Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vissza szeretnék menni dolgozn...

Vissza szeretnék menni dolgozni, de ezt a párom nem érti meg. Mégis, hogy menjek vissza sértődés nélkül?

Figyelt kérdés
6 hónapja szültem van egy szép kislányom, viszont ezt az itthon és egyedül létet nagyon rosszul élem meg. Imádtam dolgozni 12 órában voltam. A munkám volt kb. a fél életem. Párom is ugyanott dolgozik. Mióta megszületett,azóta kb.semmi inger nem ért és egyszerűen úgy érzem, hogy bele őrülök ebbe az egészbe, hogy nincs felnőtt társaságom és, hogy nem keresek annyit,mint azelőtt, ezért lejjebb kell adnom az igényeimet. Meg persze mindenkinek. Építkeznénk kellene a pénz, hogy minél hamarabb készen legyünk,de így alig haladunk. Hiába mondom a páromnak, hogy elegem van ebből az egészből ő teljesen másképpen gondolja. Szerinte az a dolgom,hogy itthon legyek és neveljen a gyereket és örüljek neki, hogy nem kell dolgoznom.Nekem ez egyáltalán nem öröm... Kilóra szedem a magnéziumot és néha ők nélkül türelmetlen vagyok,pedig a pici lányom nem ezt érdemelné.Nagyon sokat veszekszünk emiatt mostanában. Nem 8 óráról lenne szó,hanem csak 4-ről és csak 1 órát lenne nélkülünk azt is az egyik mamával töltené a többi 3-at apával lenne. Én meg mennék érte a mamához,ha végeztem. Úgy érzem, hogy megfakultam. Nem érzem magam jó anyának sem. Depressziós nem vagyok egyébként,mert tudok nevetni,mosolyogni őszintén és minden mérföldkőnek örülök,amit elért a kislányom. Úgy érzem, hogy én vagyok az,aki mindenki akaratának alá rendeli magát és próbál mindenkit boldoggá tenni önmagát meg teljesen elhanyagolja. Egyébként a párom nem egy rossz ember nagyon szeret minket és a lányával is rengeteget foglalkozik. Háztartásban is segít. Hogyan értessem meg vele,hogy hogyha minden egyes nap itthon kell lennem,akkor teljesen ki fogok készülni? Már így is állandóan belé kötök, pedig nem akarok.
2019. júl. 1. 18:52
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
41%
Hát.... Fel éves gyerek mellől csak az megy vissza dolgozni, akinek élet halál kérdés.... Nem szeretsz a gyerekkel lenni? Minek szültél akkor?
2019. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Nem a gyerekkel nem szeretek lenni,hanem azt nem szeretem, hogy nem tudok kimozdulni otthonról és semmi énidőm nincs. A meló számomra kikapcsolódás és még pénzt is kereshetnék vele.
2019. júl. 1. 19:07
 3/57 anonim ***** válasza:
75%
Valahol megértelek,persze nem könnyű! De a pici gyermekednek szűksége van rád. Úgyis olyan hamar felnőnek,öröm velük minden perc. Szellemi munkát végeznél amúgy?
2019. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
69%
Sértődés nélkül nem fog menni. Most nagyon erősnek kell lenned és határozottan kiállnod magadért. A férjed vagy megbékél, vagy elhagy. De ha azért hagy el, mert nem hagyod magad bezárni, akkor nem kár érte.
2019. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
70%

Nem csak az megy vissza, hanem tőlünk nyugatra a nők 80 százaléka.


Kérdező, ne legyen emiatt bűntudatod, ez teljesen normális érzés, nem mindenkinek való a 3 év otthonlét. Csak itthon még alig valaki meri ezt felvállalni, pont az ilyen ítélkezők miatt, mint az első.


Ülj le a férjeddel egy nyugodt pillanatban és meséld el neki, hogy ez neked mennnyire fontos lenne.

2019. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
60%

5!

A kérdező Magyarorszagon el. Az egyetlen olyan ország a világon, ahol 3 évig otthon maradhat a gyerekkel. Külföldön se azért mennek vissza mert hű de szuper ott hagyni a gyereket hanem mert nem maradhat tovább otthon mert nincs rá támogatás.

6 hónapos a gyerek baxus.

2019. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy azért mennek vissza, mert kell, de a gyerekek ettől még egészségesek. Ne mondd nekem, hogy az összes német gyerek lelki sérült, mert nekem nem úgy tűnik.


Amúgy apa is maradhat otthon pár hónapot. Nálunk pl ez lesz, skandináv mintára. Aztán mindenki azt gondol, amit akar.

2019. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
60%
Hol írtam hogy sérül a gyerek? Sehol. Azt írtam 6 hónaposról van szó. Ha idősebb lenne, ok, megertem. Az En időt is értem, mindenkinek van rá szüksége. De azt nem értem, hogy nem képes felnőttek köze menni. Pusztában el? Nincsenek barátai?
2019. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem sérül a gyerek, neki meg így jobb lenne, akkor mégis miért ne mehetne vissza dolgozni?
2019. júl. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
44%
Hát menjen. De mi lesz vele, ha már most tul sok neki a gyerek? 6 hónaposan....
2019. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!