Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a gyereketek...

Mit szólnátok, ha a gyereketek 15 évesen szülne?

Figyelt kérdés

Ugyanis a hugom osztálytársa épp 1 hónapja szült, 15 évesen... Tudjátok a drága apuka hány éves? 14...

Vagy manapság már ez a divat, le vagyok maradva?


2008. nov. 15. 23:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

A romáknál (nem rasszizmusból mondom, tény) ez egyáltalán nem ritka, sőt, kifejezetten gyakori, ők korábban érnek, intenzívebben élik az életüket, mint a fehérek. Náluk ez afféle hagyomány, természetes dolog.

Mostanában a társadalom alsóbb (nem annyira anyagilag, mint "emberileg") rétegei is kezdik átvenni ezt a (rossz) szokást, ami egyáltalán nem természetes... de én azt mondom, mindenki egye azt, amit megfőzött.

2008. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A hugod osztalytarsa 15 evesen vallalta a babat, es nem ment abortuszra. De akkor lepodnel meg csak igazan, amikor megtudnad hogy mennyi 14-15 eves lany megy abortuszra! Ugyhogy 15 evesen nem divat gyereket szulni, de a felelotlen szex annal inkabb!
2008. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így ngyon jó kérdés, de biztosan nem örülnék neki.

Divatnak nem nevezném, mert egyáltalán nem az.

Sok gyerekkel, mert ilyenkor még akárhogy is nézzük, gyerekek, mind korilag, mind biológiailag.

Én minden esetre elbeszélgetnék vele már egy hetedik, nyolcdikas korában, hogy mit hogyan kéne, vagy nem kéne csinálnia, ahogy ezt én a saját szüleimtől hallottam.

Ha így is felelőtlenül viselkedik, akkor előszr megbeszélném vele dolgot, és ha már nem lehet "elhárítani az akadályt", akkor ez van, minden esetre nem lennék a legboldogabb tőle.

2008. nov. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Bár tizenéves vagyok,és nincs gyerekem sem..De először is hibáztatnám magamat,mert hogy fel kellett volna világosítanom.De gondolom ez a szülő annyira nem akadt ki ha nem vitte el a kedves lányát abortuszra..Másodszor pedig lekevertem volna neki 2akkor pofont..

/pici cutte/

2008. nov. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

kedves első válaszoló: Szerintem ez nem igaz, hogy a romáknál több ilyen van. Gondolod, hogy ezen az oldalon, a sok 13 éves, aki már a sexről érdeklődik, roma?Mert szerintem nem. Ez ugyan olyan tévedés, mint az, hogy a romák többet bűnőzek. Szerintem ugyan annyi az arány. Ha az én lányom benyögné 15 évesen, hogy terhes, valószínüleg, romba dőlne az életem, és elgondolkoznék azon, hogy mit rontottam el a nevelésében. Meg valószínüleg ideg rohamot kapnék....(nem vagyok roma)

a hugod osztálytársa, roma?

2008. nov. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 pry válasza:
100%

szerintem a romás dolgot tényleg nem azért írta, náluk tényleg hamarabb szokás ez, meg már 12-14 évesen összeadják őket.


Nade visszatérve a kérdéshez: ha a lányom 15 évesen szülne eléggé kilennék, főleg mert valószínűleg én nevelgetném 40 évesen az ő gyerekét is. De ha 15 évesen terhes lenne, az nem feltétlenül gáz, mert mi van ha rendesen felelősségteljesen védekeznek, és mégis közbe jön valami (és mondjuk a 72 órás tabletta kiesik a számításból.)

Amúgy a legegyszerűbb módszer ha nem neveled hülyének a gyerekedet és megérteted vele minél hamarabb, hogy ha nem védekezik és úgy szexel, akkor bizony terhes lesz.

2008. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát 15 évesen kicsit durva! Sajnos ide vezet a felelőtlen szexelgetés, amit a mai tizenévesek hobbiból űznek!


Van egy munkatársam, akinek a lánya 17 évesen szült. Hozzáteszem, az orvos az mondta neki, hogy ilyen idősen előfordul, hogy nem jön meg, meg összevissza van meg a mensije. Nem küldte el semmilyen vizsgálatra. Aztán amikor elmentek egy másik dokihoz, az megállapította a terhességet, de már késő lett volna elvetetni! Így meg kellett neki szülni, de most már egyátalán nem bánja, mert gyönyörűséges a kisfia! Azóta leérettségizett, meg minden!


Csak azért írtam le, mert ilyen eset is előfordulhat!

2008. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én ebben a romás dologban valahogy egyetértek az első hozzászólóval...nem vagyok rasszista, de ez tényleg így van. Felelőtlenül pottyantgatják a gyerekeket, akikből nézzétek meg később mi lesz...

Egyébként igen, a lány is az...sőt, még a gyerek apja is.

Azt már mondanom sem kell, hogy a kis srác azóta le se sz*rja a lányt...


Egyébként a sztori úgy volt, hogy nem merte elmondani az anyjának, ezért a fiú anyját kérte, hogy menjen el vele orvoshoz, de ő meg azt mondta, hogy ő nem megy... Anyukájától meg félt, és amikor már rájött az anyja, késő volt...

Szerintem sokkal ésszerűbb lett volna, ha elmondja az anyukájának, dehát mindegy. :)

2008. nov. 16. 10:56
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

nagyon csodalkoznek, mert fiam lesz :D

viccet felreteve.

nem feltetlen a gyerekek a hibasak. nagyon bator dolognak tartom, hogy megtartotta, es nem vetettek el, és csak remélem, hogy teljes, szep elete lesz a babanak is és a mamanak is.

jobban elitelem azt, aki ennyi idosen abortuszt csinal, bar tudom, ezert sokan le fognak pontozni.


hat.. ez van :(

2008. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Már sajnos sablonszöveg, hogy a mai gyerekek gyorsabban érnek, de igaz, és a médiában annyi szexuális dolgot láthatnak, naná hogy ki akarják próbálni. És sajnos nem pont a legnormálisabb dolgokat. Emlékeztek a szex,szerelem témakörben is volt olyan kérdés, hogy valami tizeniksz éves lány a pasijával csak análisan él szexuális életet 1 éve mert fél a terhességtől,de most odafolyt és mi lesz...Szerintetek ez normális?

A munkatársnőm nővére szülésznő, mesélt olyanokat, hogy a 11 éves roma kislányt bevitték meddőségi vizsgálatra, mert más egy éve nem esett teherbe, ennyit róluk.

A kérdésre meg: nagyon le lennék döbbenve, az ő baja az én kudarcom lenne szülőként, de azt gondolom, hogy megbeszélném vele az abortusz lehetőségét. Felelőtlenség szexuális életet élni ilyen fiatalon, mindenféle elgondolás nélkül, de nagyobb felelőtlenség lenne egy ilyen kapcsolatban fogant gyermeket megszülni.

2008. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!