Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi számít sírni hagyásnak?

Mi számít sírni hagyásnak?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy nem jó sírni hagyni a babát, és foglalkozni kell vele, mert ha hagyjuk sírni, csak azt tanulja meg, hiába kiált segítségért, úgysem kap, ezért később nem is fog szólni sem....

De mi számít sírni hagyásnak? Amikor pl ülök a wc-n és nem tudom felvenni, de hallom, hogy keservesen sír? Amikor még nem sír igazán, csak nyűglődik, ha nem veszem fel azonnal, mert reménykedem, hogy megnyugszik vagy elalszik magától? (ez csak nagyon ritkán történik, az esetek nagy részében, sírás lesz belőle)

Amikor már kikészítette az idegeimet, de muszáj letennem pár percre, amíg elszámolok magamban 10-ig, hogy lehiggadjak, mielőtt újra kézbe veszem?

Amikor kocsiban ülünk, és elkezd sírni, de nem vehetem ki az ülésből, hogy megöleljem, megszoptassam menet közben, és ő elfárad és elalszik sírás közben?

Amikor már minden ötletből kifogytam, evett, tiszta a pelus, nem fáj semmi, nem fázik, nincs melege stb, de még mindig üvölt, és csak tanácstalanul hurcolom a kis seggét és ringatom, de még mindig sír?

Az ilyen esetekben annyira bűntudatom van, hogy hagyom sírni, és azon agyalok, milyen kárt okozok ezzel a kis lelkében... De nem tudom, mi számít ténylegesen sírni hagyásnak.


2019. aug. 23. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Szia, azért ezt a tanácsot nem lehet szó szerint venni, hogy ne hagyd sírni. A kisbabák sírással kommunikálnak! Igenis vannak helyzetek, amikor nem tudsz pattanni és megnyugtatni, ezért ne legyen bűntudatod. A gyereked most téged tanít a türelemre, higgadtságra, figyelemre. Próbálj higgadt lenni, tudom, idegőrlő a sok sírás, de ő csak téged akar, fél nélküled, nem érzi magát biztonságban. A szeparációs szorongás is jelen lehet, ő még nem érti, hogy visszajössz, azt hiszi, eltüntél örökre. Ezek hosszú játzmák, idő és türelem.
2019. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az, amikor megtehetned, hogy feledd, de nem teszed. A felsoroltak egyike se iylen
2019. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sírni hagyás az az, amikor tudnál neki segíteni, de lesz_rod. Ikreim vannak, amíg az egyiket öltöztetem, pelenkázom, stb. a másikat beteszeem a kiságyba, hogy biztonságban legyen, nyilván nem tetszik neki és sír. Minél több a gyereked, annál több olyan helyzet lehetséges, hogy nem tudsz azonnal ott teremni, mert valaki mást fürdetsz, öltöztetsz, pelenkázol, stb. Ha ezzel kárt lehetne okozni, akkor minden iker, vagy egyáltalán, minden gyerek, aki nem egyke, lelki sérült lenne...


Nagyon jól írta valaki följebb, a babák így kommunikálnak, ennyi. Neked az a dolgod, hogy a körülményekhez képest igyekezz segíteni rajta. Nem kell ennyire rettegni a babasírástól. :)

2019. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind rendben van egyik sem sirni hagyas!
2019. aug. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Ezt én sem tudom.

De nekem is van olyan hogy a wc-n ülök vagy kiszaladok a kutyához kajával, és elkezd sírni, nyilván nem dobok el azonnal mindent

De ha mellette ülök és sír akkor persze azonnal felveszem.


Meg olyan is van tényleg, hogy ok nélkül sír szinte. Már nem tudok mit kitalálni. Olyankor is vam hogy hagyom , vagy csak leülök mellé és várom hogy abbahagyja.

2019. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sírni hagyás az, ha úgy fekteted le, hogy berakod az ágyba, megsimogatod, majd kimész a szobából, becsukod az ajtót és nem mész vissza reggelig, akárhogy ordít. Vannak, akik ezt javasolják, mondván, hogy "tanuljon meg egyedül elaludni".


Ha felébred, és nem sír még, csak kicsit nyüglődik, akkor tényleg meg lehet próbálni várni, hátha visszaalszik magától. Ez még nem segítségkérés, sőt, ha a félálomban nyüglődő babát felveszed, akkor garantáltan felébred a félálomból és nehezebben alszik vissza. Persze ha már sírás lett a nyüglődésből, akkor vedd fel.


Ha éppen nem tudsz odamenni, mert a wc-n ülsz, vagy a fürdőkádban, vagy még 1 perc mire kihúzod a vasalót stb., az normális dolog, nem ezen a pár percen fog múlni. Ha ilyenkor tudsz hozzá beszélni (pl. kétirányú babarádión), az segíthet (bár nem biztos, hogy hallja a saját ordításától, de próbálkozni érdemes).


Ha már mindent megtettél és még mindig sír, az sem sírni hagyás. Persze ha nem hurcolnád, hanem letennéd és magára hagynád (órákra, nem két percre), akkor az lenne. De szerintem még az is oké, ha leteszed, de ott maradsz, és rajta tartod a kezed, hogy érezze az anyaszagot. Viszont ha nagyon gyakran van ilyen, az megérhet egy kivizsgálást.

2019. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy ezt megkérdezted, napok óta ezen agyalok én is. Tápszeres a kislányom, egyedül vagyok vele itthon. Rendszeresen előfordul, hogy olyan hirtelen ébred föl az alvasból, hogy nincs időm előre elkészíteni a kaját, így szegénykém sír, sőt, üvölt, amíg én kapkodok a konyhában. Közben persze beszélek hozzá, de teljesen hasztalan. Szörnyű lelkiismeretfurdalásom van miatta. Még persze van hogy a wc-n ülök, van, hogy fel kell öltöznöm, be kell pakolni a mosógépbe, teregetnem kell, ilyesmi, ilyenkor nem tudom hurcibálni és le kell tennem, aminek masszív sértődés a vége. Fekszik aranyom csorgó könnyekkel a jatszőszőnyegen, de vannak olyan dolgok, amiket fizikailag képtelenség gyerekkel a kézben megcsinálni. Tudom, sokszor, hogy mit akar, éhes mondjuk de meg kell csináljam a kaját, sétálni akar indulni, de előtte fel kell öltöznöm, cipőt kötni, satöbbi, de nem tudok azonnal ugrani.

Tudom, hogy ezzel most effektív nem segítettem neked, azért írtam,.hogy tudd, nem vagy egyedül ezzel a problémakörrel...

2019. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak este van ilyen.


Én rettentő sokat látok plázában, buszon, babakocsiban kicsi csecsemőket, akik ordítanak, anyuka meg közben mindent csinál, csak nem hajol a babakocsiba kommunikálni a gyerekével.


Szerintem egy egy alkalom nem káros, ha épp nem tudsz menni, de pl kertből én bementem, másik szobából átmentem, kaja alatt lekapcsoltam a gázt, wcről egyedül nem tudtam menni, de wcnél fürdésnél a szoba ajtaja elé húztam a gyereket, és dumáltam hozzá, amíg pl hajat mostam


Volt, mikor nem ugrottam, olyankor ki voltam készülve, úgy éreztem az az 5-10perc kevesebbet árt a gyerekemnek, mint én tudnék idegállapotban, de az sem jó.


A nyűglődés nem sírás, én hagytam hadd mozogjon a kiságyban, mikor már vöröslött a feje és akadt volna ki, akkor adtam oda valamit, vagy mozgattam oda a gyereket, ahova menni akart, csak nem tudott. Szerintem próbálkozni hagyni hasznos.

2019. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam, anno én is rástresszeltem erre, csakhogy igaz, a picik sírással kommunikálnak. Amíg rá nem csukod az ajtót, hogy hadd bőgjön, az nem sírni hagyás. Ha épp wc-n vagy, vagy bármit csinálsz, és ő sírni kezd, de reagálsz, beszélsz hozzá, hogy anya jön mindjárt, vagy elkezdesz énekelni neki, vagy ringatod, de ő sír, az nem sírni hagyás.
2019. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!