Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit tudok csinálni ha apám...

Mit tudok csinálni ha apám megtagadja tőlem az árvaságit és a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, már elköltöztem otthonról,leginkább munkából szerzett pénzből tartom fenn magam,de sokat jelent a családi és az árvasági is.

Még középsuliba járok,csak péntek esténként és hétvégenként dolgozom,tehát a családi pótlékra.

Most hívott fel apám hogy az Állam Kincstár küldött neki egy levelet,hogy szüksége lenne az én iskolámtól egy iskolalátogatási papírra.

Én nem akarok vele találkozni.Soha.Már 3 éve nem találkoztam vele,telefonon néha beszélek vele hogy mikor küldi át a nekem jogosan járó pénzt,és ennyi.

Most kiakadt erre hogy én nem vagyok hajlandó személyesen találkozni vele (ez nem tűnt fel neki az elmúlt 3 évben?) és elkezdett hisztizni telefonon.

Aztán említettem neki hogy sokkal egyszerűbb lenne ha simán csak átírná az én bankszámlámra a két támogatás utalását,és kész.Nem fogom hívogatni,és neki se kell a drága idejét bankba járásra és átutalgatásra fecsérelnie.

Ekkor lerakta.


Mit tudok tenni?


18 éves vagyok,nincsen szükségem senkire egy hivatalos ügyben való eljáráshoz.

Ha elmegyek mondjuk egy bármilyen Magyar Állami Kincstár irodához,akkor ott mire lenne szükségem hogy átírják a családi pótlékot és az árvaságit az én számlámra?

Teljes mértékben apám nélkül akarom lefolytatni az ügyet.



2016. szept. 17. 12:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
*hegynyi
2016. szept. 17. 17:11
 12/12 anonim ***** válasza:

Azért jelzett a nyufig, mert betöltötted a 18-at, és innen saját jogodon kérheted mindkét ellátást.

Hol jársz suliba? Legegyszerűbb az lenne, hogy kérsz igazolást a sulitól, és bemégy személyesen a hivatalba, ahol mint nagykorú a saját ügyedben eljárhatsz.

Nem árt ha tudod a törzsszámod, de anélkül is megtalálnak.

2017. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!