Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg máshogyan fogok...

Tényleg máshogyan fogok vélekedni erről, ha gyerekem lesz?

Figyelt kérdés

Édesanyámat rettentően tisztelem, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogyan engedheti, hogy testvérem lábtörlőnek használja.


Engem is elkényeztetett, de testvéremet borzalmasan. Ezt nemcsak én gondolom így, hanem mindenki a környezetünkben. Testvérem már régen nem gyerek, nem tini és mégis úgy ki van szolgálva, mintha egy pólyás csecsemő lenne. Részletezni nem akarom, mert hosszú lenne. Jó, levest nem mer neki, és el tudná magát látni. Ha akarná.

Furcsa nekem, mert testvérem teljesen úgy csinál, mintha neki terhes lenne ez az egész. Flegmáskodik, nagy léptekkel járkál a lakásban, kritizálja anyámat.

Miközben lusta bármihez és minden elé van tolva.

Ritkán találkozom vele egy ideje, mert irritál az egész lénye.

Anyám szerint majd megtudom ezt, ha gyerekem lesz. Akkor szerinte én is ilyen odaadó, mindent elnéző anyuka leszek. Aki csak azt lesi mi a gyermeke vágya.


Mivel nem vagyok még anya, ezért ezt nem tudom átérezni. Gondoskodónak gondoskodó vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy majd én is így mosolyogjak ahhoz például, hogy a szinte felnőtt gyermekem beszóljon egy kajáért, vagy duzzogjon ha megkérik valamire.


Tehát a kérdésem az lenne, tényleg ennyire máshogyan érzékeli az ember a dolgokat, ha van gyereke?


Köszönöm a válaszokat. :)


2019. aug. 30. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Hat ennyire azert nem. Megmondanam neki ha valami nem tetszik el lehet koltozni, plane hogy mar egy felnott emberrol esett szo. Nekem van gyerekem de meg csak masfel eves, de nem engednem h ezt csinalja velem mint a testvered anyukaddal.
2019. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez erős túlzás... Azt elfogadom, hogy ugyanúgy szereti valaki a gyermekét akkor is ha egy szemtelen, pofátlan, kamasz, vagy egy flegma felnőtt. De az, aki ezt elviseli szó nélkül és még normálisnak is tartja, az nem odaadó anyuka, hanem egy lúzer... Azért mindent nem kell lenyelni....
2019. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem minden nő bolondul meg a szüléstől. Csak a nagy részük.
2019. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jól éreztem, hogy ennek nem kéne így lennie. Félek, hogy én is ennyire elvakult leszek, még ha most kritikusan is állok hozzá. :/
2019. aug. 30. 15:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ezzel pórbálja megvenni a szeretetét, háláját és így akar uralkodni rajta "alulról". Van, aki így láncolja magához a gyerekét (nem tudatosan), mert fél elveszíteni vagy az egyedülléttől vagy hogy egyszer haszontalanná válik. De ez egyik félnek sem jó, a gyerek önállótlan lesz és basáskodó és - mint látod - nem ettől fogja szeretni. Lehetnek egészséges határok, elfogadás és szeretet egyszerre. Gyereknevelésnél nem az a cél, hogy a gyerek folyton jól érezze magát, hanem hogy jó ember váljon belőle, akinek - leegyszerűsítve - te is szívesen leszel majd a társaságában.
2019. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!