Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem önzőség a...

Csak szerintem önzőség a gyerek első három évében tanulással tölteni az időt?

Figyelt kérdés

Először tanultunk a férjemmel, utána megteremtettünk egy stabil jó létet, felújítottunk és ebbe a viszonylagos "paradicsomba" várjuk, még mindig fiatalon az első babánkat.


Számomra megdöbbentő, hogy miért tanulnak ennyien baba mellett, miközben az első három év a legfontosabb pedagógiailag és pszichológiailag a gyermek életében. Akármilyen jó eszű is az anyuka/apuka tanulás mellett szerintem sehogy sem tud jutni annyi idő a kisgyerekre, mint amennyit rá kéne fordítani.


Ezek az anyukák, hogy játsszanak tudatosan a babával, hogy az a későbbiekben megtérüljön, hogy viszik jobbra-balra, hogy megismerje a világot (állatpark, játszóház, kirándulások stb), hogyan tudja azt a nevelési alapot adni, ami megalapozza, hogy később könnyebb legyen vele? Vagy csak leteszik a TV elé esetleg azt az elvet vallják, hogy elég szeretni és nem is gondolnak a jövőre?


Ha bekerül az óvodába, akkor már lényegesen kevesebb lesz a vele töltött idő. Lesarkítva, de addig kell neki "mindent" megtanítani mert ott nem fogják már megnevelni vagy megtanítani egyéb dolgokra.



2019. júl. 29. 10:44
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön az jutott eszembe, hogy akinek nem 1 óra a házimunka, hanem 4, azzal is a gyerektől veszi el az időt. akkor azt se csinálja? van, aki sütit süt, vagy kertészkedik vagy varrogat, mert az kapcsolja ki. magára is kell időt szakítani az anyukának, különben bedilizik.

én is tanultam (mert más munkát akartam keresni és előnynek éreztem, hogy az önéletrajzban látják, hogy baba mellett is képeztem magam). segítségem nem volt, este tanultam és abban az időben nem olvastam könyvet kikapcsolódásból és keveset találkoztam a barnőkkel is.

2019. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
91%
Ápolónő vagyok. És rohadt önző. Képes vagyok az egy éves gyerekem alvásidejében gépírást tanulni+ majd vizsgázni, hogy ne műszakba kelljen visszamennem dolgozni, hanem mondjuk egy orvos mellett pötyögjem a leleteket 8-14-ig. Olyan a munkám, hogy reggel akkor mennék el, amikor a gyerekem még alszik, este meg akkor jönnék meg, amikor már lefeküdni készül. Nem a hagyományos osztályos nővér meló. Nappal dolgozom 11 órát és van még éjszakai és hétvégi ügyelet is. Na, ez gyerek mellett nem igazán pálya, szeretnék szakrendelőben dolgozni, hogy többet lehessek majd vele, mint amennyit az eddigi munkám enged. Nem tudom, hogy hogy képzelem ezt...
2019. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
80%
Terhes vagyok a másodikkal, jelenleg közmunkás. Nem így terveztem, volt "rendes" állásom is ( ezt is szeretem amúgy, csak a fizetés kevés) de ez most így alakult.Emellett szeptembertől másodéves főiskolán. Biztosan nehéz lesz, de nem vagyok önző. A gyerekeim jövőjéért is tanulok.Mire a kicsi oviba megy diplomás leszek és nem kell többet közmunkásnak lennem... gondolom ezek nem jutnak eszedbe, csak az hogy valaki úri passzióból tanul.
2019. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
89%

Elnézést, nem olvastam el az összes hozzászólást, ezért a kérdésre válaszolnék.

Úgy látom, a kérdező könyvből próbálja megtanulni a leendő anyaságot. Csakhogy az nem úgy van ám, ahogy a sok "okos" könyvben olvasod! A gyerekekhez nincs "használati utasítás".

Aki úgy áll a dologhoz, ahogy te, az fog fejveszetten kapkodni, mindent a nemlétező szabályok szerint csinálni, és sajnos az fog legjobban pofára esni. Mert hamar észreveszi, hogy egy gyerek nem játékbaba, amivel azt csinál, amit előre eltervezett.

Szüld meg a kicsidet, sok sikert hozzá. De a tervedire keresztet vethetsz, ha itt lesz!

2019. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
86%

A gyerekkel minőségi időt kell tölteni, nem kell egész álló nap szórakoztatni, és arra sem kell rászoktatni, hogy egész nap az anyján lógjon. Egyedül is el kell tudnia játszon.

Sokan azért tanulnak, hogy később jobb munkájuk legyen, könnyebben tudjanak munkahelyet váltani, több lábon tudjanak állni. Ez az élet, amitől nem kell mindenáron megvédeni a gyereket.

2019. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem vállalnék be komolyabb szakot gyes alatt, mert nem lehet előre tudni milyen lesz a baba. Én azzal szeretnék tenni a jövőjért, hogy azt a 3 évet maximálisan kihasználom vele. Nem fog rá emlékezni, viszont sok előnye lesz hosszútávon. Én biztos nem tudnék elég jó anya sem lenni egy komoly szak mellett.
2019. júl. 29. 21:13
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Te nem, más pedig igen. Jó önismeretre vall, hogy ezt beláttad.
2019. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Jó, te nem tudnál. De miért kell ítélkezni és önző dolognak tartani? Egyébként is, véleményünk lehet de ideje a saját dolgunkkal foglalkozni
2019. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó, hogy látod a korlátaidat. Másnak meg megy a kettő együtt.ennyi az egesz.
2019. júl. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
86%

Csak pont ez a baj, hogy mivel ő nem tudja a gyerek-tanulás kombót együtt nyomni, ezért rögtön önző az, aki viszont igen.

Egyébként jórészt nem tudni kell együtt csinálni a tanulás-gyereknevelést, hanem akarni! Aki még akarja oldani a kettőt együtt, az meg is fogja oldani!

2019. júl. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!