Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mikor számítok egyedülállónak?

Mikor számítok egyedülállónak?

Figyelt kérdés
Ha a párom velem egy háztartásban él, apasági nyilatkozatot tett, de köztünk nincs sem házastársi, sem elettarsi viszony?

2015. jún. 24. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem számitasz annak
2015. jún. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem, ha egy cimre vagytok bejelentve nem vehetsz igenybe semmi plusz juttatast. Ha kulon vagytok, akkor igen!
2015. jún. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Akkor vagy egyedülálló, ha egyedül neveled a gyereket. Ergo, nem él veled a gyerek apja és gyerektartást fizet.

Ha nem egyezik a bejelentett lakcímed, de együtt éltek, egy háztartásban és nem vagytok hivatalosan sem élettársak, akkor sem vagy egyedülálló. Gondolom apával együtt fogjátok nevelni a gyereket v. nevelitek is és együtt is éltek.

Nem néznek semmi olyat, ki hova van bejelentve, hivatalosan élettársak vagytok-e. Ezek nem számítanak, a lényeg, hogy egy háztartásban éltek együtt.

Valahogy egyértelmű, hogy az az egyedülálló, aki egyedül neveli a gyereket, az egyik szülő nélkül, ergo nem lakik velük, külön költözött. Tehát te nem igényelhetsz egyedülállóknak járó családi pótlékot. Megjegyzem 1 gyereknél 1500 Ft-tal több csak, mint a sima. Nem éri meg csalni.

2015. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokat jelent 1500 Ft is. És mire szamithatok, ha a párom tartós munkanélküli, az összjövedelmünk pedig csak a jelenlegi tp összeg, később pedig a gyesem?
2015. jún. 24. 08:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Bátrak vagytok.

Jár valami ha az egy főre eső összjövedelem nem halad meg bizonyos összeget (talán 40-50 ezer körüli)... védőnő belekezdett mondani hogy mi de őszintén szólva nem figyeltem, minket nem érint. Esetleg a tied meg tudod kérdezni.

2015. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
az én anyám is ezt csinálta, jó lehet neki jobban megérte, mert sokan vagyunk testvérek, de nagyon géz volt hogy le kellett "tagadnom" a nevelő apámat" mindenki előtt, hogy nehogy kiderüljön hogy anyu jogtalanul kapja a plusz pénzt. tehát nem tudom minek ilyeneket csinálni. arra már kérhetsz támogatást talán hogy rossz az anyagi helyzeted, mert ez igaz is, de ha rájönnek hogy igazából nem is vagy egyedülálló akkor majd fizethetsz vissza minden nélkülözhetetlen 1500ft-ot
2015. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó egyébként tényleg nem a legjobb megoldás az egyedülálló csp igénylés inkább más irányba indulok el. Én még olyat is ismerek, aki direkte elvált, csak azért, hogy megkapja az emelt összeget / magyarok voltak pedig! /.

Egyébként magamról annyit, hogy terhes lettem, mellette dolgoztam, de sajna veszélyeztetett lettem, közben párom cégét felszámolták, és a 4 hónap is letelt, amíg biztosított volt, így azt is neki kell fizetni. Van munkája, igaz csak fekete, mert nem hajlandók bejelenti, de én emiatt úgy érzem járnia kéne vmi kis penzecskenek, mert eléggé osszejottek a felhők a fejünk felett! Én 8, párom 10 éve dolgozik, igaz ez nem mérvadò manapság! Azért idegesítő, ha a kisebbsegnek adnak minden sz.rt tüzelőt meg malacokat mi meg egy budos kanyit sem, pedig dolgoztunk amíg lehetett!

2015. jún. 24. 09:57
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

A polg.mesteri hivatalba lehet igényelni h fizessék a TB-t ha az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a 32000.-et

meg van a szociális segély de az lehet már meg szűnt azt a munkanélkülibe kell megkérdezni.

2015. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért nem kell lepontozni, mert megírtuk, hogy nem vagy egyedülálló és csalás, ha megigényled. Nem éri meg.

Ha véletlen le is buktok, vagy van rosszakarótok és feljelent, akkor nem csak a jogtalanul felvett összeget kell visszafizetni, hanem a büntetést is. Na, megéri az 1500 Ft? Nem hiszem. Ráadásul a jogtalanul felvett összeg törlesztőjét, ha nem fizetitek ki egybe, a gyesből és csp-ből is vonhatják!!

Én is voltam így, mint te, csak én már tgyáson voltam, hogy a párom munkanélküli lett. Ő is dolgozott feketén, de törekedett arra, hogy legyen rendes munkája és sikerült is neki.

A párod esetleg igényelhet aktív korúak ellátását, ha jár neki, nem tudom mióta munkanélküli. Közmunkára nem közvetítik ki? Az is több, mint a semmi.

Ha a gyerek megszületett, akkor tudsz gyermekvédelmi segélyt igényelni, ami évente kétszer 6 ezer Erzsébet-utalvány. Nem sok, de ez is valami.

Esetleg még lakhatási támogatás és a párod igényelheti, hogy az önkormányzat 1 évig fizesse a TB-jét, ha nincs sehova bejelentve és nem kap álláskeresési támogatást v. aktív korúak ellátását. De ezt is csak akkor adják meg, ha nincs a nevén ingatlan v. autó v. bármilyen vagyon. Anno az én páromnak elutasították, mert volt egy autónk, mondván adja el, ennyi. Nem adtuk el, most kell a munkájához. Szóval igen, mi magyarok, nagyon nem kapunk semmit v. mindig van valami, ami miatt elutasítják a kérelmet! Ebben igazad van, de sok mindent nem tehetünk. Én a gyest is legalább fél év munkához kötném, egyből kevesebb kisebbségi gyerek születne.

2015. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem én pontozgatok lefelé mkinek ment a zöld kéz! Senki nem írt sértő dolgot, gondolom a 3. Válaszoló volt, mert miután ő írt pontozodott mki le. De ha nem te voltál bocsi!
2015. jún. 24. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!