Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leírnátok napirendeteket 2...

Leírnátok napirendeteket 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Egyedulálló édesanya vagyok, sajnos nem önszántamból. 2 kicsivel vagyok jelenleg itthon, a nagyobbik fiam 2 éves, a kisebbik 5 hós és egyszerűen hadilábon állunk a napirenddel. Keszekusza általában minden. Nagyjából az estéket tudom hasonlóan csinálni, de a nagy szinte sosem fáradt, a pici meg már 7 körül unja a banánt és szerintem a napja már ekkor veget is érne számára, de ilyen korán nem tudom megoldani, hogy ágyba kerüljön. A nagy elég sokáig húzná... nincsenek külön hálok a lakás adottságai miatt. Annyira pörög a nagy, hogy nehéz türelemre bírnom, hogy pl.megvárja míg a pici eszik stb. Nagyon sokat beszél, szépen tud ő játszani, ügyes csak ugye türelmetlen is, hangos is...

Száz szónak is egy a vége, kíváncsi lennék napirendekre esetleg tanacsokra, hogyan lehet kiegyensulyozottabba tenni a káoszt.


2019. aug. 8. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Reggel Tv, játék a gyerekeknek, reggeli, közben oda rakom az ebédet, 2 napra főzök, berakok egy mosást. 10-re kb. kész is vagyok. Utánna kis közös játék, alvás a kicsinek, Ebéd, utánna alvás a nagynak, de 3 óra körül elindulunk játszó térre, ott a kicsi megint bealszik, haza felé beugrunk a boltba. Este megint Tv, játék, majd vacsi, nagy fürdik, tv-előtt elvan míg a kicsi is megfürdik, majd 8-körül alvás.
2019. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyerekek 6 hós és 2,5 évesek. Nagyon nyüzsgő gyerek. A napirendünk most nyáron lazább -tovább kint vagyunk este, ha strandra megyünk, vagy programot csinálunk kicsit változik. De ha nem, akkor a következő: reggel 6.30-kor kel mindkettő. Még pizsiben játszunk, mesét olvasunk, 8kor reggeli. Utána kimegyünk az udvarra, játszóra, setálunk. 10.30kor haza. A kicsit cicin 11kor elaltatom,nagy mellettünk fekszik. Meset olvasok neki közben. A kicsi 1,5 órát alszik kb. Addig csak a nagyra figyelek. Vele játszok, gyurmázok, rajzolok...aztan ebéd. Elalszik ő is. Van kb 10 percem összedobom a lakást, bedobom a mosást. A kicsi kel, eszik, addig szusszanok. Akkor meg vele játszom. Ő elvan a hintában vagy szőnyegen kicsit, addig előkészítem a vacsit, ami meleg kaja, és az van másnap ebédre is. Mondig valami gyorsat főzök. 15kor már mindenki éber, valami programot csinálunk, vagy biciklizik a nagy setálunk, mamáhiz elsétálunk. 16kor a kicsi általában a babakocsiban kidől. 1 órát alszik. Hazasétálunk. Akkorra apa is hazaér. Jatszik a naggyal. Addig a koshában tevekenykedek, befejezem amit kell. 17től már együtt 4 esben vagyunk. Játék, bicózás, udvaron futkosás, ilyensmi. 19kor vacsi, fürdés, pakolás, 20 perc mese a tvben és 20.30ra mindenki kidől :) a hetvege jobban eloszlik, akkor ketten vagyunk 2 gyerekre, de így sem káoszos. Jó, hogy mindegyikre van külön-külön időm, amíg a masik alszik-csak magamra nem sok, így sokszokr én is kidőlök 20.30ra :)
2019. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8 körül kel a kicsi, szopi, játék kettesben, megetetjük a csirkéket. 9 körül ébred a nagy, a kicsit kiviszem a nappali-konyhába, a naggyal leülünk reggelizni. Utána közös játék, majd ha 10 körül kidől a kicsi, akkor nekiállok mosni/hajtogatni/ha nincs ebéd, főzni. Ha nincs dolog és hőség sem, sétálunk. 11 és dél közt kel a kicsi, gyümit eszik, addig a nagy eljátszik, pakolászik, ha nyügi, akkor olvasok neki közben, de ez ritka. Dél-1 között ebéd a nagynak és nekem, addig a kicsi játszik, utána pihi mindenkinek. A gyerekek alszanak, én olvasok/hímzek/írok, stb. Mindig pihenek alvásidőben, szükségem van rá. A kicsi kel 2-3 körül, szopizik, aztán játszunk, a nagy 4 körül ébred. Uzsi, aztán megyünk a kertbe medencézni/csúszdázni, homokozni, labdázni, matatni, vagy csak nézni a tyúkokat. 😄 5 és 6 között ér haza a férjem, ha kell, elmegyünk vásárolni, egyébként ilyenkor megyek be főzni. Heti 2-3 nap játszóterezünk, ilyenkor délelőtt főzök. Este fél 8 pancsi (együtt a gyerekek), utána vacsi, 9-re alszanak a gyerekek. Mi még 11-éjfélig kettesben szoktunk lenni, szükségünk van erre a pár órára. Fél és másfél évesek a gyerekek.
2019. aug. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!