Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyi időtök van...

Nektek mennyi időtök van egyhuzamban magatokra a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Értem itt pl azt, hogyha leültök a facebook elé beszélgetni mennyi időt tudtok beszélgetni egyhuzamban párotokkal, barátnőkkel?


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy van egy jó barátnőm neki pedig egy 5 éves pici lánya. Rendszeresen észreveszem azt hogy neki mindig van ideje beszélgetni velem, pletyizni, itt nem egy órát érték mikor a pici alszik hanem sokszor 3 - 4 órát egyhuzamban úgy hogy nem telik el 10 perc sem a válasz között.

megfordult már a fejemben hogy mikor figyel rá az idő alatt vajon?


Nekem még nincs gyerekem de sokszor én is mire főzök, mosogatok, mosás, teregetés, nála ugyanez kéne legyen ezenfelül még a gyerek, hogy jut ennyi ideje magára?


2019. aug. 3. 09:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
5 és 9 évesem bevallom, épp kaptak egy kis kockulási időt egy jó hosszú délelőtti program után, miközben fő az ebéd... :) De mindjárt lezárok és kiterelek mindenkit. Gondolom, a barátnődnek is hasonlóképp vannak "lopott" énidői. Kb. ovis kortól már nem kell őket folyton szórakoztatni és nem húzák maagukra mondjuk a fazekat se. És ettől még szoktunk gyurmázni meg focizni meg hasonlókat is napi szinten több órát és persze el is látom őket meg háztartást.
2019. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy ellátja őt, és hogy tökéletes anyuka minden téren, viszont az idejét nem tudom hogy oldja meg így, nekem sokszor csak épp egy óra vagy nagyon max 2 óra van arra hogy így elnetezgessek, ritka az amikor fel sem kelek és egésznap csak teló, általában vagy betegen mint most a napokban mikor beszélgettem is vele jó sokat, máskülönben mindig akad valami amiért nem tudok órákat telefonozni, egyszerűen nekem nem megy úgy hogy teregetes közben viszem a telefont és megállok közben irkalni, végzek a dolgommal leülök netán egy 20 percre, és azután újra kezdem a munkát, pl főzést, és míg készül ha olyan a kaja addig újra van esetleg egy órám arra hogy fent legyek.


Ha a párommal vagyok akkor pedig nem is igazán veszem elő.

2019. aug. 3. 13:16
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok, de ezért ne pontozzatok le.

Reggel néz egy kis mesét addig megkávézok, míg megfőzök sertepertél körülöttem, délután kint vagyunk az udvaron mindig van valami elfoglaltság 3500 m2en. Amiben ő segít. Motorozik, medencézik, játszunk a cicával 6-7 felé bejövünk, fürdünk, mesét néz (kiságyban még és 8 felé alszik). Annyira nem érdekel a facebook van amikor egész nap elő sem veszem a telefont. Esténként én 10 előtt nem igen fekszem le akkor spanyolt tanulok appról :)

Ahány gyerek annyi féle.

2019. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Arra simán van időm a hároméves mellett is, hogy visszaírogassak, ha beszélgetek valakivel. De amikor a nagyfiam volt öt, még nem igazán volt okostelefon, de laptopon is simán egész nap online voltam, ha otthon voltunk, be volt kapcsolva, nyitva volt a FB, és ha irtak, három másodperc alatt visszairtam, mondjuk én rohadt gyorsan gépelek, a telefonos pötyögést ezért is utálom, és ha hosszabb mondandom van, inkább most is a laptopot nyitom ki és arról írok. Ez nem jelenti azt, hogy le kell ülni órákra akár a géphez, akar telefonnal a kézben, én a gépnél is úgy írogatok, hogy jövök megyek a lakásban, és közben néha megállok irni. Ha előre tudom, hogy ez ilyen hosszú lesz, ezt a választ se telefonról írtam volna 😅


Mindeközben a háromévesem szépen legozik, én meg az előbb fejeztem be a teregetest, de lehet, hogy mosok még egy adagot mindjárt. Aztán ha nem kezd el esni, szerintem lemegyünk játszani, meg boltba, de ha ír valaki, eközben is simán visszairok, nem tart tovább, mint megnézni, mennyi az idő.

2019. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Utolsó igazad is van, már én is tudok úgy írni telefonról is hogy fel sem kell nyitom csak a képernyőzár felületről írok vissza 😁

Nekem ez nem megy amit te mondasz hogy futkosok és úgy írok közben, biztos elfelejtem hogy már írtak vagy épp ha szelek valamit nem hagyom ott és elhuzodik stb.. Jól megoldjatok az biztos, van mit tanulnom.

2019. aug. 3. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!