Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert akarnak annyira megszuln...

Miert akarnak annyira megszulni a nok ha még nem is jott el a kiirt nap?

Figyelt kérdés

Most varom a harmadik gyerekem. Elso 5nappal a kiirt datum utan, masodik 3nappal a kiirt datum utan szuletett meg. Mindket alkalommal fajassal indult el a szülés es hamar meg is lettek a fiuk. Kijutott sokminden a kellemetlenbol ami a vegen lehet. (az inkontinenciatol a derekfajason at a magas vnyomason a vizesedes, hanyas a vesepangas, megvolt es kellemetlen volt, szoval joggal akarhattam vna a végét akár en is, de nem akartam mert a gyerek érzi mikor kell megszuletnie, legalabbis en ebben hiszek)


Nekem uj jelenség ez amirol a kerdes szól.

Most ugye van ez a front az egesz orszagban lehult a levego es kismamas forumokon meg csoportokban minden masodik komment az, hogy "remelem megszuletik a frontra a gyerek"

Ez miért jo? Főleg azoktol elkepeszto akik 37-38-39hetesek. Értem en, hogy a babák normalisan 38-42het kozott szuletnek de nem akkor kéne ezen ennyire vergodni, ha mondjuk betöltött 42 hetesek lennenek?


Masik meg, hogy olyan keveset lehet egy nő kismama elete soran es annyira nem szornyu, inkabb számomra az ellenkezője, csodálatos erezni a gyereket egesz nap. Mire jo ez?



2019. szept. 3. 15:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%

7 vagyok. Na pont ezek a dolgok formálnak. De aki nem ment át akar egy halva születésen, akár egy koraszülésen akár máson. Nem tudják ezt átérezni.. És nem is kell! Mindenkinek az aktuális gondja a legnagyobb és nem nagyon tudja milyen az igazán rossz verzió.


Én pontosan ezt tanultam a koraszülésnek köszönhetően. Az elfogadást és hogy ne ítélkezzek. Végtelenül rosszul esik ha valaki azt hiszi én hibáztam. Nem, nem és nem! Semmi rosszat nem tettem, nem ittam dm drogoztam semmi... magán orvosom volt maximális figyelemmel. De a pénz hatására még nem került el egy rossz forgatókönyv..

Senkitől nem várom el hogy megértése milyen remegni még két hétért (és még akkor is korababa lett volna) , úgy, hogy reméled egyikünk sem hal bele.


A szülés előtt pár héttel elkepesztő fájdalmaim voltak amik magyarázat nélkül maradtak. És én magam viccelődtem a dokinak napokkal később hogy "annyira fájt, hogy azt hittem koraszülök.." Bele sem tudtam gondolni mit is jelent ez, és milyen egy rossz vicc volt. Nem sokkal később pedig tényleg ott találtam magam egy inkubátor mellett.

De nem várhatod el senkitől hogy más nehézségéből, fájdalmából tanuljon. Eleve nem így van kódolva az emberi agy. Csak a saját életedből tudsz igazán tanulni.

2019. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%
Bírom ezt a dumát... Azért had panaszkodjanak már az anyák.... Attól, hgoy ezt vállalták még lehetnek fáradtak, nyűgösek stb... Nem kell mindent elnyomni és felvenni a műmosolyt... Csodálom, hogy eddig nem jöttél rá, pedig harmadszor vagy terhes.
2019. szept. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Én megértem, pedig nekem könnyű terhességem volt..


A végén alig vártam, hogy vége legyen( indítás ellen kézzel lábbal tiltakoztam), de 8 nappal túlléptem a terminust.

Az utolsó 2 nap szétrepedtem


Jó lett volna, ha a 39. Héten megszülök inkább.


Plusz nyáron nem volt mókás a napo nst-re járni 60 km-rel arrébb

2019. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%
Én a második babámat várom,hála Istennek az első könnyű terhesség volt , de viszon most ezt nem mondhatom el , 29 hetes vagyok egész éjjel alig alszom ,nappal sem igazan tudok pihenni mert egesznap fészket ben nem a baba ,rugdos úgy hogy már néha néha fáj, nagy lányom 39 hétre született császármetszéssel,sajnos a második is császár lesz és mivel eléggé megkínzott az első nem igazan várom az operációt DE , már számolom a napokat hogy megszülessen a második mert nem igazan élvezem már...
2019. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%
Én pl. azért akartam a kiírt nap előtt megszülni, mert borzasztó terhességem volt, örültem, ha volt egy-két nyugodt hetem két vizsgálat között, amikor nem derül ki valami újabb negatív dolog, heteket feküdtem, voltam visszatartáson is, és nem viccelek, az utolsó pillanatig azon aggódtam, hogy a babám egészségesen megszülessen végre és nehogy valami baja legyen.
2019. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!