nyilván nem kapott megfelelő nevelést...
2014. szept. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem, már nem vagy köteles. 18 felett csak akkor ha nappali tagozaton tanul.
2014. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hat ez nem egeszen igy van masodik, bar részben igazad van. Bíróságra kell menni es kérni, hogy a gyermektartasdijat változtassák rokontartasra. Annak mas szabályai vannak, igy pl sokkal alacsonyabb összeg, valamint erdemtelenseg eseten nem kell fizetni. Nalad a masodik fenn all, nem kell majd fizetned, addig viszont, amig nincs ilyen itelet, fizetned kell, ellenkező esetben perelheto vagy es akar végrehajtást is kérhetnek rad,
2014. szept. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Az van, hogy a "rossz", neveletlen, h.lyegyerekünkről épp úgy kötelesek vagyunk gondoskodni, mint a cukikról.
2014. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha mar nagykoru, akkor ez nem igy van, utolso.
2014. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Kedves utolsó, én nem a törvényről beszélek.
2014. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Torvény nelkul is igy gondolom. Ha lóg, se nem tanul, se nm dolgozik, akkor hajra, lássa el magat. Ha ilyen hulye, akkor tanuljon a maga kárán. 10-15 eves korig nevelesi kerdes, utana azert mar kell hogy meg legyen a magához valo esze.
2014. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ebben egyet is értünk, csak valahogy van egy olyan érzésem, hogy talán 15 éves koráig sem nevelte az apukája olyan embernek, mint amit most elvár tőle. Persze, ez csak benyomás. De akár még most is adhatna neki hálót, ha halat nem is. ;-) Ugye érted?
2014. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ertem. Mondjuk a történetből nem derül ki, hogy az apuka panaszkodik, de nyilvan altalanositottal. Akkor engedd meg, higy en is: általában kéthetente van lathatas. Tehat apuka havonta kétszer találkozik a gyerekkel, jo esetben ez mondjuk teljes hétvégét jelent, tehat legyen havi 4 nap. Abban azert nehez nevelni. Ellenben anyuka a maradék minimum 26 napot a gyerekkel tölti, ugye.....
2014. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze. Értem. És a gyereknevelést elrontani is csak az tudja, aki csinálja, azaz a Mutter...

Félreértés ne essék, ha a fiúcskával cserélném az eszmét iziben megragadnám a grabancát, természetesen ne viselkedhet így. De a tartásdíjat lecsengetni vagy nem lecsengetni annyira nagyon könnyűűűűűű... És nem egyenlő a gyerekneveléssel. Annyira szuper lett volna a mai napom, ha odalökök a gyereknek egy kis zsét, a helyett, hogy 58ezredjére is kitépem mindenkettőnk haját, mondván márpedig magtanulod az a ká németet... És nem lennék a szemétláda, uh de jó lenne.

Nyilván lehet, hogy apuka tényleg mindent megtett és ez az utolsó csepp és más nincs más választása.

Csak én ilyet még nem láttam...

2014. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!