Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mik a leggyakoribb...

Szerintetek mik a leggyakoribb okai annak, ha egy nő nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
2019. júl. 27. 18:44
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
100%

Szerintem az, hogy nem akar, nem döntés kérdése, hanem inkább személyiség- és gondolkodásmód-függő. Nem tudom elképzelni, hogy ez úgy működne, hogy eldöntöttem, hogy mostantól akarok valamit, amit eddig nem akartam. Nyilván változhat idővel az ember hozzáállása, de biztosan nem úgy, hogy bebeszélem magamnak, hogy márpedig én ezt mostantól akarni fogom.


A döntés kérdése az, hogy vállal-e vagy nem. Sokan nem akarnak, mégis vállalnak, mert becsúszott, mert a párjuk ráveszi őket, vagy mert zaklat a szülő, hogy mikor lesz már unoka. Szóval szerintem inkább annak vannak megmagyarázható okai, hogy miért nem vállal az ember gyereket, nem annak, hogy miért nem akar.

2019. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
19:34 Igen, pont ettől félek én is, hogy ilyen szülő lennék. Én igazából nagyon szeretem a gyerekeket, és pont ezért nem szeretnék sajátot. Mikor mások gyerekeire vigyázok, pár óráig tök jól elvagyunk, de utána már mennék elvonulni a saját kis dolgaimmal, és mindig úgy várom, hogy végre hazajöjjenek a szülők és egyedül lehessek. Saját gyerekekkel ezt nem tehetném meg, nem is akarnám.
2019. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
44 éves éves vagyok, sosem akartam gyereket. És sosem tudtam az okot. Egyszerűen csak.
2019. júl. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem akar és kész. Nem kell ezt indokolni
2019. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
17%

Húgom szerint: undorító, hogy a testében lenne valaki...

Szerintem jó adag önzőség is van benne.

Igazából nekem mindegy, ki akar ki nem, senkit nem akarok meggyőzni, nem mindenkinek való gyerek. Ennyi.

2019. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
75%
A szülésben is van egy jó adag önzőség ha úgy nézzük.
2019. júl. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
17%

Hogy miért nem akar? Mert nem akar felnőni a feladathoz. Én ha valamit abszolválni akartam az életben megtettem. A többi csak kifogás. Összességében egy egészséges testu lelkű, felelősségteljes emberben előbb utóbb ébredezik a gyermekvállalás gondolata. Az én környezetemben, aki nem így latja, ha jól megnézem, mind defektes valami miatt. Hozzáteszem rengeteg defektes szülő van..

Természetesen ha nem kívülálló az ok, akkor érvényes a fenti.

2019. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem banod, en leirom mitol felek. Azt gondolom egyszer majd akarok gyereket, de jelenleg csak a felelem van ezzel kapcsolatban bennem, es ha most jonne, azt hiszem megakarnek szunni letezni.


1) Feltem a testem. Neeem, nem a striaktol, logo ciciktol. Az az alap. Hanem leszakado mehtol, szetnyilo hasizomtol, verzo mellbimbotol, csaszarmetszestol, kezzel tagitastol, gatszakadastol es meg sorolhatnam. Ha mazlim van, ezek nagy resze nem fog erinteni, de ezt senki se tudja elore.

2) Feltem a ferjemmel valo kapcsolatom, az egyutt toltott idot. Mindketten dolgozunk es tanulunk melette, ez meg evekig igy is lesz. Egy gyerek meg tobb idot venne el es ez lehangolo.

3) Feltem a szabad akaratom. Hogyha pl. pocsek napom van es este csak sorozatot akarok ures fejjel bamulni, akkor az ne a bogyo es baboca legyen.

4) Felek, hogy sose lesz kozos kikapcsolodas a ferjemmel. A mi szuleink nem lesznek tul megbizhato nagyszulok, nem szivesen biznam rajuk a gyereket 1-2 napnal tovabb, ezt is ritkan. Ellenben azt tartom egeszsegesnek, hogy a csecsemo kor utan a parnak legyen kettesben heti 1 esteje,,havi 1 hetvegeje, evi 1 hete. Ehhez babysitter kellene, amire ki tudja mikor lesz penzunk.

5) Felek, hogy olyan leszek, mint anyam.

6) A legjobban attol felek, hogy az egesz anyasag csak egy felturbozott cukormaz. Mert mig a gyerek baba, nagy a szerelem. Igy kicsikem, ugy babucikam. De valahogy felnottkorban ez mar nem olyan szuper, foldontuli kapcsolat. Az en kornyezetemben sokkal tobb a rossz gyerek szulo kapcsolat, mint a jo. Nemely anya olyan undoritoan beszel a gyerekerol, hogy elkepedek. Multkor pl egy ingatlankozvetito mondta nekem (aki akkor latott engem eloszor), hogy o mindig mondta a ferjenek a kislanyarol, hogy "figyeld meg o lesz a legrosszabb gyerekunk. Es igy is lett!" 12 eves a gyerek es mar igy beszel rola egy idegennek. Tucatnyi ilyet tudok emliteni es tobb olyat ismerek, aki bevallottan nem szereti a gyereket. Meg tobb olyat, aki sose vallana be, de egyertelmu.

+1 Es meg egy kicsit aggaszt a jovo, lesz-e haboru, vagy eleg viz a gyerekemnek.


Ha ezekre gondolok, azt nem ertem ki az aki akar gyereket. Biztos sok oka van annak is, en jelenleg csak azert gondolom, hogy majd egyszer akarok, mert tenyleg semmihez sem hasonlithato dolog ez. Nagy lemondas kihagyni, de hatalmas felelosseg vallalni, mert biztos sokaknak bejon, de sokaknak nem (sokkal tobbeknek, mint ahanyan ezt kimerik mondani), es kulonlegesseget az is adja, hogy visszafordithatatlan.


Bocsi, hogy nem konkretan a kerdesre valaszoltam, hanem magamrol irtam, terapias jellege volt, hogy leirhattam a felelmeim.

2019. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
98%

De mi az, hogy nem akar felnőni a feladathoz? Miért kéne egy olyan feladathoz felnőni, amit nem akar valaki vállalni?


Ha van gyereked, akkor nőj fel a feladathoz. Ha nincs, és nem is akarsz, minek? Te is írod, hogy sok a defektes szülő, tehát a szülőség nem jelenti azt, hogy az ember bölcs vagy felelősségteljes lesz.

2019. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó,a gyerekesek ezzel a dumával szokták éreztetni a megvetésüket azokkal, akik nem szülnek ész nélkül.
2019. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!