Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják úgy az emberek...

Miért gondolják úgy az emberek, hogy esküvő után rögtön jönnie kell a babának?

Figyelt kérdés
Nem rég házasodtunk, de elkepesztő, hogy mindenkit az érdekel, hogy na jön már? Volt aki nászajándékba bodyt vett meg cumit, na meg bilit is kaptunk. Számomra érthetetlen, egyenlőre nem tervezünk gyereket.

2019. szept. 18. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert az emberek taplók. Ha majd meglesz az első, akkor meg azt kérdezgetik, mikor jön a második stb. Sosem állnak le.
2019. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Első válaszolónak igaza van, nálunk ugyanez volt a helyzet. Ez berögződött ostobaság az emberek felől. Nekem főleg g akkor ment az agyamra, mikor már dolgoztunk a babán, csak senki se tudta, és mindenki állandóan a gyerekről faggatott, h mikor lesz. Most 1 éves, nem tervezünk 2.at,ezt szoktam is mondani, és fel vannak háborodva, hogyan lehet csak 1 gyereket vállalni. Senkinek sem tartozó magyarázattal, de azt veszem észre, h mégis mindenkinek csak magyarázkodom. De mondtam, h többször biztos nem fogok, inkább rájuk hagyom,nem fárasztom és nem is idegzsitem fel magam többet ez ügyben az tuti.
2019. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
8.5 évig ezt hallgattuk. Pedig megmondtuk mindenkinek, hogy nem akarunk még évekig babát. Aztán tavaly megszületett a kisfiunk, így most azt hallgatjuk, hogy ideje volt már.
2019. szept. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első, és a második válaszadó is tökéletesen leírta. Az emberek ostobák, faragatlanok, eleve nem illik sem gyermekvállalással, sem házassággal kapcsolatos kérdéseket feltenni senki felé, mivel ezt hívják nagybetűs MAGÁNÜGYNEK.


Kedves második, az egy gyerek is gyerek, és teljes mértékben igazad van abban, hogy nem feltétlenül vágyik az ember másodikra (együttérzek veled egy gyermekes anyaként). Sokszor tették már fel nekem is, mikor jön a kistesó és hasonlók, hát vállaljon az kistesót, aki nem 10 órázik a munkahelyén, váltott műszakban, megteheti anyagilag, biztos párkapcsolata van, stabil érzelmi állapotban van. Rám speciel egyik sem jellemző, bőven megvagyok egy gyerekkel, és soha többet nem vagyok hajlandó szülni.

2019. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 1Léna ***** válasza:
0%

Mert egy gyermek érkezése a családba mindenkit örömmel tölt el. Egyszerűen nem csak a házasságotoknak, hanem a kapcsolatotok gyümölcsének a gyermek áldásnak az örömében is szeretnének osztozni veletek.

Egyébként mi az ami elfogadható kérdés az emberektől?

Vagy, mit lehet kérdezni a fiatal házasoktól?

2019. szept. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nem csak a házasságotoknak, hanem a kapcsolatotok gyümölcsének a gyermek áldásnak az örömében is szeretnének osztozni veletek."


#Utolso# Nagyon nem jól látod. Csak simán fragatlanok, kíváncsiak. Aztán legyen "csámcsogniuk", pletykálni.

2019. szept. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*faragatlanok
2019. szept. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5ös: és mi a fene közük van hozzá?
2019. szept. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5 és megis miből gondolod, hogy mindenkinek akkora hatalmas öröm egy gyerek, hogy mindenáron akarjon? Mivan, ha az adott párnak más céljaik vannak (pl.: világjárás, külföldre költözés, meggazdagodás, akármi)? Hogy jön ahhoz bárki is, hogy számonkérjen valakit, mikor jön már a baba? Sehogy! De még családon belül sem illik ilyenekkel zaklatni az újdonsült házasokat!


A közvetlen környezetemben 2 fiatal lány is van, akik álmodni sem akarnak gyérekről (Csak 24 évesek, még simán lehet, hogy 3 év múlva még pont Ők lesznek Édesanyák), de tiszteletben tartom a véleményüket, más álmaik vannak.

2019. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!