Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza a vitában?...

Kinek van igaza a vitában? (lakótelepi játszótér)

Figyelt kérdés

Budapest egyik nagy, panelházas lakótelepén lakunk. Sok a kisgyerekes család, és sok a játszótér, legalább 10-15 kisebb-nagyobb játszótér van negyedórás sétatávolságon belül. A játszóterek eléggé különbözőek, egyrészt állapotukat, méretüket tekintve, és a játékok is eléggé különbözőek. A 2 éves kisfiammal ezért mi úgy játszóterezünk, hogy több játszóteret is használunk, nem csak a hozzánk legközelebbit. Egyik nap ez, másik nap a 10 percre lévő, harmadnap az 5 percre lévő, mert mindegyiken vannak olyan elemek, ami a többin nincs és a kisfiam szereti. Egy séta keretében akár egy nap több játszótérre is eljutunk. Az egyik játszótéren viszont (amely az egyik legjobb a lakótelepen, kisfiamnak is kedvence), a múltkor odajött hozzánk egy anyuka, és megkérdezte, hol lakunk. Mikor mondtam az utcát, egyből kicsit támadó stílusban folytatta. Kérdezte, hogy miért oda járunk, mikor legalább 5 játszótér van hozzánk közelebb (valóban ez a kérdéses játszótér az egyik legtávolabbi, kb 10 perc séta). Mert szerinte mindenki járjon csak a "házához tartozó" játszóra, különben nem lesz kiegyenlített a dolog, az egyiken egy gyerek sincs, a másik meg tele van és nem tudnak a gyerekek rendesen játszani. Hozzáteszem, amikor ezt mondta, összesen 4 gyerek volt a közepes méretű, legalább 8 játékelemes játszótéren. Az igzaz, hogy délután sokan szoktak lenni, de mivel mi sem szeretjük a tömeget, mi olyankor a népszerűtleneb helyekre megyünk. Kérdeztem anyukát, hogy akkor akinek a 30 éve nem felújított, ócska, veszélyes játszó van a házához legközelebb, az csak azt használhatja? Vagy pl.a hozzánk legközelebbin nincs csúzda, kisfiam meg imádja. Erre az volt a válasza, hogy amikor valaki lakást vesz kisgyerekkel, legyen ez is egy szempont, hogy milyen a közeli játszótér, szóval magára vessen, akinek a haza mellett ócska van... mondtam, hogy tudomásom szerint a lakótelepi játszóterek nyilvános, szabadon használható közterületek, nincsenek körzetekre felosztva, hogy ki hol játszhat... és akár egy tőlünk sok kilométerre elő vidéki gyereknek is ugyanannyi joga lenne itt játszani, ha éppen erre jár a család. Erre azt válaszolta, hogy az ilyen gondolkodás miatt lett élhetetlen a lakótelep. :D

Ti mit gondoltok erről?


2019. aug. 21. 09:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

Hogy a hülyékkel nem érdemes vitázni, mert lenyom a rutinjával...

Hagyd rá, és inkább foglalkozz a fiaddal.


A játszótér közterület.

2019. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A játszóterek nincsenek bejelölve, és rendszámtáblákkal vagy egyéb jelzéssel ellátva, igaz? Senkinek sem a tulajdonai, bárki odamehet a gyerekével játszani. Egy soproni meg egy békéscsabai is, ha éppen arrafelé van dolga és van még két órája a vonatindulásig.


Mondd meg szépen a kedves hölgynek, hogy törődjön a saját dolgával, és szépen fordíts neki hátat. Nyugodtan menj oda továbbra is, vagy bármelyik másik játszótérre a kicsiddel. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy hol jársz, mit csinálsz és a gyermeked hol érzi jól magát.


Szép napot!

2019. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, járjatok csak nyugodtan oda, amelyik a kisfiadnak tetszik, nincs megtiltva, attól, hogy nem ott éltek, és a séta is jót tesz. Ha sokan vannak, a gyerekek tudnak együtt is játszani, nem kell nyomorogniuk, de egyébként is ti csináljátok jól. Ha zavaró a “tömeg” (amúgy én mindig örülöj, ha sokan vannak, olyan cukin játszanak együtt, meg nem árt egy kis szocializáció), akkor meg használjátok a másik játszót. Én elküldeném anyukát melegebb éghajlatra legközelebb.
2019. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell leállni ilyenekkel vitázni, röhögd ki és hagyd ott az ilyet.
2019. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarja az élhetetlen lakótelep,költözzön el!Amíg nincs kiírva,hogy melyik lakásokhoz tartozik,nem kell vele foglalkozni!
2019. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
99%

Ostobaságokat beszélt az az anyuka.

Közterület, tehát bárki mehet oda, akkor is, ha Mátészalkán lakik.

A fontosabb kérdés: hogyan reagáljon az ember egy ekkora idiótára.

Én valószínűleg megmondtam volna neki, hogyha kifogása van a jelenlétünk ellen, akkor hívjon rendőrt vagy közterület-felügyelőt. Kizárólag az ő felszólításukra vagyunk hajlandók elhagyni a játszóteret. Ezzel le is zártam volna a vitát.

Legközelebb meg, ha meglátnám, már messziről kiabálnék neki, hogy itt vagyunk, hívjon rendőrt, ha nem tetszik neki. Az se érdekelne, ha 5 másik szülő és gyerek döbbenten nézne minket.

2019. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt igazad, de az ilyeneket nem tudod meggyőzni semmilyen érvekkel.
2019. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Amennyiben kozteruleti játszótér, az megy oda, aki akar. Ha a társasház saját területe, saját játszótere, akkor csak az ott lakók hasznalhatjak
2019. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
Kezdjuk azzal,hogy semmi koze hogy ti hol laktok. En a helyedbe ezt igy meg is mondta volna neki es kellemes napot kivanva elhajtottam volna.
2019. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
8-as, hidd e, ha a társasház magánterülete lenne, már megoldották volna, hogy csak lakók (jogosultak) mehessenek oda be...
2019. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!