Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Magasabb összegű családi...

Magasabb összegű családi pótlék mellé még milyen ellátást, vagy hasonló támogatást lehet kapni?

Figyelt kérdés
Mozgássérült vagyok, kapom a családi pótlékot és kaptam valamilyen szociális juttatást az önkormányzattól, de utóbbit most vették el, mivel azt mondták a kettőt nem kaphatom együtt. 22 éves vagyok, fizikai munkára alkalmatlan (van érettségim egyébként) és most "elvették" tőlem ezt a kis pénzt is. 47.000Ft-om volt eddig havonta, amiből 17.000Ft kiadásim voltak. Most 25-26.000Ft-ból kell ezt megoldanom (mert annyit "segít" az önkormányzat, hogy kipotólja a családi pótlékot, hogy annyit kapjak, mint amennyit ők adnának). Nem tudom mi tévő legyek, munkát nem találok. Fizikaira alkalmatlan vagyok és amúgy sem nagyon vesznek emberszámba... Segítsetek!!! :(

2017. febr. 9. 18:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel gépelni tudsz (hiszen ide írtál), érettségid van, esetleg valami adminisztratív, irodai állást nem próbáltál?

Egy erősen mozgássérült ismerősöm a Nyugdíjfolyósítónál (bánat tudja, hogy most annak éppen mi a hivatalos neve) dolgozik ügyfélszolgálaton. Egy másik, kerekesszékes ismerősöm egy szolgáltatóközpontnál dolgozik. Call centeres állás is rengeteg van, az sem fizikai munka.

Ha esetleg beszélsz nyelvet, az még jobb.

Szóval nem teljesen értem, hogy miért fizikai munkában és támogatásokban gondolkodsz csak - pláne Budapesten.

2017. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy roma is vagyok és ha nem is nagyon, de ez is nehezíti a dolgom. Amúgy igazad van, biztosan találnék munkát, de az nem 1-2 hét lenne és addig fogalmam sincs mit csinálok. Egy egészséges ember ilyenkor ideiglenes bármit bevállal, míg nem talál valamit, de én ezt nem tehetem meg.
2017. febr. 9. 21:08
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazan van 11.-nek, ha máshol nem is, de a támogatott munkahelyeken előnyt élveznél. Én is keresek munkát, és sokszor kifejezetten csak megváltozott munkaképességű munkavállalót akarnak az állami támogatás miatt. Arról persze jobb nem beszélni, milyen pénzeket adnak fizetésnek csúfolva, engem is most kiközvetítettek egy olyan munkáltatóhoz aki a munkaügyi központon keresztül jóval a kötelező törvényi minimum alatti fizetéssel akar foglalkoztatni! Pedig a kötelező minimum is csak 625 Ft körül van!
2017. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Rokkantsági járadék jár, ha 25 éves korod előtt legalább 70%-os egészségkárosodásod lett.


A többiek jól mondták, az a megoldás, hogy mindent megpróbálsz megtenni egy munkahelyért. Én 81%-os rokkantként, több súlyos betegséggel küzdök a mérnökin, mert a szüleim eltartani nem tudnak, valamiből meg meg kell élni :(

2017. febr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Na most a helyzet a következő. Munkát nem tudok még csak keresni sem, mert ahol élek, az egy kemény 8ezer fős kis város, ahol csak a közmunka van. Budapesten akartam úgy, hogy barátnőmhöz költözöm, de a testvére meggondolta magát és még marad ott 1 évet, én úgy pedig nem nagyon szeretnék odaköltözni. Én érzem, hogy ezekkel a betegségekkel a fizikai munka nem menne, de papíron nincs meg az elegendő százalék.


Ugye írtam, hogy így is 46-47ezerből éltem. Most 20ezer lesz, meg ha minden igaz 5ezret visszaadnak, szóval 25-26ezer, de még csak most jön a java... Ugye elvették tőlem, mert nem vagyok rá jogosult, de még is adnak azért 5ezret. Ki érti ezt? Jön a nagyobb vicc... Vissza kell fizetnem kamatostul, mert én jogtalanul felvettem ezt a pénzt kb. 2 éven át. Ez összeg majdnem 500ezer Ft. Értitek? 46ezerből éltem, elvették a felét és követelnek majdnem 500ezret, egy mozgássérült embertől. Ott fent meg milliárdokat csalnak... Nem értem, hogy mit csinálnak munkaidőben a hivatalok stb. dolgozói, hogy ezt eddig nem vették észre. Én nem tudtam, hogy nem kaphatom és most így tönkreteszik az embert. Ráadásul van egy kis autóm, ami nélkül nem bírok nagyobb útra menni, de mivel a nevemen van, így elvehetik.


SZÉGYEN EZ AZ ORSZÁG!!! :(

2017. febr. 19. 23:36
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért is írtad a 6. hozzászólásban, hogy nincs házad, kocsid, amihez hozzáférnének? Ha van kocsid. Na ha tudsz vezetni, panaszkodni, Pestre járni, esetleg költözni, akkor annyira magatehetlen nem vagy, keress munkát!
2017. febr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Tipikus magyar mentitás, egy igazi "megértő" ember.


Nem kell, hogy az egész életem elmondjam, hogy megértsd? Nem ezen van a hangsúly... Kocsit apa vette, az övé, de csak az én nevemre tudta. Ha itthon vagyok azzal megyek én is, itt nincs helyi közlekedés stb.. Ö tartja karban meg ilyenek, a család autója, ami a nevemen van és nem sekoára ennyink sem lesz. Utazni csak akkor utazok, ha a vonat végig megy, hogy ne kelljen átszállni és ha valaki kísér. Sokszor be kell vinni ezért a 20km-re lévő Mátészalkára, mert onnan indul az InterCity, hajnalban ráadásul. A kocsi a családé, amiben én is benne vagyok, de nem az enyém, nem mehetek oda ahova akarok. Van egy 4 éves öcsém akit nem rég műtöttek. Nem fogom részletezni, de nem lehetem önző, hogy a kocsit elvigyem, amikor ezükségük van rá és ők fizették ki, szóval igen, nem az enyém, csak a nevemen van és itthon azzal megyek el a boltba, de ha nem lesz ennyit sem tudok. Pestre nem mehetek, nem költözhetek rá másra, az egész lakás szinte egy szobából áll. Nem férnek el a cuccaink... Nem költözött el a testvére, így inkább nem megyek. Ráadásul 25ezerből hogyan adjak a rezsibe? Nem értem miért kell magyarázkodnom, miközben nem ez a lényeg. Nincs munka. Az életemre esküszöm, ha ad valaki egy munkát, azonnal indulok... Itthonról amúgy is nehéz találni, ahogy má írtam, másokra meg nem lehet ráköltözni, főleg pénz nélkül. Egyet kívánok. Egy napon keresztü legyél olyan mint én, aztán gyere ide vissza és újra írd le a véleményed, csak sajnos ezt nem lehet. Nem örökké, mert ezt senkinek sem kívánom, csak egy napra, hogy megtudd, vele együtt minden műtét fájdalmával és a mindennapos térdkimenetellel! :) Köszi, hogy te is benéztél és válaszoltál! További szép napot! :)

2017. febr. 20. 17:07
 18/18 A kérdező kommentje:

*mentalitás

*sokára

*lehetek

*szükségük

*már

*keresztül

2017. febr. 20. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!