Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert akarnak annyira megszuln...

Miert akarnak annyira megszulni a nok ha még nem is jott el a kiirt nap?

Figyelt kérdés

Most varom a harmadik gyerekem. Elso 5nappal a kiirt datum utan, masodik 3nappal a kiirt datum utan szuletett meg. Mindket alkalommal fajassal indult el a szülés es hamar meg is lettek a fiuk. Kijutott sokminden a kellemetlenbol ami a vegen lehet. (az inkontinenciatol a derekfajason at a magas vnyomason a vizesedes, hanyas a vesepangas, megvolt es kellemetlen volt, szoval joggal akarhattam vna a végét akár en is, de nem akartam mert a gyerek érzi mikor kell megszuletnie, legalabbis en ebben hiszek)


Nekem uj jelenség ez amirol a kerdes szól.

Most ugye van ez a front az egesz orszagban lehult a levego es kismamas forumokon meg csoportokban minden masodik komment az, hogy "remelem megszuletik a frontra a gyerek"

Ez miért jo? Főleg azoktol elkepeszto akik 37-38-39hetesek. Értem en, hogy a babák normalisan 38-42het kozott szuletnek de nem akkor kéne ezen ennyire vergodni, ha mondjuk betöltött 42 hetesek lennenek?


Masik meg, hogy olyan keveset lehet egy nő kismama elete soran es annyira nem szornyu, inkabb számomra az ellenkezője, csodálatos erezni a gyereket egesz nap. Mire jo ez?



2019. szept. 3. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg már unják a terhesség kínját, tutira szenvednek vele már éjjel-nappal, és szeretnének túllenni rajta minél hamarabb.
2019. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jo ez nyilvanvalo, de hát ez ilyen. Senki se mondta, hogy a harmadik trimeszter egy wellnesshetvege. De annyira sztem be lehet aldozni magad hogy kibirj meg 3 hetet.
2019. szept. 3. 16:08
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Pl.ha nagy a baba és nem szeretnék ha még nagyobb lenne.
2019. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hat ezt meg csakcsak megertem. De azert ezek a becslesek nem pontosak. (egyebkent nekem is a masodik 4kg feletti lett, es ijesztgettek ezzel de azóta se gyozott meg senki, hogy az nagy lenne.. Gondoljuk a harmadik se lesz kisebb, bár kitudja)
2019. szept. 3. 16:17
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy neked csodálatos érzés az, hogy kismama vagy és imádod, hogy érezni lehet a gyereket egész nap. Hál'istennek azért még arra van jogunk, hogy különbözőek legyünk és az, hogy te így érzel nem jelenti azt, hogy mindenki így érez.

Van aki rohadtul nem bánja hogy ilyen "kevés" ideig lehet kismama, sőt alig várja hogy vége legyen. Ennyi. Nem. Vagyunk. Egyformák.

2019. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehetsz túl empatikus személy...


Az én fiam kicsi volt, 1400 gramm alatt született és alig vártam hogy vége legyen a terhességemnek. Bár nem úgy képzeltem hogy idő előtt lesz vége...


Szerintem magadba kéne nézni és egy kis elfogadást magadra erőltetni.

2019. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Az utolsó 3 hetben sem allni, sem ülni, sem feküdni nem tudtam, minden csontom fájt, nem tudtam aludni, borzalmas volt, én ezért szerettem volna, hogy már kibújjon. Amugy is 2 hettel nagyobb volt végig, szóval simán jöhetett volna a 38.heten is. Második baba volt és nagyon nehez volt 4kg feletti babát szülni.

Tenyleg kínszenvedés volt, jó is, hogy nem léptük túl a terminust, bar a korhaz, ahol szültem mázli, de csak 1 hetet vár a kiirt nap után 😊

2019. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindenkinek ugyanolyan a terhessége, nekem semmi gondom nem volt azzal, hogy nagy a hasam, de végig migrén kínzott, alig tudtam lábra állni és folyton hánytam, a kórházban is többször ki akarták kapni emiatt a lányomat, mivel nem tudták, hogy velem mi lesz, vizsgálni se nagyon lehet terhes nőt, úgyhogy örültem amikor 36 hetesen beindult a szülés, az újszülöttek szerintem abszolút nem tudják mikor kell megszületni, mert akkor egy szülés se indulna be a 32.-34. hét előtt. Nyilván nincs mindenkinél ekkora gond, de miért ne zavarhatna valakit az ha óránként jár éjjel pisilni és ettől kimerült?
2019. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akkor már nagyon várják a végét. Én sajnos két héttel a kiírt előtt szültem de egyáltalán nem szerettem volna. Jobb lett volna ha megvárja a kiírt napját. :)
2019. szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sajnalom a koraszulesed hetes. Hidd el empatikus vagyok, es ha elolvastad a kerdesem figyelmesen láthattad, nekem sem a rozsaszin csodad babapuderes felho jutott, de eppen azert is amiert te se akartad / gondoltad hogy ido elott jojjon masnak sem kene szerintem. Nekem volt egy kozepidos vetelesem meg nagyon nagyon regen, es ezek utan igen, úgy érzem inkabb birom ki a veget nyivakolas nélkül meg ha kellemtlen is, de nem akarok még egy halott babat szulni.


Na mindegy, nekem ez magas továbbra is.

2019. szept. 3. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!