Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket hogyan büntetnek ha...

Titeket hogyan büntetnek ha rossz jegyet kaptok az iskolába szobafogság, számítógép, tv elvonás, zsebpénz elvonás esetleg verés vagy valahogy máshogyan? 17/L

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 14:55
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
26%
Számítógép,telefon elvonás minimum 1 hónapra
2015. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%

Általában nem viszek rossz jegyet haza, de ha becsúszik egy, akkor engem már nem bűntetnek. Régen volt tv elvonás, de pl. verést jegyért nem kaptam. De nálam tényleg az van, hogy amúgy mindig 4,8 felett vagyok, így nem nézik rossz szemmel ha néha rossz jegyet kapok.

Húgomnál más a helyzet, ő sokszor hoz rosszabb jegyeket és általában eltitkolja, sőt hazudik is, elég problémás gyerek, így ő több bűntetést kap, általában nem engedik el sehova, tv elvonás és ha eltitkolja a jegyeket akkor néha verés.

17/L vagyok én és 13/L a húgom

2015. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Engem nem büntettek sheogy, jó tanuló voltam mindig, ha néha becsúszott egy rossz jegy az épp elég büntetés volt nekem, én sokkal jobban idegesítettem magam rajta, mint a szüleim, őket nem érdekelte, tudták, hogy úgyis tanulok amennyit kell.
2015. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Engem sosem büntettek meg sehogyan sem. Általánosban nem voltam annyira nagyon jó tanuló, de azért év végére, félévre a négyest mindig kihoztam, viszont gyakrabban becsúszott egyes, kettes is akár. Most már a gimiben jobb tanuló vagyok itt is becsúszik pár rossz jegy, de félévkor csak 4 db négyesem lett és mindenképpen jobban tanulok, komolyabban veszem.
2015. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Sosem büntettek rossz jegy miatt. Bár hozzáteszem, alapvetően mindig is jó tanuló voltam, fontosnak tartottam azt, hogy később jól teljesítsek, jó egyetemre tudjak menni stb.

De ha ennek ellenére összejött egy-egy rosszabb jegy, akkor a szüleim nem szóltak miatta semmit. Mindig úgy voltak vele, hogy magamnak tanulok. És mivel ezt magam is megértettem, nem volt gond.

2015. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem büntetnek. Legalábbis így nem. Elérik, hogy rosszul érezzem magam. Szörnyű. Pedig amúgy jó tanuló vagyok, de a szüleim maximalisták, néha már a négyes sem felel meg. Nem tudom, hogy csinálják, de a vége mindig az, hogy szégyenkezem, mert valami nem ötös lett. Még rosszabb, mintha büntetnének.
2015. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

Sosem kaptam büntit miatta, sajnálom azokat, akik igen. Ennek ellénére (vagy épp ezért) mindig jól tanultam, ha becsúúszott néha egy egyes, mindig azt mondták a szüleim, hogy majd kijavítom, nem baj.

És így is lett.

2015. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
Én vagyok az egyetlen, aki nem jó tanuló? Régebben anyum elvette a laptopomat, de mostanában már sehogy nem szokott büntetni.
2015. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. Mondjuk be is baxna, ha 18 évesen büntetgetnének, de előtte sem büntettetek sehogyan. Mondjuk én is jó tanuló vagyok, és ahogy előttem már írták, elég büntetés nekem a rossz jegy, meg annak a kijavítása.
2015. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

Mivel magammal szemben nagyon-nagyon maximalista vagyok, és ezt otthon is belém nevelték (apám elkezdte egyszer, hogy úgy hallotta, rosszak a jegyeim... legrosszabb átlagom 4,67 volt, bocs), tanárok is leszidnak, ha nem ötöst kapok, plusz még depressziós vagyok és ha ezek így összejönnek, már hiábavalónak érzem az életemet és minden erőfeszítésemet már egy 78%-os négyesnél... Szerintem amit rosszabb jegynél éreznék, elég nagy büntetés lenne magában is, nem kéne ahhoz félrerakni a laptopomat.


(Ja, és végzős vagyok... Gimiben)

2015. márc. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!