Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenka? Van köztetek...

Mosható pelenka? Van köztetek olyan aki ilyet használ?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Látom, hogy sok fajta van, nekem pedig lövésem sincs egyikről sem. Nagyon érzékeny bőrű a fiam. Meddig bírják ezek a pelenkák? Mennyit érdemes belőle venni? Hogyan történik a tisztítása? Mivel?
2019. jún. 21. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ajánlom a Facebook csoportot. Ott mindenre találsz választ.

Én személy szerint 4 zsebesre és 4 külsőre ruháztam be. Meg persze vettem egy csomó betétet, tetrát. Elméletileg ez elég kell majd legyen, mert a külsőt úgy nem kell minden akció után mosni, szárítani. Egy pelenka simán kiszolgál 1 gyereket, de ismerősömnek a másodikon is ugyan azok a pellák vannak. Inkább a betétek kopnak jobban.

2019. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mi a pontos neve ennek a Facebook csoportnak?
2019. jún. 21. 12:14
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Mosható pelenka piac és csevegő. Tényleg mindent megtalálsz. Vásárolni is tudsz és sok segítőkész anyuka van.
2019. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg is nézem. Köszönöm még egyszer.
2019. jún. 21. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Én is azt hadznalok, már három gyerekkel. Nekem pl. a csónakos a kedvencem.


Amit az előző válaszoló linkelt csoport, nagyon jó, ott mindent megtalálsz.

2019. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Még ezeken a blogokon is találsz infót: bolyhoska, ökolurkó. Itt leírnak mindent.


Mi külső-belsőt használunk az 5 hónapos kislány 2 hónapos kora óta.

Nekem szereti a bőre, de az eldobhatóval sem volt ilyen gond.

2-3 naponta mosva kb 8 külső azért kell, betétből 2-3x annyi, de itt nagyon sok variáció van, hogy milyet használsz, mennyit pisil a gyerek.

2019. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos még nem igazoltal vissza a csoportba. Utolsó. Tisztítás le tudnád írni? Mosógépben ugyan olyan mosószerrel mint a ruhákat? Vagy használsz vmi fertőtlenítőt?
2019. jún. 21. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad átlagos mosószerrel mosni. Az említett két blogon ajánlanak speciálisakat, azok amúgy a gyerekruhára is jók.

Mindenki máskèpp mossa, èn hasznàlat után kiöblítem, kicsavarom, a kakit leöblítem és a kakis részeket marhaepe szappannal kenem be.

Ezek után egy lavórba tárolom, de vannak ecèlra fedett vödrök is. Van, aki beáztatja, ez esetben miofresh port vagy perkarbonátot lehet hasznàlni. Mások kiteregetik az erkélyre öblítés utàn, hogy ott várja a mosást.

Mosás 40 vagy 60 fokon (a SIO pelenkák egy része nem bírja a 60-at, de márkafüggő is), a dobba teszek miofresht, a mosószer helyére a mosószert. Egyes betétek csak 800-as fordulatszánot bírnak. Van, aki előmos is .

Én mosózsákot használok, egyikben a mikropolár betétek, hogy ne fogjon meg semmi szöszt, másikban a külsők. A tèpőzárakat be kell tépőzárazni mosás előtt.

Én együtt szoktam mosni őket törülközőkkel, ágyneművel vagy gyerekruhával, mert nem szeretem pazarolni a mosást (az elöző kettő esetben 60, az utolsó esetben 40 fokon mosom).

A külsőket nem szabad napon szárítani.

Vannak még spec anyagok pl gyapjú külső, azok más gondoskodást (áztatás, lanolin) igényelnek.

2019. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pont elolvastam miután kiírtam a kérdést. Köszönöm a segítséget 😊
2019. jún. 21. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!