Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal védőnővel tapasztalatok?

Fiatal védőnővel tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Első gyerek és olyan védőnőt kaptunk akinek még nincs gyereke, szinte pályakezdő. Aki járt hasonló szituban mik a tapasztalatok? Lehetett rá számítani ettől függetlenül? Tudott segíteni?

2019. szept. 11. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdő védőnőként mindig megkaptam a kérdést, hogy van gyereked, nincs, de miért?? Egy idő után mindig viccesen közöltem, hogy van, 260, szerintem sok is :)


Viszont ezt tapasztalatból mondom, hogy a gyermektelen-fiatal védőnők semmivel sem tudnak kevesebbet segíteni. Egyrészt, mert minden gyermek más, ha csak a sajátomból indulnék ki, az nem segítség. Viszont tényleg ott a friss tudás, amit ha normális, megpróbál az élethez igazítani (hogy ne legyen könyvszagú). Én próbáltam egy adott problémára minimum 2-3 féle megoldási javaslatot mondani (előnyökkel-hátrányokkal), és ebből a szülők kiválaszthatták a hozzájuk legközelebb állót. Olyan is volt, hogyha valamire nem tudtam válaszolni, akkor vagy ajánlottam magam helyett valakit, aki tud, vagy kértem egy kis türelmet, ha nem volt sürgős. De kértem már telefonos segítséget mellrehelyezésben, mikor a kórházból úgy jött haza az újszülött, hogy egyáltalán nem ment neki, és szegény édesanya semmilyen segítséget nem kapott (ekkor dolgoztam kerek 3 hete, szoptatási tanácsadó kolléganőm segített, mert azt sem tudtam merre vagyok arccal előre, végül egy teljesen tankönyvellenes póz vált be és a kislány 2 évig szopott :) ). Mindenki volt kezdő :) Most az első babánkat várom, kíváncsi leszek, mennyire leszek összezavarodva :D

2019. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem is első gyerekem van, szintén fiatal a védőnőnk (azt hogy pályakezdő-e konkrétan, nem tudom), de nagyon normális, segítőkész.
2019. szept. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!