Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az a moshato pelenka?

Milyen az a moshato pelenka?

Figyelt kérdés
Bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok, elso babam. Egyre tobb helyen olvasom hogy most mar egyre tobb anyuka ezt alkalmazza illetve errol cikk is megjelent. Milyen az? Lattam mar olyat, tehat arra vagyok kivancsi hogyan alkalmazzatok? Akik ilyet hasznalnak. Ha bekakil/pisil akkor le kell venni es azonnal kimosni? Esetleg van benne valami anyag? Hogy mukodik ez? Meddig birja a kikepzest, ugy ertem ha atalussza az ejszakat akkor birja az ilyen pelus? Mik a tapasztalataitok?
2019. aug. 5. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon keresd meg a mosható pelenka piac és csevegő csoportot. Ott minden kérdésedre választ kapsz.

Nagyvonalakban:

Ha bekakil akkor mindenképp azonnal csere, de pisit csak akkor ha megtelt. Mint az eldobhatós. Levétel után változó ki hogy csinálja. Öblíteni mindenképp kell. Van aki egyből mossa is kézzel.

Lehet bele tenni kakifogót ami a szilárd dolgokat megfogja és ki lehet dobni.

Az hogy meddig bírja attól függ mit rakasz belsővel meg hogy mennyit pisil a baba

2019. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bolyhoska blogon, Ökolurkó oldalon pl minden info megvan.
2019. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem, jelenleg három mishato pelenkás gyerekem van. A fent említett helyeken minden információt megtalálsz
2019. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom, nagyjából minden mosis anyuka ilyen bizonytalanul kezdi. :) igyekszem összefoglalni.

Több féle mosható pelenka van.

Van a hagyományos tetra pelenka. Anyukád még jó eséllyel ilyennel pelenkázott téged, meg tudja mutatni, hogyan kell ráhajtogatni a babára.

A modern mosható pelenkából vannak zsebes, meg all in one pelusok. A zsebes pelusnál van egy külső rész, meg belsők. A külső mérete állítható patentokkal, tépőzárral, gumikkal. A külsőn van egy vízzáró réteg, az úgynevezett pul. A zsebbe teszed a különböző méretű, anyagú, teherbírású betéteket. Az all in one pelusoknál egybe van varrva a betét és a külső. Kb.mint egy hatalmas bugyi.

Mosni általában 40-60 fokon kell. A koszos pelust egy fedéllel zárható vödörbe teszed. Ha összegyűlt egy mosásnyi mennyiség, kimosod. Fontos, hogy öblitőt ne használj, mert az rontja a nedvszívó képességet. Ha úton vagytok, lehet kapni neszeszernek kinéző pelustáskát, amibe szag-és szivárgásmentesen el tudod zárni a használt pelust, amíg hazaértek.

2019. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a hasznos valaszokat, utana fogok nezni mert erdekel :)
2019. aug. 6. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!