Toxoplasma újra?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Áprilisban volt egy spontán vetélésem. Még a vetélés előtt a vérvételemen szerepelt, hogy Toxoplazma 3 hónapnál régebbi fertőzés.

Most ismét babát várok, a 10.hétben járunk.. Viszont a mostani eredményemen az szerepel, hogy Toxoplazma 3 hónapnál NEM régebbi, FRISS fertőzés.

Az orvos ismét elkuldött vérvételre, ugyanis szerinte (is) lehetetlen, hogy valaki többször átessen a Toxoplazmán.

Valaki volt hasonló helyzetben?

Ha "későn" van elkezdve kezelve, milyen szövődmények léphetnek fel?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat.



2019. szept. 23. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik eredmény álpozitív. Remélem az utóbbi. Ha mégsem akkor is ritka hogy a magzat megkapja , de gyógyszerrel kezelhető .
2019. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is remélem.

Most napi 2x1 szem. Rovamycine-t kell szednem a biztonság kedvéért.

2019. szept. 23. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességem alatt mutatta a vérvétel a friss fertőzést,3x2 rovamycinet szedtem a 10.héttől a 32.hétig. Mivel a vérvétel még mindig azt mutatta,hogy friss a fertőzés,pedig pár hét alatt meg kellett volna jelennie a vérben az antitestnek,hogy átestem a fertőzésen,így leállították a kezelést. A kislányom egészségesen született. Szülés után és 6 hetesen nézték nála,hogy elkapta-e a fertőzést,de minden negatív volt. A második terhesség alatt azt mutatta a vérvétel,hogy soha nem estem át a fertőzésen. És végig egész terhesség alatt nem változott. Akkor is és az első terhesség alatt is azt mondták,hogy valószínűleg álpozitív volt az eredmény,de hogy mi válthatta ki azt nem lehet tudni.
2019. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes. Örülök, hogy nem lett baj nálatok☺️ remélem nekem is csak áll pozitív 🤞
2019. szept. 23. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem saját tapasztalat. Egy nőgyógyász cikket olvastam. Ó azt írta hogy praxisa alatt csak kettő aktív fertőzéssel találkozott eddig és mind a két baba makk egészséges volt. Szóval jól tudjak kezelni már.
2019. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!