Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülállónak számítok?

Egyedülállónak számítok?

Figyelt kérdés
Párom nálunk lakik, nem vagyunk házasok és élettársi közösségben sem élünk, bejelentett lakcíme is a saját otthona. az igénylésnél írhatom azt hogy hajadon vagyok és nincs élettársam? így jár a megemelt csal.pótlék?
2013. máj. 21. 11:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy le fogtok pontozni, de én igényelném ebben az esetben a megemelt családit.

Lebukni nem lehet vele (max., ha valamelyik szomszéd, vagy rokon bejelent titeket).

Annyi, hogy ha kimennek környezettanulmányra, lehetőleg a párod vagy ne legyen otthon, vagy mondja azt, hogy rokon, vagy az aktuális pasid, de nem lakik ott.

2013. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pároddal egy háztartásban élte, nem számítasz egyedülállónak. Gondolom együtt vagytok, csak nincs róla semmilyen hivatalos papír. Ebben az esetben sem számítasz egyedülállónak. Persze megigényelheted a családit mint egyedülálló, valószínűleg nem derül ki, hogy nem vagy az, de én nem kockáztatnék kb. havi 1000-1200 Ft-ért, mert ha valahogy mégis kiderülne, akkor vissza kell fizetni a különbözetet és büntetést is kapsz!
2013. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
18%

1. vagyok

Mondom, hogy nem derül ki, nem családival, más ellátással csináltam már hasonlót 2 éven át és soha nem derült ki.

2013. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
az a havi 1500ft plusz nekem nem érne annyit,hogy lebukjak,és vissza kellejen fizetni mindent,és még lehet,hogy meg is büntetnének.Nem számítasz egyedülállónak.
2013. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
67%
Nem számítasz egyedülállónak és nem jár az emelt családi pótlék. Persze azt írsz az igénylő lapra, amit akarsz. Végülis lopni sem szabad, mégis sokan megteszik. Nagyon kicsi, szinte semmi az esélye annak, hogy lebuksz. A lelkiismeretével meg mindenki maga számol el.
2013. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
én biztos nem kockáztatnám a becsületem havi 1200ftért...
2013. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
15%
Igen jár.
2013. máj. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
44%
Dehogy jár. Már eleve az szabálytalan, hogy valaki nincs semmilyen módon bejelentkezve oda, ahol életvitelszerűen tartózkodik. Már ezért is megbüntethetnék.
2013. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem így annak számítasz, igen.
2013. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

Van egy rokonunk.

Nem házasok, apuka az édesapjánál van bejelentve. Tehát papíron nem élnek együtt, viszont egy házban, egy háztartásban élnek, tehát élettársak. És anyuka nem is egyedülállóként tünteti fel magát és nem csak olyan juttatásokat kap, amit egy nem egyedülálló anyuka is kap.

Tehát nem, nem vagy egyedülálló.

Amennyiben mégis annak vallod magad és felveszed a plusz támogatásokat, akkor csalást csinálsz, tehát eljárás indulhat ellened.

És persze lehet azzal érvelni, hogy ó, hát úgysem buksz le, mert papíron külön vagytok, stb. Ja, de kinek nincs legalább egy irigye, vagy rosszakarója? Lebuktok, mint a huzat.

2013. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!