Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha sír, nyüsszög a babád,...

Ha sír, nyüsszög a babád, mindig felveszed azonnal?

Figyelt kérdés
Pl ha főzöl, és még nincs kész az étel, vagy olyan dolgod van, amit nem szívesen hagysz abba, akkor hagyod hogy sírjon kicsit?
2019. aug. 9. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem vettem fel.
2019. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak nyüszög, akkor vagy a kezébe adok valamit, vagy gyorsabb tempóba kapcsolok. Ha nekilát sírni, akkor valahogy feltaláljuk magunkat. Én a kötődő nevelésben hiszek. Nekem nem fér bele, hogy ok nélkül sírni hagyjam (az hogy haladni akarok a kajával, nem az)
2019. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha tudom hogy nem ehes, nem faj a pocakja vagy nem kell pelust cserelni, akkor hagyom sirni egy kicsit. Beszelek hozza, oda megyek megsimizem, ha az sem segit hagyom sirni 5-10 percig majd megint ugyan ez. Erzekeltettem vele hogy nincs magara hagyva, de nem kapdosom fel az elso nyoszorgesnel es babusgatom. Nem vagyok hive annak hogy rogton kikapni az agyabol, mert annak hosszu tavon rossz vege lesz.
2019. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Én is a kötődő nevelés pártján vagyok. Azt gondolom, a csecsemő helye az anyján vagy mellette van, nem tartom a gyereket az ágyában. Nem is értem, a "ne szoktasd kézhez" anyukákat.

De többemberes jellegű babám van, sokat vagyok egyedül, enyém a kertes ház legtöbb rutin munkája.

Szóval ha porszívózok, és a félkész szobánál vagy olajban sütés közben sírni kezd, akkor befejezem az adott részfeladatot mert muszáj. Nem elvből, de olyankor sír kicsit.

Igyekszem jól időzíteni az ilyen munkákat a napunkban.

2019. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Előző vagyok. Nyilván az ágy téma sok mindentől függ, de nekünk fent van az emeleten a kiságy, ahol amúgy semmilyen munka közben nem vagyok, mert a konyhában meg a kertben szöszölök a legtöbbet, tehát ébren ott hagyni a babát a hálószobában, az a totális magárahagyást jelentené (amúgy is a nagy szabad felület sokkal jobb a mozgásfejlődésnek, a kiságyat a fordulás kezdetétől már akadályozza a babát).
2019. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Soha nem hagytam sírni, ha kicsit nyöszörgött adtam a kezébe valamit, kitoltam a járókban a konyhába. Mutattam, meséltem neki miket csinálok, énekeltem neki. Úgy sokkal jobban eljátszott, ha látott. Persze, ha sírni kezdett felvettem, a házimunkát folytattam, ha megnyugodott, vagy elaludt.
2019. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi vettünk egy vastag nagyméretű játszószőnyeget amit vittem oda ahol épp valamit csináltam, ráfektettem a csajunk és szépen el volt míg elkészültem.Ha nyöszörgött akkor elkezdtem beszélni hozzá, ha sírni kezdett meg felvettem.De nálunk fél perc sírástól is hányt, már pár naposan is a kórházba, úgyhogy soha nem jutott eszembe hogy sírni hagyjam.

Nem lett tőle elkényeztetett csak a kezembe elülő baba, pedig anyu mindig azt mondta,hogy elkapatom ezzel, meg hogy kell a tüdejének, meg ilyen hüleségek:)

2019. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Előző: mért lett volna ettől elkényeztetett? Ő egy család része, ráadásul teljesen kiszolgáltatott, persze, hogy ott akar lenni, ahol anya.

És jobban is bekapcsolódik a család életébe, a napi ritmusba, ha látja, mi történik.

Pl majd kisdedként lesz "főzősarok" a konyhában az enyémnek, a kertben kiskert. Az életnek nevelem, nem egy babaszobának.

2019. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Attol fugg, mit csinalok, es meg meddig tart. A hahamat pl. megmostam, megszaritottam, meg a babahintaban volt, a mosast vegignyoszorogte. Fozesnel a hatamra kototrem, ha nem volt veszelyes, es igy nyugodtan tudtam csinalni. Ha olyan dologrol volt szo, amit konnyu volt megszakitani, es folytatni, akkor felbehagytam, mert nemtudtam ugy ugysem koncentralni.
2019. aug. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, sírni soha nem hagytam. És az még mindig nem sírni hagyás ha befejezed a pisilést, vagy elmosogatod az adott tányért ami már amúgyis a kezedben volt. A sírni hagyás az a szándékos figyelmenkívül hagyás, ami nem egyenlő azzal, hogy 1-2 percet sír, amíg odaérsz. Ezzel nem sérül a lelke.

Tudom én is folyton ezen stresszeltem az elején, mert tuti akkor kezdett el sírni ha wc-n voltam és mindig azon izgultam hogy jaj mi van ha sérül a lelke miattam. Aztán belerázódtam és idővel ezt logikusan is át tudtam gondolni, hogy mi a sírni hagyás.


Most már 9 hónapos, szóval most már azért nem csak pusztán a szükségletei miatt sír, van akarata. Sír ha huszadik alkalommal útját állom a konektorhoz menet.. Van ugyan benne vakdugó de akkor se szokja meg hogy hozzányúlhat. És ettől bizony ki tud borulni, na ehhez már nem aszisztálok. Nem mehet oda és kész. Kiakad attól is, ha WC-re kell mennem és addig beteszem a karámba, mert ott van biztonságban amíg végzem a dolgom. De ezt muszáj, a biztonság mindent felülír. (nyilván nem kezdek el a wc-n ülve telefont nyomkodni és olvasgatni, hanem igyekszem. De ember vagyok és van néhány biológiai szükségletem. Tetszik vagy sem, ki kell várnia. Plusz kezd bejönni a szeparacios szorongás ami miatt lassan hátat sem fordíthatok neki. Ezt is igyekszem jól kezelni, és ott lenni neki, de van hogy be kell érnie apával. Vagy akkor sem kapom fel ha kicsit beüti a fejét.

Szóval úgy nagyjából 6 hónapos kortól bejönnek az egyéb sírások, amik nem csak a szükségletek kielégítésére vonatkoznak. Itt neked kell figyelni és kitapasztalni mi az ami igényel felvételt, mi az aminél elég egy kis simi stb. És neked kell dönteni mikor mész át szülőbe és kezded nevelni is.

2019. aug. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!