Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Fiam elmúlt 18 éves, esti...

Fiam elmúlt 18 éves, esti iskolába jár, családit kap. Meddig vagyok köteles fizetni a tartásdíjat?

Figyelt kérdés
A nappali iskolákból kirúgták igazolatlan hiányzások miatt,így csak esti iskola jöhetett szóba. 10 hónapja nem csinál semmit,bemegy a vizsgákra,az órákra csak néha. Gyakorlatilag az egész hetet számítgépezéssel tölti,mert a munka is büdös. Elvileg az estiben azért nem kell bejárni,mert feltételezik,hogy az ember dolgozik mellette...Meddig kell fizetnem a semmittevéséért? Amíg pár év múlva át nem rugdossák az érettségin?
2014. szept. 5. 22:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha nem is fizeted, anyukának akkor is el kell tartania... én elhiszem, hogy a gyerek nem érdemli meg, de akkor is kell hol lakjon, kell mit egyen.

Vagy szerinted nem?? Mennyi gyt-t fizetsz? Ha 20-30e-nél többet, akkor csökkentsd, de el ne vond az egészet.

Ha az anyja is így gondolkodna, akkor mehetne a híd alá éhenhalni. Nem csak a gyerek hibája, hogy ilyen lett, valószínű az apai lét hiány látszik meg nál (anyukát sem dícsérem).

Szóval törvényileg nem, nem kell. De etikailag meg erkölcsileg az én lelkiismeretem nem bírná, hogy kb miattam hajléktalan is lehetne a gyerekem...

2014. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hat azert nevelni az tudja, akivel el a gyerek, de javits ki, ha tevedek.
2014. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen, ezért írtam, hogy meglátszik az apa hiánya, de anyukát sem dícsérem...
2014. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!