Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a 8 éves...

Hogyan beszéljek a 8 éves lányommal az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Volt egy 18 éves fiú a városunkban aki öngyilkos lett a folyó mellett ahol mi den nap elhaladunk. Ott ki van rakva a képe, rengeteg gyertya, levelek stb.. Faggat a lányom a történtekröl de mennyire legyek vele öszinte? Túl korai még ez a téma?
2019. aug. 26. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell kifejteni neki, hogy öngyilkos lett.

Elég ha elmondod, a fiú onnan örökre elment. Gondolom, ez nem teljesen idegen neki.

2019. aug. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Mondd azt, hogy beesett a vízbe és megfulladt. 8 évesnek nem részletezném.
2019. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Elég annyi, hogy ott halt meg, vízbefulladt. Nem kell nagyon belemenni a részletekbe.
2019. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Igen, túl korai, de ha kérdez, inkább válaszoljm mint ne. Okosan elmondhatod neki, de legyél nagyon tapintatos. Ne titkolózz, de ne is beszélj sokat a témáról. Tényeket mondj, szárazon és röviden, ne tegyél bele sok érzelmet (figyelj a sajátodra is, amit a fiúval kapcsolatban érzel). A gyereked most van abban a korban, amikor egy gyerek sokat foglalkozik a halállal. Az öngyilkosság nagyon kemény téma, még felnőttnek is.


Én egy ideig más úton mennék a gyerekkel, és klasszikus meséket adnék a kezébe, olvasni, vagy filmen. Az segít a legtöbbet.

2019. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem elég amennyit mondani, hogy ott halt meg. Részletezni felesleges. Még ha tudod is, hogyan halt meg. A lényeg akkor is a halála.
2019. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Véletlen elküldtem. Ha kérdezi mi történt. Elég annyi, hogy mentálisan beteg volt.
2019. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Ne kezeld tabuként, mert ezt azonnal megérzi! Elég annyit mondani, amennyit kérdez. Ha kérdezi, mondd, hogy azért van kint a fiú képe, mert itt halt meg, és a családja így emlékszik rá. Ha mégis tovább kérdez, elmagyarázhatod, hogy sajnos vannak emberek, akik másokat bántanak, és olyanok is, akik magukat bántják. Ennyi idősen nagyon zavarbaejtő kérdéseket tudnak feltenni a gyerekek, de ne ijedj meg. Találkoznia kell ezekkel a témákkal is.

A gyerekek mindig annyit kérdeznek, amennyit még fel tudnak dolgozni. Persze, ha csak azt kérdezi, miért van kint a fénykép, nem kell rögtön részletezni az öngyilkosság módját. De egy 8 éves elől már nem kell eltitkolni a halállal járó dolgokat, ha őt érdekli.

2019. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy a válaszolók között kinek van 8-9 éves gyereke, de nekem van kettö belöle.


A fiatalok dumájában állandó, hogy "megöllek"(habár én tiltom ezt), " ez halálos", "bele halok". Ez a duma része, nem gondolják komolyan csak ez a duma megy az iksolába. Èn gyerek koromba is ugyan ez ment.

Na már most ezt mondják és azért gondolkodnak is ezen a dumán. Másrészt rádióban, felnöttek beszédéböl minden nap hallhatják, hogy valaki öngyilkos lett, hogy valakit megöltek...


Èn azt mondanám amit én gondolok róla. A fiu öngyilkos lett, sajnos annyira roszzul érezte magát, hogy nem akart élni. Pedig tuti lett volna valaki aki tud neki segíteni a bajába.


Ha hebegsz habogsz, ha nem spontán a te érzéseidet mondod, akkor a gyerek ezt érzékeli, hallani fogja mástól és rögtön levágja, hogy ez a téma neked érzékeny, te nem tudsz róla beszélni. Ezért ha a jövöben pl barátja vagy ö maga érintve lesz ilyennel nem fog hozzád fordulni a kérdéssel, bajával.

2019. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Annyira legyél vele ôszinte, amennyire te is elvárod tôle az ôszinteséget.
2019. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 7–8. válaszolóval, nem szabad mismásolni, pláne, úgyis mindig kiderül minden, jobb, ha veled tud erről beszélgetni, mintha pl. a társaitól hallja rémtörténetként, de azt hiszi, veled nem beszélhet róla, ha szeretne.

Emlékszem, max. annyi idős lehettem, mint a lányod, mikor a környékünkön egy nő ledobta a gyerekeit az emeletről, majd ő is utánuk ugrott… szörnyű tragédia, de előttem a szüleim nem titkolták, mi történt. Minden gyerek tudta a környéken…

Tudom, hogy nem könnyű erről beszélni, sajnos az ismeretségi körünkben is történt hasonló nemrég. A lányom kérdezett, így beszéltünk róla, és ha felmerül benne, mindig újra beszélünk. A barátnőjének a szülei nem merték elmondani a gyereknek, de végül valaki (egy felnőtt) véletlenül elszólta magát előtte, és a kislány teljesen lesokkolódott. Én nem tartom jónak a titkolózást.

2019. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!