Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy év körüli babát lehet...

Egy év körüli babát lehet autós ülésben utaztatni az anyós ülésen?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöméknél láttam ezt, de szerintem nem jó ötlet. Persze lehet szabályos, de én akkor sem tartom helyesnek.

2019. szept. 17. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Forgalomnak háttal kikapcsolható legzsákkal(vagy olyan kocsiban, amiben nincs beszerelve légzsák).

Amúgy bizonyított tény, hogy hátul, ilyen kicsi gyerek nagyobb biztonságban van.

2019. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Menet iránnyal szemben, azt elfelejtettem írni.
2019. szept. 17. 12:22
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha ki van kapcsolva a légzsák, lehet. Én nem tenném, mert az anyósülés az autó legveszélyesebb helye, de kinek hogy.
2019. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Lehet igen,de menetiránnyal szemben nem szabályos ha kivan kapcsolva a légzsák,akkor sem.
2019. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó vagyok. Ja hogy autós ülésben? Végképp nem
2019. szept. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5, miért végképp nem? Hordozóban csak háttal, de autósülésben szabályos előre is.
2019. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

A KRESZ szerint babahirdozoban csak menetiránnyal háttal kikapcsolt légzsákkal, autósülésben lehet menetiránnyal szemben is, itt már a kressz nem ír elő más feltételt.


A saját gyerekeim hátul utaznak ha családilag megyünk, ha csak egyedül vagyok velük, akkor kettő hátul (egy ülésben egy hordozoban) egy elől hordozoban. Ha a kicsik is átkerülnek ulesbe a hordozobol, mindig mindenki hátul fog ülni

2019. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
6# Egy 1 évesnek????
2019. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8, igen, miért??

Szabályos.

Az ettől teljesen független, hogy jobb lenne neki minimum 1,5 éves korig háttal, de a 9-18-as üléseket már ritkán lehet háttal bekötni. Egy egyéves pedig már simán abban utazhat.

Fiam pl: 6 hónaposan kinőtte a hordozót. Az mellékes hogy neki 0-18-as ülést vettünk, pont hogy lehessen háttal és rendesen fektetve is, de vehettünk volna 9-18-ast is, mert volt annyi kiló és ülni is tudott. 1 évesen pedig végképp nem nagy szám, ha teljesíti egy baba ezt a kettő feltételt.

2019. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Csak hogy tisztazzuk mit is mond a KRESZ:

Van hordozo es van gyerekules. Az, hogy melyikben ulhet a gyerek az nem korhoz, hanem sulyhoz (es sokszor magassaghoz) van kotve. Es ez pontos tipustol fugg, minden tipus mas-mas tol-ig hatarral vizsgaztatja le es engedelyezteti.


Hordozot csak forditott helyzetben lehet berakni, viszont barhova lehet, annyi kikotessel, hogy elore csak kikapcsolt legzsakkal (vagy legzsak nelkuli nyilvan.)


Babaulest barhogyan be lehet rakni, ahogy a gyartoja engedelyezi, erre nincs a KRESZ-ben megkotes. Akar elore rakva, menetironnyal forditva is, ha eppen egyaltalan letezik ilyen, es egyaltalan elferne ott. (plusz nyilvan ilyenkor kikapcsolt legzsakkal.)


Bovebben itt: [link]


Ez a fenti a lehetosegekrol szol, azaz mi az ami szabalyos.


Ezen tul pedig statisztika azt mutatja, hogy a kocsi hatso ulesei, es ezek kozul is a vezeto mogotti altalaban a legbiztonsagosabb. De ez mar nem szabaly, amit be KELL tartani, hanem max tanacs.

2019. szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!