Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Komolyan megvonják a családi...

Komolyan megvonják a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Egyszerűen felháborít ez az Ovihoz kötött családi pótlék! Dolgozunk a gyerekem bölcsis. Szeptembertől megy oviba. Nagyon össze vissza vagyok szabadságon. Van amikor nem kell mennem 1-2 hétig, ilyenkor fizetett távolléten vagyok. Örülök, hogy együtt lehetünk a kicsivel! Nyáron 2-2 hetet van itthon velem és apával. Van, hogy a férjem van szabin és nem viszi bölcsibe a kicsit, együtt csinálnak programokat. Ez nem heti szinten van, de 2-3 havonta van egy hét mikor nem megy. Most komolyan le kéne mondanunk ezekről az együtt töltött időkről, mert megvonják a családit? Felháborító, hogy meg akarják szabni mennyit lehetünk a saját gyerekünkkel! Megbeszéltük, hogy lemondunk a családiról. De tényleg ez a megoldás. Amúgy nem kevés pénz mert tartós beteg a kicsi, így emelt családit és gyest is kapunk, meg ugye a közgyógy. De úgy érzem a gyerekem fontosabb!

Az iskola természetesen más, de ott van tavaszi, nyári, őszi, téli szünet. Ott lesz időnk együtt lenni. De az oviban, hogy lehet ilyet kötelezővé tenni!? :(


2015. ápr. 25. 13:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Hát ehhez azért igen sok ész kellett, pontosabban annak hiánya, hogy valaki képes legyen 0ra pontozni azt a választ, ami szerint ha valami kötelező, akkor oda menni kell. Munkhelyre is majd csak betelefonalsz, hogy bocsi, megyek síelni?
2015. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

oviban is van téli tavaszi őszi és nyári szünet .....

és simán szólsz előre h családi program lesz 1 hétig nem vagytok - ennyi nem több


nem hiszem h gond lenne mert az óvónőnek könnyebb ha kevés a gyerek


más kérdés az h így hogyan szokja meg az óvodát majd a gyerek ...

kész kínszenvedés lesz h nincs rendes rendszeresség az életében

2015. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Több mint egy éve bölcsis. Teljesen jól működött ez a dolog eddig. Semmi problémája nem volt a gyereknek ebből, szeret közösségbe járni. Nem hisztizik boldogan megy. Nem hiszem, hogy össze zavarja ha 2-3 havonta egy hetet itthon van valamelyikőnkkel.
2015. ápr. 25. 14:23
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem mindenképp kérdez rá az oviba.

Nekem is hasonló a munkarendem, de én megkapom előre a beosztásom bár valamikor elcseréljük pl. az egyik nővérke szerdán nappalos és pont akkor kell vinni a gyereket az orvoshoz apukát pedig nem engedték el szabira stb.

Én is először így csináltam de mivel megy a lányom ősszel suliba az iskolaelőkészítő foglalkozások miatt nem engedték így mikor itthon vagyok akkor is viszem. Én próbálom az előnyöket nézni, nem zavar senki, csend, nyugalom van, végre van időm takarítani stb. :)

2015. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

nem vonják meg a csp-t, de ha ennyire nehéz értelmezni valamit akkor mond le...

előre kell szólni. igen, ha hétfőn tudod meg, hogy 1 hétig nem megy akkor hétfőn. utólag már nem tudja igazolni a szülő, akkor meg orvosi igazolás kell, hogy egészséges a gyerek, újra mehet közösségbe. de ezt is ki lehet bírni, gondolom 20 perc max egy igazolásra a várakozási idő...


nekem 5 éves múlt a gyerekem, épp a héten nem volt mert nyaraltunk. szóltam előre, lemondtam az ebédet és jó utat kívántak.

suliból is lehet hiányozni, eddig is megvonták 5 éves kor fölött a csp-t ha IGAZOLATLANUL volt hiányzás, most annyi változott, hogy 2 évvel levitték a tankötelezettséget, de azért szerintem a törvény értelmezhető...

2015. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%
ez azért van, mert sokan nem viszik be a gyereket, mert nincs semmi következménye. Aztán az iskolában kell megtanítani kezettörölni (vagy egyáltalán mosni...) wc-zés után, uram bocsá' wc-t használni (mert az sem tiszta sok kisgyereknek). Nyilván nem a te gyerekedről beszélek, de gondolom ezt nem kell részletezzem. És mivel nem mondhatják azt, hogy egyik gyerekre vonatkozik, másikra meg nem, így mindenkire vonatkozik. Nyilván más az, ha te betelefonálsz, hogy a Danika nem megy, mint ha a kis Nintendó nem jelenne meg két hétig...
2015. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Úgy látom nem érted a probléma lényegét. Nem arról van szó, hogy meg akarják szabni, hogy ki mennyi időt tölt a gyerekével. Az iskolában a gyerekek egyre rosszabbul teljesítenek. Első osztályba úgy mennek, hogy nem értenek nagyon sok mindent. Ez a legfőképpen a roma gyerekeket érinti, de mivel az, hogy meghatároznák, hogy 3 éves kortól kötelező a roma gyerekek óvodába járása diszkrimináció lenne, így az egész magyar társadalomra ki kellett terjeszteni az intézkedést. A csp megvonása csak igazolatlan hiányzás esetén érvényes. A szülő egyébként egy tanévben összesen 3 napot igazolhat, ezért kell az óvoda vezetőjéhez fordulni hosszabb program esetén. A gyerekorvos amúgy bármikor, bármennyi időre ad igazolást.
2015. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előttem lévő írja. Bár, én úgy tudom, hogy oviban 10 napot lehet igazolni a szülőnek.

Ha nem megy a gyereked, egyszerűen írsz egy igazolást. Kiscsoportban és középsőben nem veszik annyira komolyan, bár középsőben már vannak komolyabb foglalkozások.

Nagycsoportban veszik csak szigorúbban a hiányzásokat, mert ott már iskolaelőkészítés folyik. Szóval nem hiszem, hogy egy kiscsoportosnál akadékoskodna az óvoda vezető.

2015. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen.
2015. ápr. 25. 17:03
 20/20 anonim ***** válasza:
én középsős lányomat pl szünetekben szolok hogy nem jön pénteken ,lemondom az ennivalot és kész. nálunk is szünetek előtt mindig megkérdezik ki hoza a szünetbe is a gyerekét mert akkor össze vont csoportok vanak .
2015. ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!