Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különleges vagy hagyományos...

Különleges vagy hagyományos név? Miért?

Figyelt kérdés

Kérlek szépen, indoklást mindenféleképpen írj!

Ha gondolod, akkor a kedvenc neveidet is felsorolhatod mellé.



2019. szept. 19. 19:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Az én fiam is Rupert! Ő még csak 7 éves, de szereti a nevét.
2019. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

Normális, határozott név pártiak vagyunk. Manapság ez már különleges, ismertem egy anyukát, tavaly szült, Imre lett a fia. Szerintem a sok Benett, Noel, Zente, Ezra és csicsanevek közt kitűnik egy Imre, vagy egy Tamás. A kisebb fiam is ezt a nevet kapta, mert számomra határozott, egyszerű, nemzetközi és normális. Amilyen mondjuk a Balázs, a nagyfiam. Mondjuk ez kicsit felkapottabb lett az elmúlt 1-3 évben, de nem akartam szivatni a gyereket.

Ha lányunk lett volna, az Eszter nevet kapta volna a mamám után, mert egyszerű és finom.

Agyon vannak hájpolva a Linett, Anna, Hanna, Szofi, Elizabet, Zoé és hasonló nevek és megmondom őszintém nem tartom egyedinek egyiket sem.

2019. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
Valahol a kettő között. Sebestyén és Borbála a két név, amiben megegyeztünk, hogyha lesz baba. De párom még a Zalánt is bedobta, mert amúgy nagyon illik a vezetéknevéhez. Nekem még az Emese és Ágnes, illetve fiúból a Lőrinc és Botond, ami kifejezetten tetszik. Talán a Zalánt leszámítva hagyományos, de nem annyira gyakori neveket kedvelem.
2019. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
Elsődleges szempont, hogy szép legyen; de másodlagos szempontként esetleg figyelembe vehető, hogyha pl esetleg adott esetben túl sok van az adott környéken. Viszont pl ha valaki már jópár éve kitalálta, hogy mit adna, akkor nem kell attól elrugaszkodni.
2019. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkeppen hagyományos! Nem szeretem, amikor valalinek a nevét egy másik hagyományos név miatt folyton félreértem. Hivatalban dolgozom...és káosz. A Borka szep, de hogy mindenki Dorkának érti az tuti. A fiúnevekből tetszenek az Attila, Balázs, Bálint, Ádám- tudom, rengeteg van belőlük, de nem több mint a Zalán, Zsombor. Lánynévben a Lilla, Anett, Dóra tetszik. Ha különleged nevet kellene valasztanom, azert találnék, de nem szappanopera szerűt választanék. Ha csak ujkeletű nevet adhaznék, mondjuk Noel, Dusán vagy Mira, Lora lenne.
2019. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!