Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szétrobbanok a feszültségtől....

Szétrobbanok a feszültségtől. Ti hogyan vezetitek le a stresszt gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
2019. aug. 8. 09:58
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
És addig a gyerekek? Kinyírják magukat?
2019. aug. 8. 14:52
 22/28 anonim ***** válasza:
93%

Nem, miért is tennék.

Én pl. legtöbbször a zenére nyugszom meg, egész más zenét hallgatok jókedvűen, és mást, ha le akarok nyugodni.

Bekapcsolom a zenét, a konyhába menekülök, ez elég kicsi, hogy ne férjenek be ők is. (Hárman vannak). Ilyenkor nekiállok kézzel mosogatni, vagy kavarok be egy gofri tésztát, mire elkészül, lenyugszom.

A gyerekek egyébként nagyon jól tudják, mikor érték el a határt, így előbb utóbb abbahagyják,és jó tesók lesznek. Lényegesen hamarabb, mint ahogy én kijönnék a konyhából. :)

Nem tudom, nálad milyen idősek a gyerekek, nálam ez működik. (nálunk bölcsis, ovis, iskolás)

2019. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
2 ovis, kis és nagycsoportos.
2019. aug. 8. 15:58
 24/28 anonim ***** válasza:
37%

"Nincs a gyereknek más szülője, rokona, akárkije, akire bízni lehetne?


Vagy a szülőnek 1 olyan szabadnapja, amikor a gyerek intézményben van?"


Nincs. Nagyszülők 4 órányira autóútra tőlünk, de ha akarnám sem bíznám rájuk a gyereket mert megbízhatatlanok. Más rokon nem igazán van, kicsi a család, más gyerekes rokon kizárólag külföldön.

Intézmény? Az én gyerekem jelenleg 2 hónapos, szóval nála még tárgytalan... de pl. a bölcsőde, óvoda nem azért van, hogy amíg bedugom a gyereket szabadnapot üljek, hanem elmegyek dolgozni.

Persze lehet szó magánbölcsiről, oviról, családi napköziről, de ezeket nem mindenki tudja megfizetni.


Én csak egy ember vagyok, de biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül rengeteg embernek/párnak nincs segítsége.

2019. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sincs 24-es!
2019. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
69%
Van apja is a gyereknek nem nyírják ki magukat.
2019. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%

24,25- nekem sincs. Kulfoldon elunk, nincsenek itt rokonok, akikre bizhatnam a gyerekem, nemsokara 1 eves lesz. Az apja dolgozik reggeltol delutanig, mikor hazajon , neki is pihenes kell, nem az, hogy meg o babysitteljen amig en „ feltoltodom“ meg „ me-timeozom“, ahogy divat mostanaban nevezni :D

Ha ra akarnam vkire bizni, azt borsos aron mernek... ugyh 15, kepzeld el, nem mindenkinek van lehetosege gyerekmentes idozni. Mas kerdes h nekem nem is szimpatikus ez a passzoljuk le minden nyekkre a gyereket, csak nehogy valtozas alljon be az eletunkben dolog...

a feszultsegem ugy vezetem le , hogy eneklek es tancolok, tornazom, vagy setalunk egy jo nagyot kozosen. En szeretem ha velem van a gyerekem... ez biztos fura a divat anyuknak. :)

2019. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
A legbiztosabb módszerekről Dr Paul Hauck "Csak a baj van velük" c. könyvéből olvashatsz gyakorlati tanácsokat.
2019. aug. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!