Miért van az? Penz.

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy mindenki kérdezi higy mikor lesz családi pótlék stb....

Ennyire rászorulnak mindannyian arra a sok 13000 forintra? Úgy kéne tartalékolni a hónapban hogy nem az utolsó napig kiszámolni mindent és sírni hogy mikor jön a pénz...


2017. márc. 19. 13:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Tipikus magyar mentalitás kérdező ☺ Szeretünk ugye más pénztárcájában turkálni és jól megmondani mit hogyan kell elméletben 😉
2017. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
Én csak az első kommentre szeretnék reagálni... Miért vállal olyan gyereket aki nem tud félre rakni? Mivan olyankor ha elveszti valaki időközben a munkahelyét? Én is várom a családit minden hónapban de nem azért hogy elköltsem hanem hogy a lakáshitelt kifizessem... És egyáltalán nem tudok félre rakni még 1000 ft-ot sem pedig a párom dolgozik.DE a gyerekeimnek így is mindenük megvan. Kérdező igen vannak olyan családok akik nagyon rászorulnak arra a 12200 ft családira is sajnos...
2017. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%
Es miert szul hetediket az, aki mar evek ota nyomorog??? Miert kell nekem minden nap azt mondanom, nem adok kolcson??? Nekem is van harom gyerekem.
2017. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

Kerdezo, neked mi kozod hozza?


Orulj neki, hogy nen szorulsz ra!

2017. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
utolsó ez jó kérdés ez a másik véglet ...aki a pénzért szül....van ismerősöm akinek 11 gyereke van valahogy megélnek mert futja drága szabadidőre cipőre stb... hó végén meg kéreget...
2017. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%

De ok nem elnek meg belole meg ket hetig sem.

Hirtelen nem tudom, mennyi a csp. 6 gyerekre, de a multkor mar 5! nappal utana jottek, hogy nincs mit enni:(

Ket evente szul, de minek.

2017. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

mi közöm hozzá? :D igazad van semmi közöm hozzá, csak ha megnézed teli van a CsP témakör ilyen kérdésekkel! attól hogy felteszi még nem kapja meg hamarabb. ez meg a másik, hogy van aki elkölti gyorsan, aztán meg sír tovább...

attól meg hogy valakinek 5-6 gyereke van és azt beszorozzuk a CsP összeggel lehet soknak hangzik 60-70 ezer forint, de ha kiszámoljuk hogy az annyi éhes száj és hogy kapjon gyümölcsöt-tejterméket, vitamint stb minden nap, bizony nem nagy összeg!!!!!

2017. márc. 20. 10:08
 18/21 anonim ***** válasza:
86%
Bakker,aki 5-6 gyerekre kapja,nem a gyümölcs-tejtermék,és a napi vitamin élvez prioritást,azt elhiheted!Sok cigi,és pia kitelik belőleTISZTELET A KIVÉTELNEK!
2017. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szoktam várni, ha nincs már a számlámon pénz, de kéne valamit mondjuk neten rendelni, amit nyilván kártyával fizetnék ki.

Azért olyan nem szokott nálunk lenni, hogy full nullán vagyunk, és se készpénz, se a számlán nincs semmi. De olyan igen, hogy leveszem a számláról a nagyját, és aztán rájövök, hogy mégis kellett volna rajta hagyni. Ez pláne akkor rossz, ha valahol hónap végén van valami nagyon jó akció, ami tényleg megéri. Pl. pelenkát szoktam nagy tételben rendelni a mall.hu-n, és volt, hgoy az a márka, amit venni szoktam, nagyon jó akcióban volt, érdemes lett volna akkor rendelni, de azért annyi pénzem tényleg nem volt már hónap végén, hogy berendeljek egy giga csomag pelenkát, pláne, hogy amúgy is volt még itthon, úgyhogy csak reménykedni tudtam benne, hogy mire megjön a csp, még mindig tart az akció.


Más kérdés, hogy nem tudom, mi értelme van kérdezgetni, hogy mikor jön a családi pótlék, amikor mindig ugyanúgy jön, hónap második munkanapján, csak rendkívüli esetekben van ettől eltérés. Tudom, most idén volt, hogy egy nappal később jött, de ilyen elvétve fordul elő. Kedvencem, amikor valaki már olyankor is kérdezget, amikor mondjuk másodika szombatra esik, mert akkor úristen, negyedikén van a második munkanap, atyaég, akkor biztos hamarabb utalnak. Hát nem igazán... Akkor szoktak hamarabb utalni, ha még 5-én sem lenne számlán a pénz, de ilyen meg nagyon ritkán van, 9 év alatt párszor tapasztaltam csak ilyesmit, amikor hétvége után még ünnep is jött hó elején.

2017. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
33%

Mi jól keresünk mégis várom a családit mert általában hó végén kivagyok centizve. (van tartalék de inkább sakkozok a hónap végén pár napot) És még néha el is számolom magam, főleg ha több minden kell a 2 gyereknek. Tény, hogy nem írogatom ki a "mikor lesz családi" kérdést de téged miért is zavar az, hogy egyesek várják?!

Most tegyük félre a cigány családokat akik konkrétan a gyesért és családiért szülnek. Vannak normális családok akik nagyon szerettek volna gyereket annak ellenére, hogy nem milliomosok, és mi van akkor ha pontra kijön a hó végén és várja a családit? Attól még nem szar szülő! Nem szar ember! Szerintem szálljunk már le a témáról, örülj annak, hogy neked nem számít az az 13.000ft.

2017. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!