Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire viseli majd meg?

Mennyire viseli majd meg?

Figyelt kérdés
Páromnak olyan a munkája, hogy 3 havonta 2 hétre elutazik és csak skypen és telefonon tartjuk a kapcsolatot.Eddig a gyermekünk ebből nem sok mindent vett észre, mert mikor itthon volt is javarészt velem volt,mert anyás volt.Viszont fél éve alakulgat az apa lánya viszony és mostanra már nagyon jól tudja érezni magát az apjával is és már látszik rajta, hogy mennyire örül neki és a többi.Most viszont 1 hónapra utazik el.Van esetleg aki hasonló helyzetben volt? Mik a tapasztalataitok, hogy viselik a gyerekek az ilyen helyzeteket? Kicsit tartok tőle ,hogy keresni fogja az apját és nem érti még ,hogy miért tűnt el, meg az egy hónap is sokkal hosszabb mint az eddig külön töltött idő.Két éves a gyerek.
2019. júl. 30. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Főnököm mesélte hogy mikor elutazott pár hétre Amerikaba üzleti útra, miután hazáért, a lánya nem állt vele szóba. Nem is engedte hogy este meséljen neki. Mert majd anya. De aztán pár nap után visszaállt.
2019. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Remélem max ennyi ,,haraggal" megússzuk mi is.
2019. júl. 31. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jók az alapok akkor 2 hét nem igazán számít. Illetve 2 éves gyereket már oda lehet ültetni magad mellé mikor skype-on beszéltek, így még annyira sem lesz ez gond. Ami esetleg neked nehéz lesz, az az, hogy talán sírni fog majd utána, de ez is kezelhető :)
2019. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire jók az alapok, mert tényleg csak az utóbbi időben vette észre ,hogy rajtam kívül más is van a házban és az életében fixen.Hiába volt ott az apja velünk ,mindenre én kellettem.Most az utóbbi fél évben és főleg most az utóbbi hónapokban sokat nyitott felé és örülnék ha így maradna, csak most ez az 1 hónap jó hosszú szünet lesz, nem tudom mennyire befolyásolja.Jó lenne ha tartósan nem hatna a kapcsolatukra.:)
2019. júl. 31. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzet áll fent nálunk is. Apának időnként külföldre kell utaznia, eddig max. 2 hét volt a leghosszabb, mióta gyerekünk van. Kisfiunk 2 hónap múlva lesz 2 éves. Azt már èrti, hogy Apa dolgozni megy, sőt mondja és mutatja is, hogy repülővel ment. Elintegettük, mikor elindult otthonról. Mi csak telefonon szoktunk beszélni, de a képe megjelenik rajta, örül neki, mondja, hogy Apa, cuppanós puszit küld. Egyébként nem keresi, de mi ilyenkor a nagyszülőknél vagyunk, nem otthoni környezetben. Mikor legutóbb hazajött az útról, nagyon örült neki a fiunk, mindent megmutogatott és minden jàtékhoz őt hívta, ragaszkodott hozzá. Most nem igazán örült neki, mikor indult dolgozni az apja, de nem sírt, elfogadta. Nálunk kisebb korban okozott törést egy ilyen út. 5 hónapos koráig este az apukája altatta, de miután 2 hétre elutazott, a kicsi már nem akart vele aludni, csak sírt, elszokott tőle. Ez volt akkor a legnagyobb büntetés, de egyébként nagyon jó a kapcsolatuk, szereti az apját. Egy 2 éves sok mindent megért. Mi is féltünk ettől, de eddig jól fogadta. Az 1 hónap viszont nekem is sok lenne.
2019. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3, Igen elég hosszú lesz mindenképp.Mondjuk azért abban reménykedem, hogy ha sypen látja az apját akkor talán valamivel jobb helyzetben leszünk.Nem idegenedik el tőle annyira.Eddig nem mentünk anyuékhoz, mikor elutazott, de most adtál egy jó ötletet.Lehet lemegyek vele pár napra vagy egy hétre az elején hátha a másfajta izgalmak miatt nem tűnik fel neki, hogy nincs ott az apja.
2019. aug. 1. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!