Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vigyünk magunkkal egy...

Mit vigyünk magunkkal egy horvát nyaralásra? Lassan össze kéne szedni a gondolataimat, mert 4 hét múlva már a tengerparton leszünk. Arra 10 hónapos lesz a lányom.

Figyelt kérdés

Akik már voltak hasonló korú gyerkőccel nyaralni, légyszi írjatok tapasztalatot, tippeket, hogy hogyan készüljek! De az is írjon, aki szintén készülődik, hátha közösen össze tudjuk hozni a listát!


Előre is köszi!


2010. júl. 13. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi 17 hóssal megyünk a Balcsira, ezeket írtam eddig össze: strandsátor, úszópelus,naptej,pelenka,popsitörlő, fürdőruha, úszógumi,ruha, előke, kiskanál,kistányér, törölköző, játék, pléd,sapka, cipő,gyógyszerek,bébikaja, tejpép,fültisztító, fürdető,fogkefe, fogkrém,cipő, szandál.
2010. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Anyósomék tegnap jöttek haza nagyfiammal és egy dolgot mindenképpen vigyetek: nagyon sok pénzt:-)))

azt mondták drágaság van, főleg a kaja, pedig ők nem is azok a spórolós fajta

Tavalyhoz képest nagyon felmentek az árak

Ja és sok volt szúnyog

2010. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igen fenistil gél meg szúnyogriasztó itthon is kell. Sajnos. A dokit tegnap kérdeztem milyen gyógyszert vigyünk, láz és fájdalomcsillapító, hasfogó, hasmenésre, kalcium, kötszer, sebtapasz. Ezeket mondta. Bár a kalciumot nem tudom hogy milyen formába szokták gyereknek adni és mire jó, jó lenne ha valaki megírná.
2010. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Igen, pénzt mindenképp viszünk, de elsősorban olyan dolgokra gondoltam, amit ott nem biztos, hogy be tudok szerezni.


Kalciumot a múltkor vettem, Calci Kid a neve, ez szirup, és csecsemőknek is adható. A patikus azt mondta, hogy a Nurofen adagolójával egyszerűen ki lehet mérni és adni a picinek.


Meleg ruhával mennyire készüljek? Remélem, hogy jó idő lesz, de azért rakok szerintem azt is.

2010. júl. 13. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

mi tavaly július vépgén voltunk Zadartól egy kicsit lejebb, akkor 18 hónapos lányommal. Meleg ruhát vittem, de tök fölösleges volt. max egy vékonyabb pulcsit tegyél be és egy hosszú nadrágot, de melegítő nem kell, mert este is 35C van. Mi vittünk utazóágyat, de nem használtuk, mert nagyon melege volt benne, viszont idén Balcsin voltunk és a kisebbik lányom, aki most 7 hós, jól elvolt benne. Úgyhogy ha már aludt ilyenben és szereti, akkor práseljétek be valahogy a kocsiba:) Mi vittünk húst, zöldségeket, ásványvizet és sört a fiókban, mert ezek valóban nagyon drágák. Tejtermékekből ugyanazokat meg lehet kapni, mint amit itthon, csak más néven, de az is drágább. A Jana sem olyan nagyon olcsó...

Mi vittünk napernyőt neki, sok textil pelust, és fényvédőt, orrszívós porszívót, Nurofent, lázcsillapító kúpot, kisollót, hajkefét, és a szokásos neszeszert (sampont, fürdető, popsi krém...stb). Mi vittünk hordozható dvd-t, bár 10 hónaposan még nem engedtem a lányomat tévézni, de nagyon hosszú az út, még akkor is, ha éjszaka indultok. Vettem neki olyan rajzolós puha könyvet, amihez a ceruzát vízzel kell feltölteni, az nagyib bevállt. A lázcsillapítót, bébiételeket és az innivalóját a kesztűtartóban szoktam vinni, mert az hűthető, ha a tiétek nem az, akkor érdemes hűtőtáskában helyet hagyni ezeknek. Én pizsamában tettem bele az ülésébe (hajnal 3-kor) és csak kint 10 körül egy benzinkúton öltözettem át, hagytam elől neki könnyű ruhát és a pelenkázáshoz szükséges dolgokat. Arra készülj fel, hogy a benzinkutakon iszonyú hosszú sor áll a a wc-nél, igaz ugyan, hoyg cseébe tiszta és ingyenes.

Hát hirtelen ennyi, de kérdezz nyugodtan.

Jó utat és kellemes nyaralást.

2010. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Húúú, köszönöm a választ, sok jó ötletet adtál. Kicsit izgulok, hogy mindent össze tudjak szedni, nehogy valami fontos lemaradjon. Mi Split alá megyünk, este 10-éjfél környékén akarunk indulni, hogy ne legyen nagyon meleg a kocsiban, és remélem, hogy jó sokat fog aludni út közben a kisasszony.


Még egyszer köszi a választ, ha valami még eszembe jut, lehet, hogy kérdezlek:)!

2010. júl. 16. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!