Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek második babájuk...

Akiknek második babájuk született, nem féltetek, hogy nem jut majd annyi idő az elsőre, mint előtte?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2019. aug. 3. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
De. És nem is jutott. De mindenki megszokta. 2 gyerekkel soha nem lesz többé olyan az élet, mint 1-gyel volt. Ez tény.
2019. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hm...:/
2019. aug. 3. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Időt és figyelmet vesztett, de kapott egy hugit. Csak hogy megmutassam, nem minden oldala negatív!


Igaz, hogy nem élvezi non-stop a figyelmünket, de azt az érzést, amikor az 5 éves fiamat szorosan megöleli a 3 éves huga, édes mosollyal az arcán és azt mondja neki "szejetlek", mindent megér. Látom rajta, hogy ő is nagyon boldog. Mégha nem is tudok azonnal és mindig ott lenni mindenhol, ahol ő szeretné.


Nagy kincs egy testvér! :)

2019. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Mi pont ezért nem merünk kistesót vállalni mert nem akarjuk, hogy a kicsi lányunk mellőzött legyen, ő a mindenünk. Attól is rettegek, hogy egy második baba nem lesz olyan imádott mint ő aki minden szempontból egy álom kisgyerek. Biztos butaság ilyenektől félni de nem tudjuk jelenleg elképzelni, hogy egy kistesó ellopja a showt tőle és hogy lehet még egy babát annyira szeretni mint a kislányunkat.
2019. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szeretni még egy gyermeket nagyon, igen.


Arról nem beszélve, hogy bár lehet, hogy "ellopja a showt", de a show most az, hogy 2 ember szereti, és a tesó születése után 3 fogja! Nagyon sokat jelentenek egymásnak!

2019. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Tervezetten vagyok várandós a második gyerekkel. Igen, valószínűleg türelmet kell tanulnia a nagynak, de egyébként fel sem merült bennem, hogy ne szeretném legalább ugyanannyira mint a nagyot. A szeretet nem feleződik, kétszer akkora lesz. ❤️
2019. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem féltünk, de tudtuk, hogy így lesz.

Úgy próbáltuk megoldani, hogy minden nap legyen anyának ideje egy kicsit a nagyobbikkal is kettesben lenni.

Ill. én (apa) sokat foglalkoztam a nagyobbikkal, aránytalanul többet, mint előtte. Így, pláne mivel ő fiú, egészen bensőséges kapcsolat alakult ki közöttünk, ami neki (és persze nekem is) újdonság volt, és ennek nagyon örültünk. Ez a két dolog együtt segített a testvérféltékenységet nagyon enyhe szinten tartani (mert gondolom, ettől is féltek).

2019. aug. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
5 éves volt a nagy (lány) mikor született a kicsi. Igen aggódtam mert tudtam megváltozik minden, egy pici babával. Persze, hogy már nem csak vele foglalkoztunk, de igyekeztünk minden részébe bevonni, imád babázni, úgyhogy a kisöcsi nagy öröm neki, szerencsére nagyon jó, nyugodt baba. Amikor a öcsi alszik akkor csak a naggyal foglalkozok, igyekszünk egy jól játszani, vagy elmegyünk nagybevásárlásra mi ketten, ha párom otthon van vigyáz a kicsire, mi elmegyünk a játszótérre stb. Szerintem így lett teljes a családunk 2 gyerkőccel. Egyre többet játszanak együtt a nagyobb korkülönbséget ellenére:)
2019. aug. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel miért vállaltok gyereket? Nem sajnáljátok a férjetek, hogy mellőzve lesz és nem jut rá idő? Na ugye, milyen butaság ez.
2019. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!