Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek előfordulhat,...

Szerintetek előfordulhat, hogy olyan sokan igénylik a babaváró hitelt, hogy mégsem lesz igényelhető 2022ig? Vagy szigorítanak a feltételeken majd, hogy mégse kaphassa meg ennyi ember?

Figyelt kérdés
2019. júl. 27. 07:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Itt is olvastam már amúgy egy csomó olyan kérdést, hogy "jajj, nem feleltünk meg a feltételeknek, mi lesz most?"
2019. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
30%

Tényleg nehezek a feltételek,több olyantol is hallottam akik amúgy nem élnek rosszul...de pl a főnöke szerződéssel veszi fel újra és újra és így kozben pár hónapig munkanélküli volt.


Ez egy jol előadott kölcsön :)

2019. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%

Engem csak az bosszant az egésszel kapcsolatban hogy felhívnak telefonon számonkérni!!

"Látjuk hogy benne van a terhesgondozási rendszerben, MIKOR akarja felvenni a babavárót?"

Mikor közöltem hogy nem szeretném szabályosan nekem esett a nő hogy márpedig vegyem fel mert az jó nekem... Mikor közöltem hogy egyedülálló kismama vagyok rámcsapta a telefont...

Most ezt miért kell így?

2019. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem 2020 után is elérhető lesz, mert nem lesz ott utána sem kormányváltás.

Nekünk nagyon megéri, felvesszük. Ha esetleg nem sikerülne gyereket szülni, akkor sincs gáz mert vállalkozók vagyunk és ki tudnánk fizetni a kamatokat.

2019. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Nagyrészt ott bukik el a dolog, hogy a meglévő hitelek mellé nem fér bele a babaváró törlesztője, így nem kapják meg a maximális összeget. Vagy olyat is olvastam, hogy férj keres nettó 140.000-et, várandós feleség munkanélküli, és kicsapták a balhét, hogy miért nem kapják meg a 10 milliót. Vagy vannak, akik megélhetésre vennék fel. Jó dolog ez a hitel, csak sosem szabad felelőtlenül belevágni, és egyelőre sokszor a bank látja tisztán, hogy az adós valószínüleg képtelen lesz eltartani a családját + fizetni a hitelt.
2019. júl. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom


Átlag keresetünk van


Mindketten megfelelünk a 3 év munkaviszonynak


11 hetes kismama vagyok..


3 bnő szintén így van csak 17-24 hetesek..



Tehát a környezetemben akik nem felelnek meg vagy "öreg"

valaki a feltételekhez, vagy ész nélkül vette fel eddig is a hiteleket és vagy nem fér bele

Már, vagy aktív negatív khr-es


De az aki így van hozza rendbe az életét ha újabb gyereket akar, mert nem fogja tudni eltartani.

2019. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
13as ki hívott fel??
2019. júl. 27. 13:15
 18/23 A kérdező kommentje:
Mi is fel szeretnék venni, van már 2 gyerekünk, szeretnénk egy harmadikat is 2-3 év múlva, és jól jönne a kamatmentes hitel, mivel hiába keresünk jól, akkor is kb 60 év lenne mire lenne saját házunk hitel nélkül.
2019. júl. 27. 13:16
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
Fuh már nem emlékszem melyik banktól hívtak. Annyira felbosszantott maga a "beszélgetés", hogy meg se jegyeztem.
2019. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
20%

Nem valószínű, hogy elérhető lesz. 2022-ben lesz a következő választás, ezért van, hogy pont addig erlérhető, arra vásárolják most a szavazatokat, meg akarnak hiperszuper házasodási statisztikát csinálni, hogy lehessen vele kampányolni. Utána majd kitalálnak mást, ami olcsóbb.

A babaváró meg a csok is arra való, hogy pörgesse a gazdaságot az után is, hogy visszaesnek a támogatások az EU-ból, kvázi üresben menjen még egy darabig. Plusz felmennek az ingatlanárak és úgy néz ki, mintha őrületes jólét lenne itthon.

De ha én 12 hetes terhes és házas lennék, biztos felvenném. Ettől függetlenül nem ajándékpénz, és jó, ha tudjuk a valós okait is ezeknek az intézkedéseknek, mert nem a szüljünk sok kis magyart az igazi oka.

2019. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!