Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyat/olyanokat akik...

Ismertek olyat/olyanokat akik "felelőtlenül" vállalták be a gyerekeket és mégis mindig megoldottak mindet valahogy?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy anyagilag mondjuk nem álltak túl jól,mégis bevállaltak gyereket/gyerekeket csak azért mert nem tudták valaha lesz-e jobb ill.nagyon akartak már. ennek ellenére mindig megoldották a dolgokat,a gyerekek kiegyensúlyozottan,boldogan nőttek/nőnek fel.
2014. máj. 2. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Igen, nagyon sok olyan van. Ha mindig arra várnánk, hogy mikor lesz jobb, sok gyerek meg sem születne. Sokan az országban minimálbérből élnek, vagy az alatt, és gyereket nevelnek. A mi ( én) szüleim sem voltak gazdagok, mégis felneveltek, nem lettem drogos, alkoholista, elkallódott, stb. Az anyagiak csak egy részét jelentik a dolgoknak. Tudom, az is fontos. A környékemen élők is inkább az átlag alatti pénzből élnek, és még nagyon-nagyon sokan.
2014. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
igen.ez vagyok én.17 voltam mikor teherbe istem de elvetetni nem akartam,örökbeadáson gondolkodtam.de mégis megtartottam.már egy éves az eleje nehéz volt,de napról napra egyre jobb,már majdnem luxusban élünk.szülői támogatás nélkül.le lehet hurrogni emiatt,de a gyereknek mindig márkás pelus volt a fenekén,mindene megvan és meg is volt.nem látta kárát
2014. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, mi.
2014. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Igen, en....

22 eves voltam, nem volt munkaviszonyom, anyamnal laktunk, az akkori ferjem viszonylag jol keresett, de kesobb felelotlenul koltekezett stb.

Sajnos en akkor bele se gondoltam, hogy valaha kulon leszek tole es egyedul kene eltartanom a lanyomat. Pedig belekenyszerultem mert a vegen mar nem volt mit enni, mert luxusdolgokat vett hitelre, agressziv volt, nem foglalkozott velunk es lepnem kellett. Nem volt konnyu, mert gyesbol egyedul messzire nem mentem volna. Ki voltam szolgaltatva masok joindulatanak. Anyam nem volt hajlando segiteni rajtunk, mint mondta, en vallaltam a gyereket, oldjam meg. Vadidegenekhez kellett koltoznunk es onnan kellett mindent felepitenem a semmibol. Szeretem, imadom a lanyom, de tudom, hogy ezt nagyon nem igy kellett volna. A mostani gyermekem stabil erzelmi es anyagi hatter mellett fog szuletni, tanultam a dologbol, szerencse, hogy a lanyom ebbol semmire nem fog emlekezni.

2014. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Tuti le fogtok pontozni, de: nem.

Sok olyat ismerek, akik felelőtlenül vállalták a gyereket, aztán ilyen-olyan segítséggel boldogultak. De olyat, akik aztán a maguk erejéből, munkájukból álltak talpra, egyet sem.

2014. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
2-es: megkérdezhetem, mit tettetek 1 év alatt, hogy minden rendbe jött?
2014. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ja én nem arra gondoltam,hogy mondjuk 2-3 gyerek mellet "varázsütésre" helyreálltak a dolgok,hanem arra,hogy mégis alakultak valahogy és ha szűkösen is,de boldogan nevelték a gyerekeket,akik nem látták kárát semminek.
2014. máj. 2. 16:28
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
2-es vagyok.sok veszekedéssel de kikönyörögtem a vőlegényemtől hogy hagyja ott az embert akinél dolgozott és menjen vissza a rokonához.akkoriban kg kenyérre alig telt.mielőtt megszületett a pici visszament rokonához,és egyre jobb lett.én is nyáron amíg a mama vigyázott a hűvös lakásba a gyerekre,kinn kapáltam a fóliába,hogy legyen plusz pénz.mikor szoptatni kellett bementem megmostam a cicim,mikor visszaaludt kimentem.most is vannak varrós apró munkák amiket akkor csinálok mikor alszik vagy ha az apja itthon van,de törekszem arra hogy én is letegyek valamit az asztalra.próbálom valamennyire levenni a párom válláról a terhet
2014. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
A gyerekek olyan szempontból nem látják kárát, hogy van mit enni, vannak ruháik meg játékaik. Csak ezt nem a szülők teremtik elő, hanem a szűkebb tágabb család, védőnő, segélyszervezetek.
2014. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nővérem 18 évesen szült, előzőleg megszökött és a baba képét elküldte, akkor mondta meg, hogy merre van. Egy egyéjszakás kalandból lett, az anyósáéknál laktak. Lepra telep volt. Apuék hozták el őket, apu megengedte, hogy ingyen lakjanak a bérlakásában, csak arra kérte őket, hogy fizessék a számlákat, vejének munkát keresett. Soha nem tudták megoldani segítség nélkül. Aztán szétmentek, nővéremnél maradt az akkor 4 éves kislány, összejött egy másik fazonnal. Neki már 3 gyereke volt, de az anyjuknál laktak. Csináltak még egy gyereket, pár évig az összes gyerek náluk volt, apu anyagilag mindig segítette őket. Most talán kilábalnak kicsit belőle, mert a már 3 felnőtt gyerekre talán nem kell annyit költeni. De mindig is támogatni kellett őket is. Soha nem fognak talpra állni teljesen.
2014. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!