Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit költöttetek a babára...

Mennyit költöttetek a babára a születése előtt?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt a bútorokat, babakocsit, a mindenféle apróságokat (rongypelenka, kifogók, kiskád, hálózsák, pelenkázó, babakocsi, hordozó, stb - ami nem konkrétan ruhanemű). Pontosan miket vettetek, mit érdemes és miből mennyit?
2010. júl. 13. 07:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

3 éve:

Bútor 100 000 (benne ágy, szekrénysor)

Ruhák fél éves korig 20 ezer

Pelenkák, kifogó, törölköző 6 ezer

Kiegészítők, babakád, tisztálkodószerek 10 ezer

babakocsi 40 ezer

autós hordozó 9 ezer

Pelenka kb.50 db/ csomag 2 ezer-2500.

szobafestés házilag 20 ezer

gyógyszerek a terhesség alatt kb. 20 ezer

cumisüvegek és sterilizálók: 10 ezer


Meddő pár lévén a terhesség létrejöttéért és egyéb előzményekért számolatlanul kb. 1 millió forint.

Tehát kb. össz. 1.230.000., bár szerintem nem jutott minden eszembe.


Most spontán 2. jön kb. össz.: 30 ezer.


Tanulság és jó tanács: soha sem az anyagiak miatt kell vállalni a gyermeket, hanem szeretetből. És csúnya már most dolognak tartom, hogy forintosítottam a tényeket.

2010. júl. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az első babánkat várjuk, most vagyok 11 hetes. sajnos nem tehetjük meg, hogy egyszerre majd a végén vegyünk meg mindent, a család sem tud komoly anyagi áldozatokat hozni. mindketten dolgozunk, közalkalmazottak vagyunk, azokat pedig nem fizetik túl...

Próbáljuk a legjobb árú, de még minőségi termékeket megtalálni azokból, amiket nem kapunk mástól. Szerencsére kiságyunk lesz, ruhácskákat is kapunk, de a többit beosztással kell majd az elkövetkező hónapokban összeszednünk és jobb előre tervezni, hogy mekkora kiadásokkal kell számolni.

2010. júl. 13. 08:04
 3/12 anonim ***** válasza:
olyan 250e Ftot.
2010. júl. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

kiságy: 10e használtan

pelenkázólap: 4e

babakocsi+hordozó: 20e használtan

textilpelus 20 db: 4e

ciciszívó+mikrós sterilizáló: 7e használtan

kád: 2e használtan

hálózsák: 2x2e használtan

kifogó: 2x600 ft + kaptunk is

hordozókendő:4e használtan

ágynemű: 2x2e

ruhák: kb. 200-300 ft/db, turiból, egyesével

hőmérő a vízbe: 300 ft

kencék, gyógyszertári, vitaminok a babának: kb 3e, de most 6 hónapos és még nem fogyott el egyik sem

pelus: 2-3e/csomag

légzésfigyelő: ajándékba kaptuk

sok mindent kaptunk is, és sok minden még az enyém meg a tesómé volt. mindenből igyekeztem inkább használtat, de jó minőségűt, márkásat beszerezni!

jó babavárást!

2010. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! mindenképpen ajánlom, hogy néz körül licitálós oldalakon, fillérekért lehet kapni hatalmas ruhacsomagokat és rengeteg alig használt cuccot, a bútortól kezdve a hőmérőig mindent!
2010. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kombi kiságy minden tartozékával (ágynemű, baldachin, szivacs, fejvédő, pelenkázólap) 13ezer - teszvesz.

Van egy kis szekrénye, ami semmibe sem került, mert egy régi bútor lett felújítva neki. Alapos csiszolás, festés és mintha új lenne...

Babakocsi szintén minden tartozékával (2 esővédő, lábzsák, sportfogóka) 8ezer - teszvesz.

Bébihordozó és kenguru 4 és 2ezer - teszvesz.

Textilpelus 10 db 2700ft - brendon, később vettem még 5öt, mert untam az állandó mosást.

Mellszívó 1000ft - teszvesz.

Ruhákat, kiskádat kaptunk, kencéket a doki írta fel, mikor hazajöttünk a kórházból.

Kádat ki lehet fogni 1000ft-ért a Corában, de a 100Ftos boltban is meg lehet nézni. Kádállványt 500Ftért vettem a teszveszen.

Hálózsákot is kaptunk, de egyszer sem aludt benne a fiam, mert nem szerette sosem. Pedig van 2 is.

Törölközőt vettem 2dbot 1000Ftért, jó nagy méretű, még most is azt használjuk, pedig már 9,5 hónapos. De kaptunk egy kifogót is, bébi korában azt használtam inkább.

100Ftos boltban szintén lehet venni hőmérőt a szobába, vízhőmérőt, de ez utóbbi nem feltétlen szükséges, nekünk biztonságot adott, mert ált. apa készítette a fürdővizet és ő jobban szerette méregetni a hőmérsékletét, hogy biztos jó legyen. Lázmérő alapból van itthon, az nem kell külön a babának.


Most ennyi jutott eszembe.

2010. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kb. 100000.-
2010. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

-babakocsi hordozóval:50 ezer(anyósom fizette)

-kiságy: 12 ezer

-pelenkázó, szekrény, párom csinálta, fából van, max 30 ezer

-szoba kitapétázása, festés, parrkettcsiszolás, ajtófestés: kb30 ezer

(segítséggel, sok mindent magunk csináltunk)

-ruhákat kaptam Olaszországból

egyéb apróságokkal nem volt több szerintem mint130 ezer

sok minden volt fimaról (kád, etetőszék utazóágy, játékok)

2010. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk kb így alakult:

szobabútor: 130 ezer, ágynemű, matrac: 20 ezer

babakocsi (nagyszülők vették): 90 ezer

járóka (nagyszülők vették): 25 ezer

ruhák: 20 ezer (de sokat kaptunk is)

kozmetikumok: 10 ezer

légzésfigyelő: 25 ezer

Nekem kórházi cuccok(hálóing, papucs ilyesmi): 20ezer

2010. júl. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kiságy 43.000

baldachin 13.000

matrac 8000

pelenkázófeltét 4000

bébiőr + légzésfigyelő: 30.000

kiskád: 6000

babakocsi: 50.000 (ebben volt a babahordozó is)

cumisüvegek, etetési kellékek: 7000

ruhák (minden új) 25.000

textil pelenkák: 3000

1 csomag pelus: 2800


össz: 185.000 ft, plusz a sok apróság: játékok, törölközők, takarók...

2010. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!