Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szopizhatja még az ujját a...

Szopizhatja még az ujját a gyerekem?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves múlt, kb 1 hónapja szoktattam le a cicizésről. Szerintem elég könnyen ment, nem fájt a mellem sem és ő sem sírt vagy ordított érte. Azóta tápszeren alszik el.

Soha nem adtam neki cumit és ahogy látom, az ujjacskáját sem szopizza,inkább csak rágni szokta ha fáj a foga.

Lett valakinek ujjszopós babája egy éves kor felett?



2019. aug. 5. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy rákap az ujjszopásra. Lehet, bepróbálkozik néha-néha, de nem lesz belőle rendszer már ilyenkor.


Amúgy ha 1 éves kora utánig cicizett, akkor miért kap tápszert? vagy eddig is kapott a cici mellé? Ha nem, tök felesleges.

2019. aug. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért mert eddig mindig cicin aludt el és a cicit tápszerre cseréltük, de igyekezünk arról is leszoktatni.
2019. aug. 5. 09:39
 3/4 anonim ***** válasza:

De indokolta valami a tápszert? Tudom, nem a kérdéshez tartozik, csak kíváncsi vagyok. Nálunk pár éve kifejezetten mondta a gyerekorvos, hogy ha elhagyja a cicit (13 hónapos volt akkor) már ne adjak neki ilyesmit. Ő is cicin aludt el, utána pár hétig tejet kapott cumisüvegből, de ezt gyorsan elhagytuk, mert nem tudta rendesen szívni, nem úgy jött belőle, ahogy ő várta volna. Végül lecseréltük csőrös pohárra és vízre.

Igazából csak magán a tápszeren akadtam fent, hogy minek.


Kérdésedre visszatérve utánagondoltam/kérdeztem, sok kisgyerekes ismerősöm között 1 olyan van, akinek fél éves kora után még sikerült cumira szoktatnia a gyerekét (nem is értettem, minek? :o)

Cicizős gyerekek általában a cumisüveggel sem boldogultak el bizonyos kor felett.

2019. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat eddig is kellett neki este cicin kivul is,mert nem volt mar teljesen eleg az anyatej. Aztan igy tudtam csak jol leszoktatni,hogy kapott tapszert. Nem javasoljak a dokik a az biztos...de ez a vizes tej,amit a boltban adnak se jobb szerintem. Nem faj tole a hasa, normalisan tud kakilni is.
2019. aug. 5. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!