Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mik a leggyakoribb...

Szerintetek mik a leggyakoribb okai annak, ha egy nő nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
2019. júl. 27. 18:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem leginkabb onzosegbol. Mondom ezt ugy, hogy én sem akartam sosem. Végülis mindegy mi az indok amit mögé teszel (hangos, karrier, nem akarok, pénz, lehetőségek...Stb.) A gyökéről az önzőség. És ezt nem degradálóan mondom.
2019. júl. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg legalább ekkora önzés szülni.
2019. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
22-es, én nem állítom, hogy nem. Aki szul és aki nem, végső soron azért teszi, mert neki az esik jól. En épp ezért tartozkodom az ítélkezéstől ebben a témában 😊
2019. júl. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen az ember minden egyes döntést önzőségből hoz meg. Barátok, párkapcsolat, karrier, család, hobbi, minden arról szól, hogy nekem jó legyen. A gyerekvállalás kérdése csak egy a sok közül.
2019. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
7%

Egy felnőtt nő nem akar?


FÉL! Fél azoktól, amiket itt leírtak, amiknek nagyobb része tévhit és sarkítás.


Egyszer úgy is meg fogják bánni, amikor már késő.

2019. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
83%
Én pl nem vagyok agysebész, mert FÉLNÉK, hogy elqrom a pácienst, nem vagyok pilóta, mert FÉLNÉK, hogy lezuhanunk. Te szívesen feküdnél a műtőasztalra, ha én, az orvosod, félek, de szembenézek vele. Aztán vagy életben maradsz vagy nem.
2019. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
88%

"Fél azoktól, amiket itt leírtak, amiknek nagyobb része tévhit és sarkítás."


Nem tévhit és nem sarkítás. Te máshogy gondolkodsz, ennyi. Én se félek a pacalpörkölttől, hanem egyszerűen csak nem szeretem, ezért nem eszem meg. Nem értem, miért fáj neked, hogy vannak, akik nem akarnak gyereket. Ettől még neked szabad vállalnod, nincs megtiltva. Sőt, még jobban is jársz, ha nem szül mindenki, mert minél kevesebb gyerek születik, annál könnyebben fog a tiéd helyet kapni bölcsiben, oviban, iskolában, annál kevesebbet kell sorban állni a gyerekorvosnál, annál kevesebb elhanyagolt és neveletlen gyerek lesz rossz hatással a te gyerekedre és még sorolhatnám.


És inkább azt bánjam meg, hogy nem vállaltam gyereket, mint azt, hogy igen. Utóbbi esetben nem csak magammal cseszek ki, hanem egy másik emberi lénnyel is. Ismerek olyat, aki úgy nőtt fel, hogy rendszeresen mondogatta neki az anyja, hogy bárcsak sose szülte volna meg. Hát nem lennék a helyében, és senkinek nem kívánom, hogy így kelljen felnőnie. Szóval aki bármilyen okból úgy érzi, hogy nem akar, az NE SZÜLJÖN, és ne hallgasson az olyan okoskodókra, akik szerint majd megbánja, meg kötelessége szülni, meg önző, meg mit tudom én!

2019. júl. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
77%
"Egyszer úgy is meg fogják bánni, amikor már késő." Vagy sem. Akárhány anyukával beszéltem, mindnek egy lett a vége: szereti a gyerekeit, de ha tudta volna mennyi baj lesz, mennyit fog kínlódni, hát be nem vállalta volna a szülést, és a mai eszével nem is tenné.
2019. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
97%
Soha nem bántam meg, hogy nem szültem es ezzel nem vagyok egyedül, úgyhogy hagyjuk azt a baromságot, hogy egyszer úgyis mindenki megbanja! Ez nettó baromság és hazugság!
2019. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

nagy tabu, de ettől még tény:

nagyon sokan egyszerűen nem szeretik a gyerekeket

2019. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!