Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek két évesen...

Ha egy gyerek két évesen nagyon rossz szpkásokat vett fel, azon lehet még változtatni? Hogyan és mennyi idő?

Figyelt kérdés
Ha van egy családtag, akitől rosszul tanulta meg mondjuk kezelni a mérgét és mindent odacsapkod és összetör, vagy bármi más rossz érzelmi kezelési tulajdonságot, hogyan lehet megváltoztatni, lehet-e egyáltalán? Ez csak szerencse és idő kérdése, vagy lehet érte tenni? Hogyan és mennyi idő?
2019. aug. 19. 08:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem pszihológusként, hanem szülőként, ami eszembe jut, az hogy tudatosan elmagyarázni, megkérni, révezetni, de elég fura nekem, mert ha valamit tudat alatt tanult meg, akkor tudatosan ezt lehet ellensúlyozni?
2019. aug. 19. 08:32
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem vett fel rossz szokásokat, csak tombol a dackorszak. 😊 Jó példa, néha el kell beszélgetni vele és meg fogja tanulni levezetni a dühét.
2019. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Hosszú kemény munkával. Nem biztos amúgy, hogy tanult tulajdonság, lehet saját is, akkor viszont az évek alatt tanulja meg kezelni, de akkor sem lehet megváltoztatni, csak megtanulja kezelni a haragját.
2019. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Igen, de csak ha ez a rossz mintát mutato csaladtag kikerul a környezetéből
2019. aug. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-3 éves kor között dúl általában a dackorszak, amikor a sarkában kell lenni és az ilyeneket nem engedni, hanem megtanítani őt, hogy ütés helyett simogasson, hogy a hisztivel nem ér el semmit, de szereted és megvigasztalod, ha szüksége van rád, és hogy az érzelmeit hogyan tudja kifejezni mások és saját maga bántása nélkül. Merthogy ez az a kor, amikor kezdi megérteni, hogy másoknak is vannak érzéseik, és az egoizmusból szépen át kell vezetni őt a szocializálódásba (pl. a játékot el kell kérni és akkor sem biztos, hogy odaadják...) És a családtag is pótolja, amit dackorszakosan kihagyott, mondjuk járjon el pszichológushoz meg levezetésként futni, ha meg nem hajlandó, ne vegyen részt az életetekben, mert ha ilyen, nem csak rossz példa, de veszélyes is.
2019. aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Meg lehet változtatni, nevelni kell....ebben a korban ez igen nehéz, de ilyenkor kiemelten kell figyelni rájuk, segíteni, mert az óvodai-iskolai viselkedés alapjai ezek.

A környezetemben van egy nagyon érzékeny kisfiú. 2 evesen bármi nem tetszett neki sikított. Nem sírt, nem rombolt hanem sikítani kezdett, de úgy hogy szívinfarktust lehetett mellette kapni. Az anyukája - akkor nevettünk rajta - légzési technikákat kezdett el tanítani - igen, 2 éves gyereknek!! - hogy mikor mérges vagy hisztis, félrevonul, levegőt beszív, kifúj stb. Mikor legkozelebb mentunk hozzájuk játszani, a kisfiú maga alkalmazta tök egyedul.a technikát mikor a lányom kivette a kezéből a játékot. Csak lestem.


Az én kislányom mikor 1-2 évesen hisztizni kezdett, megfogtam, bevittem a szobájába magunjra csuktam az ajtót és azt mondtam: itt most sirhatsz, uvolthetsz, ha megnyugodtál szólj, és kimegyünk. Uvoltott 2 percet aztán odajött hüppögve "megnyugodtam". Ezt eljátszottuk 10szer azóta ha rátör a hiszti, picit félrevonul majd jön hogy megnyugodtam. Szóval ez tanítható, ha az ember foglalkozik vele. Ezért nem is tartom jó ötletnek a hiszti figyelmen kívül hagyását. Vagyis nem minden esetben.

2019. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Nem vett fel rossz szokásokat, csak tombol a dackorszak."


egy példa volt, amit írtam, sajnos biztos, hogy felvett rossz mintákat, egyértelmű

2019. aug. 20. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!